Güzel SözlerSözler

Sevgiliye Günaydın Mesajları

Hayatta en değer verdiğiniz kişilerden bir tanesi de sevgilinizdir. Sevgiliye günaydın mesajları atmak ise bu değerli kişinin güne çok mutlu başlamasına sebep olabilir. Hele ki etkileyici günaydın mesajlarını duygularınız ile süsleyip püslediniz mi yaşam dolu bir güne uyanmasını sağlayabilirsiniz. O mutlu olunca ise, sizde mutlu olacaksınız. Ataol Behramoğlu’nun edebiyatımıza kazandırdığı şiirlerden bir tanesinde de söylediği gibi; aşk iki kişiliktir.

Bir elmanın iki yarısı tabiri de buraya çok uygun aslında. İki yarım bir bütündür sevgililer. Zaten burada bu yazıyı okuyorsanız sizde bunları çok iyi biliyor, sevdiğinize oldukça değer veriyor olmalısınız. Değer vermek ve değer verildiğini hissetmek ise gerçekten dünyanın en güzel duygusu olabilir. İki taraf içinde değer görmek bence ilişkilerin zaruri gerçeğidir.

Her kadın veya erkek sevgiliye günaydın mesajları atabilir. Bunun için tabi ki kendi kurduğunuz sanat ve aşk dolu cümleler daha etkili olabilir lakin herkesin üst düzey bir sanat anlayışı olacak diye bir kural yok. Bu yüzden sevgiliye günaydın mesajları uzun uzun üzerinde düşünülecek bir konu değil. Çünkü biz sizler için en güzel günaydın mesajlarını bir araya getirdik. Fazla zaman kaybetmeyin. Gün doğmadan sevdiğiniz adamı veya sevdiğiniz kadını mutlu ederek güne başlamasını sağlayın. Bir mesaj kadar yakın size mutluluk.

Sevgiliye Günaydın Mesajları

Bir gün olur da sana günaydın diyemezsem ne olur beni affet. Her sabah burnuma gelen senin mis kokunla uyanmak dileğiyle. Meleğim günaydın.

Günler bu kadar güzelse sebebi sensin günaydın aşkım.

Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe! Benimle uyu benimle uyan. Günaydınlar aşkım…

Gün asıl yanında gözlerimi açtığım zaman doğacak sevgilim. Bensiz de olsan, güne iyi başlaman dileğiyle, günaydın sevgilim.

Sensiz geçen günler karanlık, sensiz geçen günler yaşamaya değmez. Gel artık sevgilim yeni bir güne hep seninle başlayalım.

hayatıma günaydın mesajı

Gözlerimi açtığımda karşımda ilk seni görmek ne büyük mutluluk bana günümü aydınlatan sevgilim günaydın.

Güne iyi başla üzgün olma, nefret etme, aşkı yaşa, yaşamı sev, dünü unutma ışığını yansıt ve ne olursa olsun gülmeyi unutma.

Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe! Benimle uyu benimle uyan. Günaydınlar aşkım…

Beni tatlı rüyalarımdan uyandıran Güneş, bugün de adını kulağıma fısıldadı, bugün rüyalarımızın gerçek olacağı gün, günaydın sevgilim…

Gözlerimi açtığımda karşımda ilk seni görmek ne büyük mutluluk bana günümü aydınlatan sevgilim günaydın.

Erken yatar geç kalkar, geç yatar erken kalkar, dal sarkar kartal kalkar, dal sarkar kartal kalkar. Kısacası “Günaydın ” diyecektim.

Aç pencereni, kokla sabahın mislerini, hayatı sevmeye başla. Bak güneş bile yeniden doğuyor, sen de yeniden gül yaşama ki günün aydın olsun

İçimdeki tek dünya sensin, sen benim hayatımsın sevgilim..

Ben yaşadıkça sana yeminliyim. 

Senden başkası benim güneşim olamaz bir tanem.

Günaydın canım kocam.

Bütün uIus topIanmış güneşin doğmasını bekIiyor fakat biImiyorIar ki güneş meIeğimin uyanmasını bekIiyor.

Sana aşık olmak aynı güneşe dokunabilmek gibi sana baktığım zaman içim eriyor bitiyor, her güne seninle başlıyorum, seninle yaşıyorum ancak o zaman hayat güzel oluyor. Günaydın sevgilim.

Gece uyurken aklımda gene sen vardın. Sabah gözlerimi senin büyük özleminle açtım. bir gün seninle beraber uyuyup uyanmak dileği ile günaydın hayatımın neşesi.

erkek sevgiliye günaydın mesajları

Günaydın balım. Benim baldan tatlı yârim. Dünya güneşle, benim günüm senle aydınlanıyor bir tanem. Senin aşkınla başlıyorum güne ve tüm gün sadece aklımda senle yaşıyorum. Seni çok seviyorum benim canım sevgilim, günün aydın olsun…

Geceden sabaha dönüşen, karanlıktan aydınlığa giren bir gün daha ömür perdesine yazılırken, sabahın ılık rüzgarıyla yeniden günaydın demek istiyorum sana… Yeniden yüzüne nur yağsın, kalbine ışık doğsun, günün aydın olsun solmayan gülüm.

Günaydın kadınım. Günaydın kelimesinin anlamı sensin. Günümü aydınlatan sen. Seninle mavi her şey. Seninle umut Dolu. İçimdeki çocuk seninle daha şen, seninle sevgi dolu. Günaydın Sevgili, senli bir sabaha gözlerimi açmanın sonsuz sevincindeyim. İçimin salıncağı seninle dolu. Senli her günde kirpiklerimde ben Baharı biriktiriyorum. Senli sabahlara uyanınca ben, sevinç tazeliyorum. Bir resmimizde mutluluğa boğuluyorum.

Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun… Tüm dostlarıma günaydınlar olsun!

Nasıl ki çiçekler sever doğayı, nasıl ki dünya sever evreni, nasıl ki gökyüzü sever yıldızları işte ben de seni aynen öyle severim. Sen benim canım bir tanemsin. Ruhumun sahibi, huzurumun kaynağısın.

sevgiliye günaydın mesajı 2020

Uyandığım anda aklıma ilk gelen sensin aşkım, güneşe bakıyorum bir de duvarıda asılı olan gülen fotoğrafa, benim için en güzel günler seninle kalktığım günler sevgilim, Günaydınlar.

Güneşim oI her sabah doğ karanIığımı aydınIatmak için geI geI ki ısınayım ateşinIe yanayım içimize çekeIim kokumuzu aşk kokaIım biz kokaIım öIümüne….

Günaydın yüzümü gülümseten 

Günaydın kalbimi her daim mutlu eden 

Günaydın tek bakışıyla yüreğimi kavuran yarim

Günün aydın olsun, muhabbeti bol, tebessüm ile geçen bir gün yaşa, çocuk sesleri gelsin hep kulağına, kahkahalar duy en umulmaz sokaklarda, güneşin en güzel saatleri senin üzerinden geçsin, bahar gibi koksun odan.

Günaydın arkadaşım, uyan artık sabah oldu, horlaya horlaya bir hal oldun yeter artık bizdeki de can…

Romantik Günaydın Mesajları

Gülümsemen güneş gibi ışıltılı. Umarım yüzünde bir gülümseme ile uyanırsın ve bana yaptığın gibi dünyanın yarısını aydınlatırsın. Günaydın!

Hangi Mevsim de Olsa, Güneş Isıtmaz Bedenimi, Senin Gözlerin Gibi, Nefesim Boğar Yaşatmaz Beni, Seni Görmediğim Zaman Sevgilim, Seni Çok Seviyorum, Günaydın Aşkım

Sen başıma gelen en tatlı belasın. Bundan sonraki sabahları benimle uyanman dileğiyle. Sen’li Ben’li sabahlara sevgilim, günaydın seni seviyorum.

etkileyici günaydın mesajları

Yastığı kıskanır mı insan? Her gece kokunla uyuyan ve her sabah yüzünün güzelliğiyle uyanan o yastık olmayı dilediğim bir günden daha günaydın!

Sevgiyi seninle, yaşamayı gözlerine, gülmeyi kalbine, sıcaklığını ellerine, gülüşün ise rüyalarımdaki meleğin ta kendisi günaydın sevgilim.

”Aç gözlerini rüyadan sonra ilk beni gör her şeyden önce al bu tatlı buse sanadır sana günaydın günaydın günaydın canım.”

Bir gün olur da sana günaydın diyemezsem ne olur beni affet. Her sabah burnuma gelen senin mis kokunla uyanmak dileğiyle. Meleğim günaydın.

Sabahın kör güneşi vursun suratına öpsün güneş seni benim yerime usulca, gözlerini açtığında ben olayım gözlerinde ben olayım odanın her yerinde günaydın sevgilim.

uzaktaki sevgiliye günaydın mesajı

Günaydın hayatımın anlamı günaydın içimin sönmeyen ateşi günaydın baş tacım. Günaydın güzeller güzelim.

Sen hayatıma girdiğinden beri, hiç bir şey eskisi gibi değil. Her şey daha canlı, daha güzel, hiç bir şey sana eş değil sana olan sevgim kadar. Senin yanındayken hissettiğim huzuru, enerjiyi dünyanın hiç bir yerinde hissedemem. Seninle mutlu olduğum kadar kimseyle olamam, birbirimize bakışlarımız da ki o duyguyu içimin içime sığmamasını kelimelere dökemem. Seni seviyorum aşkım günaydın…

Gözlerimi senin için açarım her sabah geceleri senin için kaparım. Günaydın demek için geceleri birbirine dizerim.

Güneş kadar Aydınlık, Gözlerin kadar Güzel, Sözlerin gibi Kusursuz bir güne merhaba demek için tam zamanı… Günaydın Sevgilim.

Bu Gün Gözlerimi Açtığımda Hayata Daha Güzel Bakacağım Çünki Bugün Senin Adınla Uyandım Tıp kı Yarında Bu Bugün Uyanacağım Gibi Günaydın Birtanem.

Uykumda bile özlediğim, asla doyamadığım ve doyamayacağım en değerli varlığım. Günaydın, yeni günümüze hoş geldin

İyi ki hayatımdasın, iyi ki benimsin, seni her zaman deli gibi seveceğime söz veriyorum. Güzeller güzeli sevgilim benim. Günaydın Hayatımın Anlamı 🙂

Her sabah uyandığımda seni düşünüyorum ve yüzüme getirdiğin gülümseme bütün gün sürüyor. Günaydın aşkım

Sevgiliye Günaydın Mesajları Uzun

Sevgiliye uzun günaydın mesajları yazmak aslında biraz cesaret işi. Hangimiz sabah kalktığımızda karşımızda okunacak yüzlerce kelime görmek isteriz ki. Hele birde çalışansak. Kalkıp yüzlerce kelimenin aramasına gidilecek bir yerde uzun mesajlar pek anlamlı olmayabilir. Lakin bir derdimi, sevgimi, aşkımı uzun uzun anlatmak istiyorum diyenlerdenseniz aşağıda tam sizlere göre onlarca söz listeledik.

Uyandığında az daha uyusam bir şey olmaz deyip uyuyan ve gideceği yere geç kalan ardından koşar adımlarla uykulu uykulu evden çıkan herkese günaydın…

güzel günaydın mesajı

Baktınız hayat size gülmüyor, siz hayata gülün gıcıklık olsun. Günaydın.

Haftanın en güzel günü pazartesi, çünkü sen erkenden uyanıyorsun. Güneş erkenden parlamaya başlıyor, sokaklarda taze ekmek kokusu ve daha gözümü bile açmadan telefonumdan senden gelen, bunca güzelliğe sebep o mesaj, günaydın birtanem

Seni sevmek güneşe yaklaşmak gibi, sana bakınca eriyor içimdeki buz taneleri.

Her günüm seninle başlar ve seninle biter, her şey bir yana sen bir yana. 

Unutma sadece seninle yaşanır bu hayat.

sevgiliye güzel mesajlar

Mutluluk, huzur ve sevgiyle dolu yeni güne günaydın.

SeninIe birIikte uyuyacağımız geceIeri, aynı yastıkta uyanacağımız sabahIarı, uyandığımda yanağına öpücük kondurabiIeceğim günIeri hasretIe bekIiyorum sevgiIim. O gün geIdiğinde dünya üzerinde benden daha mutIu biri oImayacak, seni seviyorum.

Rüyalarımın sahibi kim biliyor musun? Sadece sensin. Uykumdan uyandığımda adın direkt yankılanıyor odamın her yerinde, sabah güneşi kendini gösterirken daha yeni, bu mesajı gönderiyorum sana günaydın hayatımın tek gerçeği.

Geceleri zor geçiyor. Bir türlü kalbim durmuyor her saniye seni düşünüp duruyor sevgiim. Bir an önce sabah olsa da ona kavuşsam diyerek saatleri sayıyor. Şimdi sana kavuşma vakti Günaydın Sevgilim!

Seninle olmak dünyanın en güzel armağanı… Seninle birlikte dünyayı keşfetmek ve güzellikleri tatmak muhteşem… Canımın içi, günümün güzel tarafı, günaydın canım sevgilim…

Sen yaşarken gördüğüm en güzel rüyasın seninle hayatım bitmeyecek bir rüya gibi ve bitmesini de istemediğim bir rüya bir tanem, günaydın…

hayatıma günaydın mesajı

Gönül odam, benim can parçam. Günaydın demek isterdim sana, alnından öpmek, saçlarında gezinmek… Bu ilk ve son ayrı sabahımız olacak. Şimdi gözlerini açtığında sakın dolmasın gözlerin yaşlarla, gidip geleceğim hemen ve gittiğim her yerde sana bir seni seviyorum daha ekleyeceğim kalbime. Günaydın meleğim, günaydın aşk kokan baharım, günaydın benim güzel karım.

Günауdın; bеnіm vіrаn gönlümün ѕultаnı, Günауdın; dоѕt bаğımın gоnса gülü, Günауdın; Ѕürеууа уıldızım, Günауdın: ау уüzlüm, Günауdın; саnımın саnаnı, Günауdın… En güzel günler senin olsun…

Benim prensesim, günaydın. Seninle uyanmak vardı şimdi güne ve seni kollarımın arasına alıp hayallere dalmak vardı. Seni öyle çok seviyorum ki, seni ruhumun en derin yerine sakladım. Sen benim canım, her şeyimsin…

Sana iltifat etmek istiyorum ama doğru kelimeleri bir türlü bir araya getiremedim. Hayatımın yarısı sensin demekle yetinip o güzel yüzünde gülüceklere sebep olmak istiyorum. Günaydın sevgilim.

Günlerimin her birinde anlamlar gizli aynı bakışlarına benzer. Günlerimin içerisinde heyecanlar var sana baktığım da deli gibi atan kalbim gibi. Günlerimin her birinde sen varsın sevgilim, günün güzel geçsin günaydın.

Az kaIdı seninIe aynı güne kucak açmaya. Şu an için bensiz uyuduğun yatakta yorganına sımsıkı sarıI onu atadım zira yerime. GünaydınIar biricik sevgiIim, seni her geçen daha çok sevmeye başIıyorum.

Uyanır uyanmaz gelirsin aklıma, bir güneşe bakarım bir de fotoğrafına. 

Benim için en güzel gün seninle uyandığım günlerdir sevgilim. 

Günaydın Aşkım

İç huzurumuzun bozulmadığı bir gün geçirmeniz dileğiyle, en önemli şey huzur, güneş doğmasa da ekmek olmasa da huzur oldukça insan daha güzel insan. O yüzden huzurlu bir sabaha merhaba de ve herkese huzur olsun diye inadına günaydın de…

komik günaydın mesajı

Seninle olmak dünyanın en güzel armağanı… Seninle birlikte dünyayı keşfetmek ve güzellikleri tatmak muhteşem… Canımın içi, günümün güzel tarafı, günaydın canım sevgilim…

Yıldızların kayboluşunu izlerken her sabah bir günaydın duymaktı aslında istediğim şimdi sana duymadığımı yazıyorum günaydın dünyanın en güzel gerçeği.

Bugün yağmur yağıyor olabilir, ama senin sayende sadece güneşli gökyüzünü görüyorum. Her zaman günümü aydınlatacaksın. Günaydın!

Sabahın ilk saatlerinde yazılan bir “Günaydın” mesajı sadece “iyi bir gün” dilemek anlamına gelmez “Günaydın” gerçek anlamda sessiz ve sevgi dolu mesajı ile gelir, “Ben kalktığımda ilk seni düşünüyorum”

Seni sevmek güneşe dokunmak gibi, sana bakınca eriyor içimdeki buz kütleleri, her günüm seninle başlar, seninle yaşanır ancak bu hayat, günaydın aşkım.

duygusal mesajlar

Günaydıngünaydın Pozitif düşün bugün Önce gülümse Sonra gül Kahkaha at Ve hatta Ve hatta Katıla katıla Gül korkma Siyah renk gidecek önce Günün pozitifleşecek Gökkuşağı gibi aynen renk renk Bil ki 7 renkten oluşan renk Beyazdır Ve gülmek bulaşıcıdır Haydi bulaştır!

Sen olmadığın zaman eksik başlıyorum hayatıma uyandığımda sen olmalısın yanımda günaydın Sevgilim.

Bugünde Gözlerimi Seninle Açtım hayata, Senin Adınla Baktım Evdeki her eşyaya, Adını Anıp Dinlediğim Şarkılarda Hep San varsın bebeğim yaşarcasına Günaydın Birtanem.

Sabahları uyanmak için bir sebebim var. Sana günaydın diyebilmek.

Biliyorum sende kalkınca hemen yanında aradın beni. Kahvaltı yapmak istemiyorsan suçlama zeytinleri. Şimdi bende bir çay koydum içiyorum keyifli keyifli. Belki sen burada değilsin bile. Seninle olmak sana dokunmak değil ki. Günaydın…

Güneşe inat seninle sabahlayacağım, güneş kıskansın seninle ısınacağım, yastıklar ağlasın göğsünde yatacağım. Yemin ederim bir tek sana bağlı kalacağım! Günaydın aşkım.

romantik günaydın mesajı kısa

Dur gitme söylenmemiş sözler var suskun dudaklarımda çığlıklarımda hapsettiğim tomurcuk tomurcuk sevgilerim , çatlamaya hazır yeni baştan yaşanacak sevdalar, yüreğimde günaydınım…

Sendin benim hayatıma anlam katan, yaşama sebebim olan. Öyle bir girdin ki, çıkmamak üzere yerleştin bu yüreğime. Ne kadar isterdim yanında olmak, sana sarılmak, gözlerinin içine bakarak seni seviyorum demek. İyi ki varsın aşkım, günaydın parlayan güneşim.

Bu oda sen olmadan karanlıklar içinde. Sessizliğimi aydınlatan bir mum ışığıyla başbaşayım bu gece bu evde. Hadi aç gözlerini de günüm doğsun. Mum ışığı sönsün, odama güzel gözlerin dolsun.

Seninle olmak dünyanın en güzel armağanı… Seninle birlikte dünyayı keşfetmek ve güzellikleri tatmak muhteşem… Canımın içi, günümün güzel tarafı, günaydın canım sevgilim…

GüzeIIiğin bir düş gibi, gözIerin bir rüyanın en muhteşem yapıtı. Bugün seninIe rüyaIarımı süsIedin, seninIe güne merhaba dedim günaydın sevgiIim.

Günaydın ay yüzlüm günaydın sabahımı aydınlatan güneşim günaydın hayatımın anlamı aşkım

Geceleri uzaklara çığlık olur sesim yosun kokusundan keskin sana olan özlemim bu sabah sırf senin için aralandı gözlerim günaydın her şeyim benim…

Her güzel şey çabuk biter ama sen bende hiç bitmeyeceksin bir tanem. Günaydın

sevgiliye günaydın mesajı 2020

Bu sabah mavi bulutlarla avucuna sevgiyi, gönlüne aşkı usulca bırakıyorum. Güneş her zaman doğsun ve her doğan güneş sana mutluluk getirsin. Günaydın birtanem.

Güneş kadar aydınlık, gözlerin kadar güzel, sözlerin gibi kusursuz bir güne merhaba demek için tam zamanı günaydın sevgilim.

Elini verene Gözünü degdirene Sözünü diyene Diyemeyene Sevgimi görene Göremeyene Günaydin

Bu Gün Gözlerimi Açtığımda Hayata Daha Güzel Bakacağım Çünkü Bugün Senin Adınla Uyandım Tıpkı Yarında Bu Bugün Uyanacağım Gibi Günaydın Birtanem.

Sen başıma gelen en tatlı belasın. Bundan sonraki sabahları benimle uyanman dileğiyle. Sen’li Ben’li sabahlara sevgilim, günaydın seni seviyorum.

Gözlerinizi bu sabah mutluluğa, huzura ve mucizeye açmanızı dilerim.

Artık seninle beraber güzel günlere uyanamayacağım. Terk edildim ve üzerinden zaman geçmiş olsa da ben hala sana günaydın diye fısıldamaktayım. Günaydın sevgilim, günaydın meleğim.

uzaktaki sevgiliye günaydın mesajı

Günaydin yatagimda rüyalarim isimde hülyalarim soguk kis günlerinde simsicak saran ilik, ilik damarlarimda akan can suyum günaydin…

Güzelliğin gibi gününde aydın olsun günaydın aşkım sana, günaydın sadece sana.

Bu sabah, bu sabah mavi bulutların avucuna sevgiyi gönlüne ve aşkı usulca kalbine bırakıyorum, güneş her zaman doğsun ve her doğan güneş sana mutluluk getirsin. Günaydın bir tanem.

Ben seni ve hayatıma kattığın anlamı o kadar çok seviyorum ki sensiz bir an bile düşünemiyorum. Güne senle başlayalım mı sevdiğim.

Günaydın sevgilim, yanında olamasam da ruhumun yanında olduğunu bilmeni istiyorum. Hayata bağlayan tek şey beni senin güne güzel gözlerini açman sevgilim. Senin yanında olup nefesini hissetmek isterdim. Gözlerini görmek, yüzündeki sabah gülümsemesini her an görmek istiyorum. İnşallah bir gün bunlarda olacak sevgilim, umut dolu bir şekilde beklemekteyim.

Günaydın ömrüm benim. Ne güzel kıvrılıp uyuyorsundur yanında olup sarılıp buse kondurup uyandırmak isterdim seni. Günaydın günümün ışığı, günaydın hayatımın anlamı.

Sevgiliye Günaydın Mesajları Kısa

Günaydın mesajları kısa olunca daha sağlıklı olur aslında öyle değil mi? Sevgilinizin alarmı yeni çalmış ve yataktan yeni kalkmış. Gözleri henüz yeni günü görüyor. Ve karşısında upuzun bir yazı okumak istemeyebilir. Bu sebeple kısa ve anlamlı günaydın mesajları ilişkilerde daima daha makuldür. Aşağıdaki kısa mesajlardan istediğinizi seçerek sevgilinize gönderebilir, mutlu bir şekilde yeni güne başlamasını sağlayabilirsiniz.

Günaydın hayatımın anlamı günaydın içimin sönmeyen ateşi günaydın baş tacım.
Hayatın tüm karmaşasına inat gülen gözlerle bak hayata en güzel günler senin olsun sevgilim günaydın.
Hayat boştu bir zamanlar, uyandım sen varsın şimdi sığmıyor hiçbir yere bu hayat. Günaydın.
Günün, kahvenin ilk yudumu kadar harika olsun! Günaydın aşkım.
Günaydın günüme sevinç ve huzur katan aşkım günaydın.
Hayatın tüm karmaşasına inat gülen gözlerle bak hayata en güzel günler senin olsun sevgilim günaydın.
Yeşil gözlerinde sabahı görmek ve her yeni güne sana günaydın demek aşkların en güzeli.
Gecemin yıldızı sensin, sabahımdaki güneş sen, günlerimi aydınlatan daima sen olacaksın, günaydın hayatım.
Senden gelen mesajlarla uyanmak gökyüzünün güneşe kavuşması gibi. Teşekkürler sevgilim. Günaydın aşkım!
Sevgilim bugün her zamankinden daha fazla gülümse hayata her günün bir öncekinden daha güzel olsun günaydın.

Sevgiliye Günaydın Mesajları Resimli

Bu yazımızda sizler için sevgiliye günaydın mesajlarını derledik. Sadece günün bir diliminde değil, her zaman sevdiğiniz kadına güzel sözler söylemek istiyorsanız sevgiliye güzel sözler adlı içeriğimiz tam size göre. İçeriğe ilerleyip sevgilinizin hoşuna gidecek aşk dolu sözleri okuyabilir ve alabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu