Oyun

Sessiz Sinema Nasıl Oynanır?

Aileyle birlikte oynanabilen oyunlar içerisinde en neşeli olanı hangisi derseniz tabi ki sessiz sinema derim. Sessiz sinema nasıl oynanır konusunda az çok hepimizin bilgisi vardır aslında. Çocukluğumuzdan bu yana en azından bir kez oynamışızdır. Yer gelmiş transformers filmi için robot taklidi yapmışızdır yeri gelmiş Maymunlar Cehennemi filmini anlatmak için maymun taklidi yapmışızdır. Kısacası bu oyunu oynarken her zaman çok eğlenirdik.

Şimdi ki çocuklar ise bu geleneksel oyunlardan uzak sanal alemde bir dünyada yaşıyor. Ve bu da onların hem sosyalleşmesini kötü etkiliyor hem de ruhen onları yoruyor. Çocuklarınıza bu tarz oyunları öğretmeniz veya onlara örnek olacak şekilde bu oyunları oynamanız çok önemli. Bu sebeple kaynak olarak elinde bulundurabileceğiniz sessiz sinema nasıl oynanır içeriğimizi kullanabilirsiniz.

 

Sessiz Sinema Kaç Kişi İle Oynanır?

Sessiz sinema tam anlamıyla bir grup oyunudur. Ne tek kişi ile oynanabilir ne de iki kişi ile. Oyunu oynayabilmeniz için ikişer kişiden oluşan iki takım gerekmektedir. Ha iki kişi oynanabilir mi? Tabi oynanır ancak sadece zaman geçirmek için oynanır. Oyunda bir kazanan olmayacaktır.

 

sessiz sinema oyun kuralları

Sessiz Sinema Nasıl Oynanır?

Tabu nasıl oynanır biliyorsanız burada da bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Çünkü Tabu’yu tam anlamıyla ters çevirin diyeceğiz ve sessiz sinema kuralları bir anda yerine oturacak.

Ne demek istiyoruz? Tabu’da oyunun temel prensibi beden dilini kullanmadan konuşarak bir kelimeyi anlatmak ya işte sessiz sinema oyununda tam tersi olarak konuşmak yasak beden dili serbest.

Oyunun takımlı bir oyun olduğunu belirtmiştik. Bu oynanış prensibine göre takımlar rakip takıma anlatması için film belirler. Oyunun kalibresini daha geniş tutmak için dizi, kitap gibi kalıplaşmış yapıtları da kullanabilirsiniz. Ama belirtmiş olalım oyun bu formata büründüğünde biraz zorlaşacaktır.

Film anlatımı üzerinden gidersek. Takım1, Takım2’nin anlatıcı olacak oyuncusunun kulağına anlatmasını istediği filmi fısıldar. Anlatıcı oyuncu hareketli ve mimikleri bu filmi takım arkadaşına anlatmaya çalışır. Takımlı oyunlarda genelde 30 saniye veya 1 dakika arasında bir süre limiti belirlenir. Oyuncu eğer bu süre içerisinde filmi anlatmayı başarır ve takım arkadaşı bunu bilebilirse hanelerine bir puan yazılacaktır. Oyunda söz kullanmak ve bir nesneyi işaret etmek kesinlikle yasaktır.

Oyun bu kurallar çerçevesinde devam eder. Sonrasında aynı durum diğer takım için geçerli olur. Takım2 Takım1’in anlatıcı olan oyuncusuna bir film söyler ve aynı kurallar ile oyun devam eder.

Sessiz sinema nasıl oynanır öğrendiğinize göre hadi hiç zaman kaybetmeyin. Ailenizi toplayın ve eğlencenin doruklarına bu harika geleneksel oyun ile ulaşın. Şimdiden iyi eğlenceler.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu