Güzel SözlerSözler

Romantik Sözler Uzun Kısa

İlişkilerin daha doğrusu aşkların olmazsa olmazıdır etkileyici romantik sözler. Yani şöyle bir benzetme yapmamamız gerekirse; aşkınız bir tohum ve bunu toprağa atıyorsanız. İşte o tohumun filizlenmesi için bir şeyler gerek. Bunlarda tam olarak duygusal romantik sözler.

Hayatın her alanında tabi ki bunları kullanamayabilirsiniz. Bazen tartışırsınız, bazen keyfiniz yerinde olmaz ancak ilişkiyi bu şekilde beslemezseniz bir yerde körelmeye başladığının farkında varırsınız. Bu nedenle monoton yaşantınızın zevkli hale gelmesi için güzel sözler söylemeniz gerekmektedir. İşte tam da bu ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için hazırladığımız bir birinden güzel etkileyici sözler içerisinden size en çok yakışanı, aşkınızı en çok tarif edeni seçin ve sevdiğinize söyleyin. Bunun için çekinmenize, beklemenize ve zaman kaybetmenize yer yok. Aşağıda romantik kelimeler ile birbirine uyumlanmış muhteşem sözler var ve sizleri bekliyor. Hadi, sevdiğinize sevdiğinizi belli edin.

Etkileyici Romantik Sözler

Kalp atışlarımı hızlandıran tek insan olduğun için kendimden bu kadar tavizi verişim. İsmini söylerken heceleyişlerim, senden bir türlü vazgeçemeyişim. Hayatıma girdiğin o gün benim miladım, hayatımda yeni bir takvim istemiyorum.

Αnnemin αkIın nerede sorusunα miIyon kere cevαbımsın.

Ne uzundur unutuş, ah ne kısadır ayrılık. Yüreğim dayanmıyor yitmesine kolayca. Böyle gecelerde kollarıma aldım çünkü Belki bana verdiği son acıdır bu acı, belki son şiirdir, bu yazdığım şiir ona.

Şimdi gökyüzüne bak ve parlak bir yıldız seç kendine, yakınında bir yıldız daha olsun ama senin parlaklığın kadar değil. Sen aydınlat ikimizi ve gölgende kalayım yeter ki.

Bir çift göze aşık ve diğer bütün gözlere körüm…

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim.

Seni sevmek; olmayacak bir nedeni, gelmeyecek bir gideni, beklemek gibi.

Ölümü boş ver, kefenim sen kokacak mı onu söyle?

Karanlığın içinde ışık tutan, kaybolduğum çöllerin içinde rehberim olan, sevgisiyle beni sahiplenen sevgilim… Seni seviyorum. İyi ki varsın, iyi ki yanımdasın.

Seni düşündüğüm zaman içim geçmiş severken ömrüm.

Seni sevmek, derinden sevmek, kışın o en acımasız soğuğunda gökyüzünde çıkan güneş gibidir. Ansızın çıkar, insanın içini öyle bir ısıtır ki, hiç gitmesini istemezsin. Elini güneşin sıcağından sakınmazsın, öyle ki yeni aldığım bir kitap gibisin. Seni okuyup bitirmek istemiyorum. Kokunu içime çekmek ve bir ömür boyu saklamak istiyorum.

Ne kadar zaman geçti seni görmeyeli hiç bilmiyorum ama, seni görmediğim her an hasretinle yanıp küle dönüşmekten kendimi alamıyorum. Bilmem hatırlar mısın? Bana seni seviyorum dediğin o günü, işte ben o anın her salisesini kafama kazıdım. Sevgilim senin gülüşünü izlemek her şeye bedelken, bir an bile seni görememek beni kahrediyor.

Ben romantik bir insan değilim, sana olan sevgimi kelimelere dökemem. Ancak hislerim yalan söylemez. Bakışlarım asla. Bakışlarımı 20 saniyeden fazla ayırabiliyorsam bir insana, o insan benim için özeldir.

Αvuç içIerimden öp, kırgınIıkIαrım geçsin. OmuzIαrımdαn öp, yüküm çok αğır. Sonrαsındα sımsıkı sαrıIdα geçsin herşey. DizIerinde uyuyαyım.

“Karanlık, karanlığı gideremez: bunu sadece ışık yapabilir. Nefret nefreti ortadan kaldıramaz: yalnızca aşk bunu yapabilir. ”

etkileyici sözler

Duygusal Romantik Sözler

Hep soruyorsun ya bana, yaşamak mı ben mi diye, yaşamak diyorum alınıyorsun sonra. Bir bilsen yaşamın kaynağı sensin ben seni yaşamayı seviyorum sevgilim.

Bakıyorum sana, sana baktıkça yarınlarım geliyor aklıma.

Zamansız gelme elim kolum dağınıksa sarılamam.

Öyle çok yanar ki için dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın. Oysa sadece sevmişsindir.

Sensin, kalbim değildir. Böyle göğsüme vuran… Sabahattin Ali

Sevmek ne kadar da güzel bir duyguymuş. Bana bu duyguyu yaşattığın için teşekkür ederim canım sevgilim.

Yağmalandı ömrüm, kalbim, hayatım. Kurşuna dizilmiş gibiler anılarım, yenik düştüm ben artık neyleyim, bir mezar taşını.

Teknolojinin hep zararlı olduğunu söylerler ama benim için daha farklı bir anlamı var. Senin gördükten sonra, tanıştıktan sonra, telefonumu senin telefonuna çevirdim. O kadar fazla sen varsın ki içinde, görsen sen bile inanmakta zorluk çekersin. Neden mi? Çünkü, ne zaman başıma kötü bir olay gelse, keyfim kaçsa, açıp sana bakıyorum. Sonra aklımdaki ne kadar kötü düşünce varsa hepsini alıp götürüp yerine mutluluk getiriyorsun.

Bir insan nasıl sevilir anımsamıyorum Öğret bana Tut elimden, gözlerimin içine bak Okula başlamış çocuğa abeceyi öğretir gibi Kırk senelik budiste namaz kılmayı öğretir gibi, sabırla öğret bana Seni sevmeyi. Merhameti ve şefkati elden bırakma Öyle bir bak ki bana Hırçınlığım gözlerinin buğusundan utanıp kendi kendini yok etsin.

romantik kelimeler

Dünyanın en güzel gözleri sana ait. Çünkü hiç kimse senin bana baktığın gibi bakamaz. Senin baktığın yer ben güzelim, sen daha güzelsin.

Sαnα oIαn sevgimi keIimeIere dökemem çünkü seni ne kαdαr sevmiş oIduğime dαir henüz hiçbir diIde keIime icαt ediImedi.

Bir gerçek var ki… Asla sana sıradan gibi davranan birini sevme.

Aşkımı bir kuşun omzuna yükledim, süzülsün pencereden içeri ve aşkımın büyüsüyle ısıtsın bedenini.

Seni benim kadar sevenler, sana benim kadar hasret kalsın.

Senin suçun yok ”hayat” ben buraya zaten ”elveda” demeye geldim.

Sen hep gülümse ki yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın.

Şurama batan, şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim.

Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana. Bir gün gelir de ayrılacak olursak aradaki mesafe ,yollar ve menziller ne kadar uzak olursa olsun sen yine de omuzunu bir yokla. Çünkü elimi orada hissedeceksin!

Gözlerin nehir gibi kirpiklerinde köprü misali. Ben üzerinden geçiyorken ipler kopsa ve düşmüş olduğum yerde dudakların olsa keşke.

Sende en çok sevdiğim şeylerden biri, utangaç tavırların. Ellerini bile sakınman, gözlerini gözlerimden kaçırman. Sana olan sevgimi arttırmaktan başka bir şey yapmıyor. Geceyi en güzel yerinde saklayan, aydınlık bir güneş gibisin. Zamanı geldiğinde en güzel şekilde parıldamayı bilmeni seviyorum. O öpülesi ellerini, tenindeki sıcaklığı, gözlerindeki aşk dolu bakışları, beni benden alıyor. Sana alacağım bütün çiçekler bile senin yanında sönük kalmaktan öteye geçemeyecek. Güzelliğin hiç solması, ömrüm ol, yaşadığımız sürece.

Düşünsene; aynı anda aynı gökyüzüne bakmışız.. Aynı buluta takılı kalmış gözlerimiz. Aynı kuşun kanat çırpışında dalıp gitmişiz. Aynı güneşin sıcaklığında ısınıp aynı rüzgarın verdiği soğuklukta üşümüş kalplerimiz..Aynı yaprağa bakıp aynı şarkıyı mırıldanmışız..Aynı gökkuşağında buluşmuşuz.. Ve düşünsene sevdiğim yanyana yolculuk yapıp aynı pencereden bakmışız tüm dünyaya.

Katıksız aşkın ne demek olduğunu sende öğrendim, zaman kavramını yitirmeyi, çocuklar gibi şen olmayı yalnız seninle yaşadım. Bir ömür yaşasam doyamayacağım tek insan, sonsuza kadar hayatımda kalsan, tek bir günü daha pişman olmam. Seninle yaşadığım her gün bir hazine benim için. Kalbinden öpüyorum, seni deli gibi seviyorum.

gökyüzünden bir yıIdız seç bu gece. GözIerin benzer biçimde pαrIαk ve ışıI ışıI oIsun. Benim içinde bir yıIdız seç. PαrIαk oImαsınα gerek yok. Sαnα yαkın oIsun yeter…

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, ağzına dolar insanın, sussan acıtır, konuşsan kanatır.

Her bakışımda hipnoz ediyorsun beni, hani öl desen atlarım en dik uçurumdan.

Gözlerinin kahvesinden koy ömrüme kırk yılın hatırına sende kalayım!

Gel beraber alalım nefesimizi sevdiğim, sensiz boğazımdan geçmiyor.

duygusal romantik sözler

Romantik Kelimeler

Sarı giyer güneş olursun, mavi giyer deniz olursun, siyah giyer matem olursun, kim bilir belki bir gün, beyaz giyer benim olursun.

Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden. Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem…

Aşk sevgisiz, emeksiz olmaz. Sevgidir ki karşılık beklenmez. Karşılık verilirse her taraf kendinden bir yürek katar ve harman başlar olmadık bir an… O harman boyunca çıkar aşkın yüceliği, derdi, kederi, sevinci, güzelliği.

Ah aşkım, sen olmadan ben nasıl yaşarım bilmiyorum ki bu saatten sonra beni asla yalnız bırakma.

Ben çok iyi hatırlıyorum seninle ilk buluşmamızda ki hatıraları. En güzel hissetmeye başladığım anları. Yalnızlığın sonu yoktu ama senin varlığın buna noktayı koydu. İlk bakışın, mahcubiyetin, dudakların ki gülümsemen, saçlarını rüzgârda savrulması, her şeyi hatırlıyorum. Çünkü bu hayatımda ki en güzel duyguların başlangıcı idi. Aşkımız hep en güzel zamanlarımızda ki gibi sürmeye devam eder umarım.

Adresim oldun benim. Biliyorsun bunu değil mi? Alınyazım oldun. Korka korka çaldım kapını. Ne yapayım sevdim seni… Sensin artık ne varsa…

Romantik sözler yazımızın sonuna geldik. Aşkınızın körelmemesi, ilişkinizin monotonlaşmaması için ona sürprizler yapın. Buna tabi ki etkileyici sözler söyleyerek başlayabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu