TikTok

Tiktok Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük 6. sosyal medya platformu olan TikTok, 2016 yılından bu yana popülerliğini artırmaya devam ediyor. Eğlenceli, komik ve ilgi çekici videoların paylaşıldığı TikTok’taki videoları diğer sosyal medya uygulamalarında da görüyoruz. TikTok’ta fazla etkileşim alan videolar mutlaka başka yerlerde de paylaşılıyor. Peki, paylaşılan bu TikTok videolar nasıl indiriliyor? Bu yazımızda TikTok video indirme nasıl yapılır, logosuz yani filigran olmadan TikTok video nasıl indirilir anlatacağız.

Günlük aktif kullanıcı sayısı bir milyara yaklaşan TikTok, özellikle gençlerin keyifli vakit geçirdiği bir platform. Dünya starlarından YouTuber’lara, futbolculardan fenomenlere kadar şu anda TikTok hesabı olmayan yok! Aktif kullanıcı sayısı bu denli fazla olunca da kullanıcılar arasında da bir rekabet başlıyor.

Birçok kişi eğlenmek için TikTok’ta yer alsa da takipçisi fazla olan ya da videoları çok fazla izlenen kişiler para da kazanıyor. Yani TikTok birçok kullanıcısı için ekmek kapısı diyebiliriz. TikTok video indirme bu nedenle oldukça önemli bir konu. Hem video sahibi kişi için hem de videoyu başka platformda yayınlayan kişi için. Her iki tarafa da takipçi gelmesini sağlayan TikTok video indirme nasıl yapılıyor, yakından bakalım.

Fligran Olmadan TikTok Videosu İndirme

TikTok’ta yer alan videoların bu kadar eğlenceli olmasının nedeni TikTok’un sunduğu özelliklerden kaynaklanıyor. Komik filtreler, video editleme, müzik ekleme, bir başkasıyla düet yapabilme gibi çok sayıda özellik barından TikTok’u birçok kişi sadece bu özellikleri için kullanıyor. Yani TikTok’ta kolaylıkla video oluşturup bu videoları telefonlarına kaydediyorlar. Bir nevi video editleme programı gibi TikTok kullanan kişiler var. TikTok’ta çektiğiniz videoları da telefonunuza rahatlıkla indirip diğer sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

tiktok logosuz video indirme

Kendi oluşturduğunuz TikTok videoları telefonunuza indirmek için yapmanız gereken oldukça basit:

 • TikTok uygulamasını açın.
 • İndirmek istediğiniz videonuzun üzerine uzun dokunun.
 • Açılan seçeneklerden “İndir” seçeneğine basın.

Çektiğiniz TikTok videoları TikTok’ta bu şekilde telefonunuza indirebilirsiniz. Videolarınızı kimsenin görmesini istemiyorsanız gizlilik ayarlarından özel hesap oluşturmayı unutmayın.

Fligran olmadan Tiktok video indirme içinse yapmanız gereken bir başka yöntem bulunuyor. Bu yöntem ile logosuz yani fligransız diğer tüm videoları cihazınıza indirebilirsiniz. Fligransız (logosuz) TikTok video indirmek için yapmanız gerekenleri aşağıda görebilirsiniz:

 • Öncelikle cihazınızdan TikTok’un resmi sitesine yani https://www.tiktok.com/tr/ adresine girin.
 • İndirmek istediğiniz videoyu açın.
 • Videonun yan tarafında zincire benzeyen bir simge var, o simgeye tıklayın.
 • Bu simgeye tıkladığınızda paylaşım bağlantısını kopyalamış oldunuz.

Kopyaladığınız paylaşım bağlantısını TikTok video indirme sitelerini kullanarak cihazınıza videoyu indirebileceksiniz. Bunun için aşağıdaki sitelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. TikTok video indirme sitelerine girdiğiniz zaman bağlantıyı yapıştıracağınız sütunlar olacak. Bağlantıyı yapıştırın ve alttaki indir butonuna basın.

Ücretsiz Programsız TikTok Video İndirme Siteleri

Aşağıda yer alan web sitelerini kullanarak ücretsiz ve pratik şekilde istediğiniz TikTok videolarını cihazınıza indirebilirsiniz. Programsız TikTok video indirme için kullanacağınız siteler;

Bilgisayardan TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınıza TikTok videosu indirmenin daha kolay bir yolu da Google Chrome TikTok Video İndirme eklentisini kullanmaktır. Bunun için aşağıdaki linkten eklentiyi indirebilirsiniz. TikTok’taki her videoyu logosuz yani fligransız olarak, istediğiniz kalitede bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/tiktok-video-downloader/leeglafiacfjobhnjfeggldbfhijidfl?hl=tr

Chrome eklentisini kullanarak TikTok videosu indirmeyi seçen kişiler genellikle mizah ağırlıklı sosyal medya hesaplarını yöneten kişilerdir. Özellikle çok fazla TikTok videosu indirenler için en pratik yoldur.

Android ve iOS Telefonlara TikTok Video İndirme

Android ve iOS telefonlarınıza da istediğiniz TikTok videolarını indirebilirsiniz. Telefonunuza TikTok videosu indirmek için yapmanız gerekenler;

 • TikTok uygulamasına girin ve indirmek istediğiniz videoyu açın.
 • İndireceğiniz videonun sağ altında yer alan “Paylaş” simgesine basın.
 • Açılan seçenekler içerisinde “Videoyu Kaydet” seçeneğini göreceksiniz.
 • “Videoyu Kaydet” simgesine dokunduğunuzda video telefonunuza kaydedilecektir.

Bu yöntemle TikTok videosu indirebilmeniz için video sahibinin indirme izni vermiş olması gerekiyor. Bazı TikTok hesapları videolarının indirme iznini kapatıyor. Siz “Paylaş” butonuna bastığınızda “Videoyu Paylaş” seçeneğini göremezseniz eğer bilin ki o hesap videolarının indirme özelliğini kapatmıştır. Yine de o TikTok videosunu indirebilirsiniz. Bunun yöntemi de Instagram’ı kullanmaktır.

tiktok filigransız video indirme

Instgram’dan TikTok Videosu Nasıl İndirilir?

TikTok’taki videoları Instagram’ı kullanarak da telefonunuza indirmeniz mümkün. Bunun için de yapmanız gereken adımları aşağıda görebilirsiniz;

 • TikTok uygulamasına girin ve indirmek istediğiniz videoyu açın.
 • İndireceğiniz videonun sağ altında yer alan “Paylaş” simgesine basın.
 • Açılan seçenekler içerisinde “Videoyu Kaydet” seçeneğini göremediğimiz için “Instagram Hikayeler” seçeneğine dokunuyoruz.
 • Video Instagram hesabımızın hikaye paylaşma bölümünde açılacak.
 • Sağ üstte yer alan “Ok” işaretine dokunarak videoyu telefonumuza kaydediyoruz.
 • Daha sonra telefonumuzun galerisini ya da fotoğraf arşivini açıp videoyu oynatabiliriz.

Telefonunuza indirdiğiniz TikTok videosunu istediğiniz her platformda paylaşabilirsiniz. Ya da internetinizi kullanmadan istediğiniz zaman çevrimdışıyken izleyebilirsiniz.

Ekran Kaydederek TikTok Video İndirme

TikTok’ta yer alan eğlenceli videoları indirmenin bir diğer yöntemi de ekran kaydetmektir. Biz bu yazımızda TikTok video indirme için her yöntemi anlatıyoruz, siz de sizin için en pratik olanı seçip kullanın istiyoruz. Bazı kişiler için ekran kaydetmek zor gelebilir bazı kişiler de Instagram’ı kullanmayı uzun bir yol olarak görebilir. Biz her yöntemden bahsediyoruz ki bu yöntemler sizin de aklınızda olsun.

Ekran kaydederek TikTok videosu indirmek için Android telefonlarda ekran kaydetme programı kullanmanız gerekiyor. Ancak Iphone telefonlarda ekran kaydetme özelliği bulunuyor. Android telefon kullanıyorsanız Google Play Store’dan ekran kaydetme uygulamalarından herhangi birini indirip kullanabilirsiniz.

TikTok Videosu Kaydetme

Cihazlarınıza TikTok videosu kaydetme yöntemlerinin hepsinden bahsettik. Gördüğünüz gibi çok fazla TikTok video indirme yöntemi bulunuyor. Siz bu yöntemler içerisinden size en pratik olanı seçip kullanabilirsiniz.

TikTok videoları neden indiriyoruz? Yazımızın başından bahsetmiştik, TikTok’ta bulunan filtreler, video editleme özellikleri, diğer hesaplarla düet yapabilme, kolaylıkla dublaj yani ses ekleyebilme gibi birçok özellik, TikTok’u cazip kılıyor. Bu özellikler sayesinde video çekmek ve içerik üretmek de çok daha pratik ve çok daha eğlenceli hale geliyor. Diğer sosyal medya uygulamalarında bu özelliklerin bazıları yer alsa da çoğu özellik yok. Bu nedenle fenomenler bile TikTok ile video çekip diğer hesaplarında paylaşım yapıyor. Siz de bu amaçla TikTok videosu kaydedebilir ve Twitter, Instagram ya da Facebook hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyada gördüğümüz TikTok logolu videoların video sahiplerine de çok büyük faydası dokunuyor. Diğer sosyal medya uygulamalarında bu videoları görüp beğenen kişiler TikTok’ta o kişileri bulup takip etmeye başlıyorlar. Siz de TikTok’ta içerik üretiyorsanız eğer videolarınızın diğer kişiler tarafından indirilmesine izin vermelisiniz. Takipçilerinizi bu yöntemle de artırmanız mümkün olacaktır.

TikTok video indirme nasıl yapılır? sorunuzun birçok yanıtını bu yazımızda aktarmaya çalıştık. Sizin için en pratik olan yöntem ile TikTok videolarını indirerek takipçileriniz ile keyifli vakit geçirmenizi dileriz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu