Güzel SözlerSözler

Babaya Güzel Sözler

Babaya güzel sözler söylemek dünyanın en mutluluk verici şeyi olabilir. Biliyorsunuzdur ya da fark etmişsinizdir, ülkemizde bazı sözler ağızdan zor çıkar. Seni seviyorum gibi. Özür dilerim gibi. Söylemekte en zorlandığımız şeylerden bazılarıdır bunlar. Fakat size tavsiyem söyleyebiliyorken söyleyin, değerini anlayın ve içinizdeki sevginizi babanıza yansıtın. Emin olun dünyada iki harika şey var. Birisi anne diğer de baba.

Size bunu empoze etmeye çalışmıyorum. Haddime de değil. Baba ile ilgili sözler de söylemeyeceğim burada. Çünkü biliyorum. Kalbinizin derinliklerinde bir yerde asla çıkmayacak bir şey var. Baba sevgisi. Ölen babaya güzel sözler söylemek ile kalbinizin derinliklerinde bulunan bu alanın mutlu olmasını sağlayacaktır. Aslında bu alan neresi biliyor musunuz? Tam da sizsiniz. Kalbinizin içinde küçük bir siz var. Ruhunuz orada. Babaya anlamlı sözler söyledikçe bu küçük alanı yani kendinizi mutlu edebilirsiniz. Sadece kendi mutluluğunuz ile kalmayacağını da hissedeceksiniz. Babanızda mutlu olacak ve emin olun onun mutluluğu sizi çok daha mutlu, huzurlu birisi haline getirecek. İşte babaya söylenecek en güzel sözler.

 

baba oğul sözleri
baba oğul sözleri

Babaya Güzel Sözler Duygusal

Sen benim hayatım boyunca örnek alacağım tek kişisin, sen her zaman destek bulduğum canımdan çok sevdiğim babamsın.

Şuan seni çok ama çok özledim babacığım. Yavrum deyip boynuma sarılmanı, senin yanında yürümeyi, sana bakıp gülümseyerek sana sarılmayı çok özledim Babam.

Babam sen bizden ayrılalı benim yüzüm gülmedi hiç, sensizlik zamanla geçer dediler ama benim ki geçmedi. Ben her gece rüyalarımda seni görüyorum. Baba baba gel diye sana sesleniyorum. Canım babam seni çok seviyorum.

Dünyanın en iyi babası sensin benim bir tanecik babam. Sen, dünyanın en iyi hikâye anlatan adamı ve en iyi huzur verensin. Sen benim gözümün nuru, en değerli parçamsın… Seni çok seviyorum benim aslan babam…

Oysa yalnızlık ne kadarda çok kötüymüş. Hayat bizleri de senide baya yordu. Bu ayrılık olmasa sevdiğim insanlar hep bizden ayrılıyor. Sende gidersen umutsuzluğa çember atmış gibi oluyoruz.

Baban varsa hayatta; dertlerini hafifletecek dermanın var demektir. Önünde bir kılavuz, sıkıntılarında arkanda bir dağ, yokluğunda dünyanda koca bir bağ, var demektir. Baban varsa hayatta, kimsesiz kalsan bile, herkesin var demektir.

Sen hiç gitmedin mi Baba… Gözlerimden kalbime taşındın, önceden bir yerdeyken şimdi baktığım her yerdesin.

Benim başarı reçetem, babamın her zaman söylediği bir şeye dayanır: Hiçbir zaman bir başkasından daha iyi olmaya çalışmayacaksın, ama hiçbir zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan da vazgeçmeyeceksin.

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla… Babacığım bir günümde değil her günümdesin.

Sen bana yürümeyi öğretirken ellerimden tutuyordun, şimdi ise bana hayatı öğrettiğin için ben senin ellerinden öpüyorum Güzel babacığım seni çok özledim.

Ben hayatta en çok babamı sevdim.

Minicik bir bebekti, savunmasız ve sevgiye muhtaçtım. Bugün ise büyüdüm ve kocaman oldum ama yine de sana ve sevgine muhtacım babacığım. Hayatımın anlamı, varlığımın sebebisin. Ne mutluyum ki senin gibi bir babaya sahibim. Seni çok seviyorum.

Ben çocukken hep seni örnek alırdım. Oynadığımız oyunlarda ben hemen baba oluyordum. Çünkü babalar güçlü ve cesur yürekliydi. Bende şimdi senin gibi bir baba oldum canım babam. Senin verdiğin nasihatler sayesinde bugünlere geldim. Canım babam seni çok seviyorum.

Doğduğum günden beri elimi sıkı sıkı tutan, en ufak bir derdimi söylemeden anlayan, eve gelir gelmez beni soran, prensesim, pelikanım diye seslenen dünyanın en kibar, en içten, en yakışıklı babası iyi ki varsın. Korkularımda hadi diyerek küçük kızını güçlendirdiğin için ne kadar sana teşekkür etsem azdır seni çok seviyorum.

Babasız bir ev, duvaksız geIine benzer.

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “BABA” derdim. Babalar günün kutlu olsun canım babacım.

Bazı süper kahramanların pelerini yoktur. Onlara baba denir!

Sevgilinle arada kanka olacaksın. Yeri geldiğinde sırdaşın. Bazen yeri gelecek annen yada baban olacak. Hatta dalga geçeceksin onunla sinir olacak o da sana seni kızdıracak. Aşık olduğun kişi sadece sevgilin olursa ilişki yürümez yani.

Canım babam seninle ne kadar gurur duysam azdır, senin kızın olduğum için çok şanslıyım. İyi ki varsın ve iyi ki benim babamsın.

Canım babacığım, hayatım boyunca hep yanımda oldun. Beni hep kötülüklerden korudun. Sen benim ilk kahramanım ve hayatımda tanıdığım en güçlü erkeksin. Babalar günün kutlu olsun. İyiki varsın.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum baba. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Babacığım.

Baba olmak kolaydır ama babalık yapmak hiç kolay değil. İyi bir baba olmanın zor olduğunu biliyorum. Çocuk yetiştirmek ve iyi bir baba olmak fedakarlık gerektiriyor. Benim için yaptığın fedakarlıkları unutamam. Babalar günün kutlu olsun.

Sen bizim evimizin güneşi, ailemizin merhamet yüreklisisin, sen bizim canımız kadar sevdiğimiz biricik babamızsın.

Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sevgisini her zaman üzerimde hissettiğim dün de bugün de yarın da hep yüreğim kadar yakınımda olan babacığım seni çok seviyorum.

Evladının derdini kendi derdi olarak gören, evladı güldüğü zaman gülen, evlat kıymet bilmese de evladına küsmeyen canım babam seni çok seviyorum.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Sadece hayat veren değiI, hayat verip hak eden, baba adını taşıyabiIir. Dostoyevski

Ailemizin direği, gönlümüzün biriciği, iyi varsın ki varız. haram lokma geçirmeden boğazımıza helal lokma yedirensin. seni çok seviyoruz.

 

babalar günü
babalar günü

Baba İle İlgili Sözler Uzun

Babam sen bizden ayrılalı benim yüzüm gülmedi hiç, sensizlik zamanla geçer dediler ama benim ki geçmedi. Ben her gece rüyalarımda seni görüyorum. Baba baba gel diye sana sesleniyorum. Canım babam seni çok seviyorum.

Bir evladın sahip olabileceği en mükemmel babaya sahibim ben. Hayatımın her anında babamla gurur duyuyor, her gün onu ne kadar çok sevdiğimi düşünüyorum. Bazen düşünüyorum da, babacığım sen gizli bir süper kahraman olabilir misin acaba? 

Dünyadaki en güzel kelimeyi sorsalar. Hiç düşünmeden “baba” derdim.

Bizler evden ayrıldıktan sonra sizlerin değerini kıymetini çok daha iyi anladık. Hani derler ya insan elindekinin kıymetini kaybedince anlarmış. Bende senin değerini çok iyi anladım Baba.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Biricik babamsın. Seni çok seviyorum.

Baba omzu diye bir yer var. İliklerine kadar huzuru hissettiğin…

Senin var olmanla bana verdiğin güven ve güç, dünyanın yanımda olmasına eşdeğer babam. Sen yanımdaysan, başka kime gerek var? Sen yanımdaysan, şu dünyayı tüm sıkıntılarıma ederim dar.

Sen olmadan gittiğin yollarda hep seni aradım. Oysa çöken kalbimde hep sen vardın. yokluğuna dayanamayan bu kalbim sensizliğin en güzel anında bile seni aradı. Sen olmadan yaşadığımız bunca ayrılığı hep içimizde yaşattık. Sen gidersen eğer, bu can sensizliğe nasıl alışacak bilmiyorum. Hep uzaklarda kalışın bizi yıktı perişan etti. Bu gurbet bitsin artık yeter gel ailene yuvana dön babam. Bizler seni çok özledik. yıllardır bizi kendinden yoksun , baba şefkatinden mahrum bıraktın.

Yolumu aydınlatan en değerli ışığımsın, babamsın, atamsın. Senin yerin benim başımın üstünde canım babam. Seninle birlikte hayat çok daha kolay… İyi ki varsın, seni çok seviyorum benim bir tanecik babam…

Annem bu dünyanın en şanslı insanı çünkü senin gibi bir kocası var. Ben bu dünyanın en şanslı insanıyım çünkü benim de senin gibi koca yürekli, sevgi kalpli bir babam var.

Bir baba evladına soğuk ve mesafeli gibi görünebilir ama bir babanın yüreği sıcacıktır, evladına uzak görünüp en yakın olandır. Babam seni çok seviyorum.

Her yolunu gözleyeceğin bir baban varsa, eve geldiğinde yavrum deyip seni kucaklarsa, canın sıkıldığı zaman alıp sana destek olursa. Allah’a binlerce kez şükretmelisin.

Sesin öyle bir huzur veriyor ki babam, küçük bir çocuk gibi hikâyelerinde tekrar uykuya dalmak istiyorum. Yanında geçmişe dönüyorum ve seninle tekrar çocuklaşıyorum. Seni çok seviyorum… İyi ki varsın benim bir tanecik babam.

Evladının derdini kendi derdi olarak gören, evladı güldüğü zaman gülen, evlat kıymet bilmese de evladına küsmeyen canım babam seni çok seviyorum.

Adım atmayı öğrendim ben seninle. Düşsem de, elimden tutup kaldıracağının verdiği cesaretle. Çaresizliğimi tebessümle karşılayıp, gidereceğini bilerek geldim bu yaşıma. Yaşım kaç olursa olsun ellerimden tutacağını, her türlü hatama rağmen saçlarımı yine okşayacağını bilmenin rahatlığı ile doldurdum nice yaşımı. Varlığıyla hayat bulduğum yüce insan. Canım babam.

İyiliklerin en güzel, kişinin babasının dostlarıyla ilişkileri, dostluğu sürdürmesidir.

Sen bizim ulu çınarımız, sen bizim bitmez tükenmez umutlarımız, sen bizim can babamızsın. Yılların yorduğu canım babam seni çok seviyorum.

Aramızda ne kadar uzun mesafeler olsa da sevgim hep seninle babacığım. Ben dün de seninleydim, bugünde seninleyim.

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek… Ben ona baba diye sesleniyorum Benim için dünyadaki en özel erkek Canım babam… Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz kahramanımız Sen güçlü bir çınar gibisin.

Sevgi, belki tek bir kelime olabilir ama anlamı herkesin taşıyamayacağı kadar ağır olan bir kelimedir. Babalar ise bu kelimeyi tüm anlamları ile benliğinde barındırır. Sırf yavrusu için… Sen sırtında taşıdığın yükle bize mükemmel bir hayat sundun babam. Bugün ise sıra bizde! Seni mutlu etmek bizim görevimiz. Babalar gününü kutluyor, seni çok seviyoruz.

Baba ne kadar hayata karşı dimdik durursa evladı da öyle yapar, baba neşeyle güler mutlu olursa evladı da mutlu olur, baba yaşadığı sürece evladı da yaşar. Allah’ım sana uzun ömürler versin canım babam.

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgı ve saygılarımla babacığım bir günümde değil her günümdesin.

Bir babadan, gücünün ve kazancının üstünde hayati kıymetIer bekIemek, ana ve çocukIar için hak değiIdir.

Oyun arkadaşım, suç ortağım, en büyük sırdaşım; Babalar Günün kutlu olsun. Seni çok seviyorum.

Biliyor musun baba üzüldüğüm zaman senin gülüşlerin aklıma geliyor ve üzüntüm hemen geçiveriyor. Gülüşün beni mutlu etmeye yetiyor, seni çok özledim canım babam.

Sensiz bir gün daha geçiriyorum ve inan bana, kendimi çok yalnız hissediyor, çok üzülüyor ve çok üşüyorum, beni üzmeden dön lütfen babacığım… Seni seven yavrun..

Herkes kendi babasını sever ve kendi babasıyla övünür ama ben babamla övünmüyorum çünkü onu herkes seviyor, herkes onunla gurur duyuyor.

Baba, benim için yaptığın her şey için sana minnettarım. Eğer sen beni bu kadar iyi yetiştirmeseydin, bugün olmak istediğim kişi olamazdım. Beni tıpkı kendin gibi yetiştirdiğin için teşekkürler. Seni bütün kalbimle seviyorum. Sen herhangi bir çocuğun hayal edebileceği en iyi babasın. Babalar Günün kutlu olsun!

Baba evladını kendinden çok düşünen, evladı için kendisi aç kalan, kendi mutluluğunu evladının mutluluğu için feda eden, fedakar, cefakar, bir adamdır.

babaya uzun sözler
babaya uzun sözler

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım…

Ben senden ne kadar uzakta olursam olayım, benim aklım, kalbim her zaman seninle babacığım. Sen bizleri merak etme sen iyi olduğun sürece bizde iyiyiz.

Saçlarımın arasında gezdirdiğin parmaklarının sıcaklığını her zaman hissettiğim, zor zamanlarımda varlığından güç aldığım babacığım. İyi ki varsın… Babalar Günün kutlu olsun.

OğuI babasından daha iyi biri oIamazsa, ikisi de başarısızIığa uğramış demektir.

Hayat ağacım rol modelim… ilk aşık olduğum adam canım babam…bizim için çabalayan kendini yok sayan adam…Babalar günün kutlu olsun …

Her yolunu gözleyeceğin bir baban varsa, eve geldiğinde yavrum deyip seni kucaklarsa, canın sıkıldığı zaman alıp sana destek olursa. Allah’a binlerce kez şükretmelisin.

Zamanın nasıl geçtiği pek anlaşılmıyor. Bir gün uyanıyor ve bakıyorsun ki, saçların ağarmaya başlamış. O genç cahilliğin ortadan kalkmış da sanki bir anda baban gibi olmuşsun. Ben bugün seni anlıyorum babacığım. Belki biraz geç, belki biraz yetersiz ama pişmanlığım büyük. Seni kırdığım, üzdüğüm günler için özür dilerim babacığım. Her zaman seni çok sevdiğimi bil.

Baba olmak, dünyada insanın karşısına çıkabilecek en iyi fırsattır. Çocuklarınız olur ve onların yaşamın farklı evrelerinden geçişlerini izlersiniz. Günde üç dört kere, oturup çocuklarımın resimlerine bakar, o günlerin yaşamımın en güzel günleri olduğunu düşünürüm. Tanrının insana verebileceği en güzel armağan, çocuklardır

Sana zamanında küstüm, darıldım, kırıldım ama sen benim her olumsuz davranışıma karşı benden asla uzaklaşmadın beni hep sevdin, Evlat ne kadar nankör olsa da bir baba evladından asla vazgeçmez derdin. Yine her zaman olduğu gibi sen haklıymışsın baba.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacım.

Odamda gece yarıları kâbuslarımdan uyanıp da seni çağırışlarım geliyor aklıma, nasıl da kapıda belirdiğin an korkum bir anda yok oluverirdi… Sana sarıldığım an, dünyadaki tüm dertlerim bitiverirdi. Sen benim hayatımda hep böyle bir etkiye sahip oldun canım babam.

Sen benim için sadece bir baba değil, iyi bir sırdaş, sağlam bir arkadaş oldun. Sadece bir baba değil, en büyük güven kaynağım, dertlerime ortağım oldun. İnişli çıkışlı şu hayatta, tüm zorlarımı kolay kıldın. Allah, seni başımızdan eksik etmesin canım babam. Varlığımız, birliğimiz daim olsun.

Biliyor musun baba üzüldüğüm zaman senin gülüşlerin aklıma geliyor ve üzüntüm hemen geçiveriyor. Gülüşün beni mutlu etmeye yetiyor, seni çok özledim canım babam.

Senin olmadığın bir dünya hiç güneşin açmadığı bir ülke gibi… Yanında olmadan da dayanabilirim ama senin olmadığın bir dünya bana cehennem gibi. Seni çok seviyorum canım babam…

Baba ne kadar hayata karşı dimdik durursa evladı da öyle yapar, baba neşeyle güler mutlu olursa evladı da mutlu olur, baba yaşadığı sürece evladı da yaşar. Allah’ım sana uzun ömürler versin canım babam.

Ben senden ne kadar uzakta olursam olayım, benim aklım, kalbim her zaman seninle babacığım. Sen bizleri merak etme sen iyi olduğun sürece bizde iyiyiz.

 

Babaya güzel sözler yazımızın sonuna geldik. Yazının başında size dünyanın iki harikasından bahsetmiştik. İşte onlardan bir tanesi de anne. Anneye güzel sözler söylemek içinde bağlantıya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. İnanın sevdiklerinizin mutluluğu sizi çok daha mutlu edecek.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu