Güzel SözlerSözler

Anneye Güzel Sözler

Cenneti ayakların altında tutan anneye güzel sözler söylemek dünyada ki en değerli şeylerden bir tanesi öyle değil mi? Bu dünyada mükemmel olan iki şey var. Birisi çok iyi bir anneye sahip olmak, diğeri ise çok iyi bir babaya sahip olmak. Onlarla arkadaş olabilmek, dertlerini anlatabilmek. Daha doğrusu yaşadığın bir sıkıntıda arkanda birilerinin olduğunu bilmek gerçekten insana huzur ve güven veriyor.

Bizde bu güven duygumuzun kaynağı olan annelerimizi mutlu etmek için anneye duygusal ve güzel sözler yazımızı derledik. Onları mutlu ederken kendi içinizde biriken sevinci ve huzuru burada gerçekten sizlere tarif edemem. Anneye güzel sözler uzun veya kısa hiç fark etmez. İki kelime bile ona sevginizi anlatmaya yeterdi aslında. Seni seviyorum demek bile onun kalbinde menekşe çiçeklerinin açmasına vesiledir lakin derdini, sevgisini iki kelimeye sığdırmak istemeyenler de olacaktır. İşte sizde tam bu tanımlama içerisindeyseniz anne sözleri temalı bu yazımız tam size göre. İstediğiniz zaman kullanabileceğiniz gibi anneler günü mesajları olarak da değerlendirebilirsiniz. Hadi durmayın, sizi en çok sevenleri ne kadar sevdiğinizi gösterin.

 

Anneye Güzel Sözler Uzun

Şu hayatta beni karşılıksız sevdiğine emin olduğum tek insan sensin, sırtımı gönül rahatlığıyla dayayabildiğim sensin ve beni her zaman sevecek olan da sensin. Sen benim güzeller güzeli annemsin, iyi ki varsın.

Beni canıyla kanıyla büyütüp bu güne getiren canım annem. Her zaman yanımda beni koşulsuz seven tek insan. Bir yaprak gibi narin ama bir o kadarda güçlü. Ulu bir çınar gibi gölgesi bile insana huzur veren biriciğim, annem. Seni anne olunca daha iyi anladım.

Kim olursam olayım, kim olursa olsun bi daha dünyaya gelecek olsam verdiği tüm kalıtsal hastalıklara, yaşattığı bütün eksikliklere rağmen ikinci bi şansım olsa yine onu seçerdim. Senden yoksun kalacağımı düşündüğümde ciddi ciddi geçirdiğim buhranlara rağmen seni bundan daha az sevebiliyor olsaydım dahi bunu tercih etmezdim. Anne iyi ki seni böyle şiddetli seviyorum.

Bir anne, yüreği dibinde her zaman bir af bulunan bir uçurumdur.

Kim demiş ki, hayatta paha biçilemez olan ziynetler vardır? Benim hayatımda paha biçilemez tek varlık, sensin anneciğim. Senin değerini, hiçbir değerle karşılaştıramam. Senin değerine eş olanı, dünyaları arasam da bulamam. Varlığınla güven duyduğum kanatsız melek.

anneler günü sözleri

Anneciğim sen sonsuz sabrın ve kocaman sevginle bu dünyada en güzel şeyleri hakeden, en büyük mutluluklara şahit olması gerekensin. Allah’ım o güzel yüzünü hep güldürsün, ağlarsan da mutluluk dolu yaşların olsun. En güzel dileklerim ve dualarım her zaman seninle… Anneler günün kutlu olsun.

Ayaklarının altında cennet ile gezen kadın, senin hakkın hiç bir zaman ödenmez. Senin kadar fedakâr, şefkatli, koca yürekli, güçlü bir kadının evladı olduğum için çok şanslıyım. İyi ki varsın.

Yaşamanın en güzel anını seninle yaşamak için hayallere adanmış bir hayale imza atar gibi sevmiştik birbirimizi. Oysa yarım kalan günler ile beraber yaşanılan hayata veda etmeden önce sevmiştik birbirimizi. Oysa sensizliğin en deli güzel günlere sevmiştik. Sen benimle olduktan sonra belki de seni o kadar çok sevmiştim birbirimizi

Anneye özlem, özlemlerin en ağırıymış meğerse annem. Ben bunu sen yokken anladım, senin özleminle içim dolup taşarken ve çaresizce beklerken anladım annem…

Hayat yolculuğumun en başından beri beni besleyen, üzerimden duayı hiç eksik etmeyen, benim için her an endişelenen, bana rehberlik eden ve her arayışımda beni destekleyen kişi sendin anneciğim. İhtiyacım olan sevgi için her gün orada olduğunu biliyorum. Anneler Günün kutlu olsun!

Bir kadının gerçek hikâyesi ne zaman başlar biliyor musunuz? İçindeki kadınlık ve annelik gücünü fark edince… (Bir Kadın Ağladığında, Uğur Gökbulut)

Her zaman senin karşında masum ve sevgine muhtaç bir çocuk ruhuyla dururum. Çünkü sen benim annemsin. Beni benden çok tanıyansın, bilensin. Bana sarıldığın zaman tüm dertlerimi yok edensin. Seni çok seviyorum annem!

Tüm fırtınalarda sığınacağım tek limanım hep sendin, hep de sen olacaksın canım annem.

Biricik annem Anneler günün kutlu olsun Her zaman senin küçük bebeğinim…

Tut ki yağmur yağıyor şehre ve ben ıslanmışım. Ne yazar ki yoksa eski de olsa bir çıkınım! Anneler var oldukça dünyada, ben ne kimsesizim ne de açım.

Benim için doğum sancısına katlanmış anneciğim. Sen dünyanın en büyük acısını benim yüzümden çektin, evladını dünyaya getirmek içindi her şey. Şimdi sana ne kadar teşekkür etsem az.

Bir kadının çok güzel veya çirkin olması onu anne yapmaz, sadece anneliğini daha da güzelleştirir. Güzel annem seni çok seviyorum.

Anne sen olmasaydın eğer ben hiç olacaktım. İyi ki varsın iyi ki senin gibi bir anneye sahibim.

Yorgunluk, ancak dinlenen kadar yaşar bu memlekette. Fedakârlık, anneler var oldukça sürdürür varlığını. Sen dinlenmedikçe anlamayacaksın yorulduğunu ama ben hep bileceğim ne kadar cefakâr olduğunu canım annem.

Ana başa taç imiş, her yerde ilaç imiş, bir evlat pir olsa da, anaya muhtaç imiş.

Şu hayatta beni karşılıksız sevdiğine emin olduğum tek insan sensin, sırtımı gönül rahatlığıyla dayayabildiğim sensin ve beni her zaman sevecek olan da sensin. Sen benim güzeller güzeli annemsin, iyi ki varsın.

Bana yolları göstermek için orada olduğun sürece, hiçbir şey için endişelenmem gerekmiyor. Seni seviyorum anneciğim. Anneler Günün kutlu olsun!

Sen yokluğumda zincirlere bel bağladığım günüm ve yarınımsın. Seni öyle bir seviyorum ki aklına zarar maddeler dokunur gibi olur. Öyle uzaklarda bakıp bana durma. Ben yokluğunun en güzel yanıyla hayata sımsıkı sarıldığım anları verdim. Ben olmadan sensizliğe adım atmadan ve hayat belki de bizlere hayata veda etmeden önce umutlarımızı verdik.  Olmayan bir hayale senin ismini yazdım. Sen olmadan belki de seni ne kadarda çok sevdim. Ümit etmeden yaralı bir kuş gibi sevdik.

Seni düşünmeden geçen bir anım bile yok annem. Bütün doğrularımda, yanlışlarımda, bütün başarılarımda, başarısızlıklarımda, üzüntümde sevincimde hep bana gölgem kadar yakın olduğunu derinden hissettim. Varlığına şükürler olsun.

Anneler günün kutlu olsun anneciğim, seni bir gün değil her gün seviyorum, hayattaki en güzel varlığım… iyi ki varsın.

Anneler, hayattaki en idealist ve en marifetli sanatçılardır. Bir evladın yetiştirilmesi gibi büyük bir sanatı icra etseler de, bunu hiçbir zaman övünç olarak görmezler.

Kalplerimizi sevgiyle kapsayan, varlıklarıyla bizi yaşama bağlayan tüm annelerimizin, anneler günü kutlu olsun.

Bana sevmeyi, umut etmeyi, dertleri def etmeyi, güçlü olmayı ve gerçeklerle yüzleşmeyi öğrettin. Benim annem olmakla kalmayıp bana arkadaş, dost, öğretmen oldun. Sen benim hayattaki en değerli varlığım en kuvvetli dayanağımsın. İyi ki varsın.

Mesafeler senin benim hayattaki en değerli varlığım olduğun gerçeğini değiştirmez. Seni çok seviyorum anneciğim…

Hiçbir tedavi senin şefkatin kadar güçlü değil, pekguzelsozler.com hiçbir ilaç senin bir öpücüğün kadar etkili değil anneciğim. Sen benim hayattaki tek dayanağımsın, her zaman yanımdasın ve şunu da bil hep aklımdasın. Senin mutluluğun benim yaşama sebebim olmuş, senin derdin benim karanlığım. İyi ki varsın.

Yüreğindeki ucu bucağı olmayan sevgin, sınırsız sabrın için teşekkürler annem. Anneler günün kutlu olsun.

Annelerin en güzeli… Sana duygularımı anlatmaya ne bir söz ne bir gülüş ne de bir hediye yeter. Sana olan sevgim kelimelere sığmayacak kadar büyük. Sen benim en değerlim, hayattaki en kıymetlimsin. Yüzün hep gülsün. Seni çok seviyorum.

Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

Benim için hayattaki en büyük mutluluk, canım annem senin hayatta olmandır. Yaşım kaç olursa olsun hala varlığını bilmek, senden hala dua almak, benim hayatta hissedebileceğim en büyük mutlulukların başında gelmektedir. İyi ki varsın meleğim.

Anneler günün kutlu olsun anneciğim, umarım senin kadar sevgi dolu ve fedakar bir anne olurum, umarım sana layık bir evlat olurum. Seni çok seviyorum.

Annem her yerde… Bir gül kokusunda, bir kaplanın gözlerinde, bir kitabın sayfalarında, yediğimiz yemekte, çölün fırtınasında, günbatımının pırıldayan cevherinde, dolunayın kristal ışığında, gün doğumunun tüllerinde…

Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım. İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim.

Sarılmaya ihtiyacım olduğunda, kolların benim için her zaman açık. Bir arkadaşa ihtiyacım olduğunda, her zaman yanımdasın. Bir derse ihtiyacım olduğunda, en iyi öğretmensin. Gücün ve sevgin bana her zaman rehberlik ediyor. Seni çok seviyorum anneciğim, Anneler Günün kutlu olsun!

Değer biçemediğim bir şey varsa o da senin varlığındır, korktuğum bir şey varsa senin hüzünlü anındır. Ama başka hiçbir şey beni üzemez çünkü sen hep yanımdasındır… İyi ki varsın anneciğim.

Her dışarıda yemek yendiğinde ben bu paraya evde size en az beş tencere yemek yapardım diyen anlayışlı kadına anne denir. Canım annem bize asla kıyamaz.

Fistanını giyip düştün mü yollara, dönmezsin eksiği gediği almadan yuvaya. Ben hala yavru bir serçe gibi bekler dururum gelişini. İşte ben sana öyle muhtaç, sevgine ve ilgine öyle aç.

anne ile ilgili sözler

Anneye Güzel Sözler Kısa

Anne senden dayak yediğim halde senin adını haykırarak merhamet dilerdim. Dövsen dahi sen benim kahramanımsın.

Benim senin gibi iyi kalpli bir melek gibi bir annem olduğu için kendimi dünyanın en şanslı insanı olarak görüyorum.

Annelik hizmet bir ömür sürer, evlat olarak sana layık olmaya çalışacağım.

O şen kahkahan evimizin neşesi annelerin bir tanesi.

Sen her zaman bizim başımızın tacı, evimizin biricik kraliçesisin, sen hepimizin kıymetlisi, bizim için çok değerlisin.

Ne yapsam hakkını asla ödeyemem.Hasta oldum geceni gündüzüne kattın başımda bekledin.Ben üzüldüm,sen ağladın .Her derdime deva oldun.Cennet kokulu annem sen hep benimle kal.

Çocukken, bana örnek olmak için benden önce; gençken, her ihtiyacım olduğunda beni gözetmek için arkamdan, yetişkin olduğumda ise destek vermek için hep yanımda yürüdün. Her an yanımda olduğun için sana minnettarım. Anneler Günün kutlu olsun!

Küçükken hayalini kurduğum kanatlı meleğin taa kendisi koruyan gözünden sakınan sevgisinin tadını başka kimsede bulamadığım hayattaki tek gerçeğim Melek Annem Anneler Günün kutlu olsun.

Bana sevmeyi, umut etmeyi, dertleri def etmeyi, güçlü olmayı ve gerçeklerle yüzleşmeyi öğrettin. Benim annem olmakla kalmayıp bana arkadaş, dost, öğretmen oldun. Sen benim hayattaki en değerli varlığım en kuvvetli dayanağımsın. İyi ki varsın.

Ayakların altındaki cenneti bana bir gülümsemenle bile yaşatabildiğin için minnettarım. Sen benim hayattaki en değerli varlığımsın. iyi ki varsın anneciğim…

Yüreğim sızlıyor anne. Gözlerim kan çanağı. Dünyanın en güzeliymiş, anne kucağı, anne yanağı. Hasretinle yanıyor yine içim. Niye böyle erkenden bırakıp gittin. Dolu dolu gözlerim şimdi. Ağlarsam kim silecek yaşlarımı? Ağlarsam kimin omzuna yaslayayım bu başımı? Cennet ayaklarının altındadır. O yüzden bilirim, cennetteki makamını.

Bulamadım seninki gibi sıcak bir sine, hasretine dayanamıyor artık bu sine. Çok aradım, bulamadım senin gibisini… Hasretinden bak ağlıyor gözlerim yine. Seni özlüyorum anne.

Ah ne hayatlar ümidiyle, zamansız yollara düştük. İlk yenilen biz değildik elbet gün oldu dünyaya küstük. Ağlama anne benim için ağlama, ben de herkes kadar aldım acılardan, ağlama anne benim için ağlama, bende herkes kadar yandım.

Değer biçemediğim bir şey varsa o da senin varlığındır, korktuğum bir şey varsa senin hüzünlü anındır. Ama başka hiçbir şey beni üzemez çünkü sen hep yanımdasındır… İyi ki varsın anneciğim.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en özel kadını. Bu dünyadaki en güvenli sığınağımsın sen. Benim annem olman dünyadaki en büyük şansım. Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem.

Tüm fırtınalarda sığınacağım tek limanım hep sendin, hep de sen olacaksın canım annem. Seni çok seviyorum.

Seni düşünmeden geçen bir anım bile yok annem. Bütün doğrularımda, yanlışlarımda, bütün başarılarımda, başarısızlıklarımda, üzüntümde sevincimde hep bana gölgem kadar yakın olduğunu derinden hissettim. Varlığına şükürler olsun.

Bir annenin mutluluğu bir işaret gibidir, geleceği aydınlatır, ancak geçmişe düşkün hatıralar kılığında da yansır.

anneye güzel sözler kısa

Hüzün değmesin gözlerine. Birikmesin acı dolu bulutlar gözlerinde. Bana her zaman yeter bu. Sen mutlu ol ömrünce. Fedakarlıkta sınır tanımadan, bizi koruyup kollayan canım anam. Ben senin varlığınla güç buluyorum. Allah iki cihanda da yüzünü güldürsün. Sen, masum bir meleksin biliyorum.

Benden kelimelerle anlatılamayan tek insanı tarif etmemi isteselerdi, annem derdim. Sen beni ışığıyla karanlıklardan çıkaran, bana gülüşüyle dertleri unutturansın. Sana olan sevgim ve minnetim kelimelere sığacak kadar küçük değil. Sen benim hayattaki en kayda değer ‘iyi ki’msin. iyi ki senin evladınım… Anneler günün kutlu olsun.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.

Zamanın içinde hayatımızı düzene sokan, bizim için yaşanır kılan, tebessümüyle soframızı evimizi şenlendiren, yüreğiyle içimizi ısıtandır anne! Sen her şeyin en güzeline layıksın annem!

Gözyaşı döktüğümde, neşeli olduğumda ya da korktuğumda, yanımda her zaman sen vardın. Her zaman orada olduğunu biliyorum, Anneler Günün kutlu olsun!

Sen benim gündüzümde yol gösteren, gecemde aydınlatan, zorlukta yüreklendiren, mutlulukta sarılanımsın. Sen benim bu dünyadaki en güzel varlığımsın anneciğim. İyi ki varsın.

Beni dünyaya getirip hep şefkat gösterip sevgiyle büyüten sendin anneciğim. Bana yanlışları gösterip hep doğruyu öğretip bu günlere getiren sensin canım anneciğim.

Gün kadar aydınlık senin yüzün anneciğim ve gece kadar temiz. Gözlerin ışıldadıkça uzanmış gökyüzünü seyrediyorum sanki ama ne hikmettir ki gözünden tek bir yıldız bile kaymadı.

Senin gözlerindeki güzün benim gelecekte başarılı olmama bağlıydı. Şimdi başarıya ulaştım annecim artık etrafına gülücükler dağıtabilirsin.

Annemizin değerini her zaman bilmeliyiz. Bazen onun yanındayken ona öf diyebiliyoruz ama zamanla anlıyoruz ki ona dediğimiz öf bizim yüreğimiz yakıyor.

 

Anneye güzel sözler yazımızın sonuna geldik. Dünyanın bir diğer harikası olan babalarımızın gönlünü almak içinde babaya güzel sözler yazımızı okuyabilir babalarınızı da bu mutlulukla tanıştırabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu