Güzel SözlerSözler

Hoşçakal Sözleri 2022 Hoşçakal Mesajları Uzun, Kısa

Dünyanın en zor şeyi nedir deseler kesinlikle ilk vereceğim cevap vedalar olur. Hoşçakal sözleri içinde yoğrulan ve göz yaşlarının ıslattığı o vedalar sanırım hepimizin aklında yer edinmiştir. Kimimiz annemizi, babamızı, kimimiz oğlumuzu sevdiklerimizi uğurladık bir yerlere. Bazen de sonsuzluğa. İşte o vedalar dünyanın dayanılması en zor olayı. Veda sözleri de bu olayın en ağır tarafı tabi.

Sadece aile için mi? Tabi ki hayır. İnsanın ikinci ailesi arkadaşlarıdır. Ve en çok vedayı da onlara ederiz aslında. Özellikle Üniversiteler. Dört yılın sonunda gelen ayrılıklar, vedalar, memlekete dönüşler. Elveda sözleri dillere dökülürken kalplere vuran anlamsız sızılar. Bunların hepsini yaşadık aslında öyle değil mi? Ama işte bu zor olayın bir tuhaf yanı daha var. Alışılmaması. Vedalara alışılmıyor. Ne vedalara alışılıyor ne de elveda sözleri kendine alıştırıyor. Her duyduğumuzda aynı hüzün ve aynı burukluk.

İşte bizde bu vedaların busesi olan veda mesajları listemizi sizlere sunuyoruz. Her kelimesinin ayır bir anlam taşıdığı bu hoşçakal mesajları arkadaşa, eşe, aileye, dosta herkese söylenebilir. Galiba herkese o aynı etkiyi bırakacaktır. Hafif burukluk, hafif mutluluk.

Hoşçakal Sözleri Uzun

Hoşça kal sözleri uzun vedaların öncesinde öyle bir merhem olur ki yaralara. Gidenin de kalanında bir parçası eksilir aslında. İster dönecek olsun ister dönmeyecek, veda her türlü vedadır. Bu vedaları daha anlamlı kılan sözler vardır. Veda sözleri gibi. İşte sizler için hazırladığımız sözler.

Hoşçakal dedin ve gittin! Sanki sensiz hoş bir şey varmış gibi.

Aşkın yüceliği, sevginin görkemi, sevincin anahtarı ve seni özlemenin zevkini yaşattın birtanem, yolun açık olsun gözün aydın olsun

Kalbinde iyilik biriktirenlerin yolu daima açıktır.

hoşçakal sözleri uzun

Aşkım ne zaman dağlar sahili, mehtap geceyi dünya dönmeyi unutursa, bende seni o zaman unutacağım… Elveda sana…

Sen, seni sevmeyen kadınlara layıksın. Hoşça kal.

Bana hoşçakal deme sakın sen gidersen ben sensiz nasıl hoşçakalırım zalim.

Yaşanacak bir ömrüm varmı bilmiyorum yarın neler olucak kestiremiyorum sadece aklımda bir sözün kaldı ağlıyorum elvedalara yelken açıyorum

hoşçakal sözleri uzun

Dur gitme! Söylenmemiş sözler var suskun dudaklarımda.

Bitirdin içimdeki sevgiyi, gömdüm içime gözlerimdeki hayalini.

Düşlerime sarmıştım seni sen istesen de unutamazsın beni elveda.

Usta bir vedabazsın. Yüreğimdeki aşkı dudağından ‘hoşça kal’ diye çıkartabiliyorsun.

elveda mesajları

Artık günlerim günlerden uzun gecelerim gecelerden yalnız seni sevdiğimden bu yana her acıyı tattım her çileyi gördüm hayatın her cilvesine alıştım yalnız senin yokluğuna alışamadım şimdi anlıyorum acıdan hasretten gözyaşından başka hiç bir şey vermemişsin bana yıkılan hayallerime yok olan geçmişime kaybolan geleceğime ağladım ağladım çocuklar gibi ağladım…

Hiç gitmeyecekmiş gibi seversin. O da hiç sevmemiş gibi gider.

Seni bulmuşken gidiyorum şimdi seni sevmişken kaçıyorum şimdi senin için bırakıyorum bu saçma sapan hayatı elveda sevgilim elveda sana.

Aşkın yüceliği, sevginin görkemi, sevincin anahtarı ve seni özlemenin zevkini yaşattın bir tanem, yolun açık olsun gözün aydın olsun.

hoşçakal sözleri uzun

Şimdi ayrılsak da biz, unutma kalbim hep yanında. Bir telefon kadar yakınım sana. Özlediğinde beni ara.

Sözün bittiği yer dedin sustum. Oysa ki gebeydik senle aska. Biraz sabır gerekti belkide mutluluğa.

İnsan en zor kime veda eder biliyor musun? Son sözü söyleyemediğine.

Çok sözüm var söylenecek. De…ne gerek var şimdi onları yazmaya. Herkes kendi niyetini okuyor nasılsa.

Şimdilik hoşça kal arkadaşım. Yine gel. Yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?

hoşçakal sözleri uzun

Bazen hoşçakal demen gereken zamanlar vardır. Acıtmasına rağmen denemeyi öğrenmelisin.

Çok sözüm var söylenecek De…ne gerek var şimdi onları yazmaya Herkes kendi niyetini okuyor nasılsa.

Ben seni koskocaman Aşk’a sığdıramazken; Sen beni bir hoşçakal’a nasıl sığdırdın.

Birlikteyken ‘Ben sana resmen aşığım’ destanları. Bittiğinde ‘Zaten aşk değildi’ söylemleri. Aynen böyledir ülkemin döner kavşakları. Sözü daha fazla uzatamam, ayıp olur sözün bazı uygun düşen uyakları.

hoşçakal sözleri uzun

Paslı bir yalnızlıktı avuçlarımda, ardımda bir yürek yükü rüzgar. Ne zaman sevmeye koyulsam, doğrulup çoğaldı ayrılıklar.

Tamam dedim artık hayata. Gidiyorum ölüm kumarına. Bıraktım hayatı sana mutlu ol. Hoşçakal.

Mahşere kadar sürecek bir gecenin içindeyim artık, sabah olmuyor günlerime Yalnızlık egemen olmuş yüreğime, acıların en derinini çekiyorum sözlerini anımsayınca, sonra da küsüp kırılıyorum hayata Elveda deyişlerin aklımda Mutsuzluğumla boyuyorum dünyayı.

Unutma her gidiş bir ayrılık değildir. Çünkü ne kadar uzağa gidersen git, yüreğin hala bıraktığın yerdedir.

hoşçakal sözleri uzun

Ay gibi parlak bir gecenin ölüme götürecek kadar sihri bir şarkısısın, seni ben dilde değil yürekte sevdim senin için ben ölüme not bıraktım anla beni ne olur notum sadece sana elveda.

Bana hoşçakal deme sakın sen gidersen ben sensiz nasıl hoşça kalırım zalim.

Her ayrılıktan sonra ya güle güle ya da hoşçakal denir sevgiliye. Sahi gülen ya da hoşça kalan var mıdır sizce?

hoşçakal mesajları

Hoşçakal Mesajları

Adam hoşça kal derken kadın nefesini tuttu

Fazla abartmayın çünkü yerlere göklere sığdıramadığınız bir gün hoşçakala sığacak. Siz siz olun aşkı fazla abartmayın.

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz. Her şeyi unutur da şu gönlüm bir seni unutamaz. Ama keder yüklü olsam da sana sonsuza kadar elveda.

Sana sözler yazdım, sana anlattım hayatı. Sen hep başka dünyadaydın, sadece elvedalara aldandın. Şimdi kendini de kanıtladın, insafsız sana da elveda.

Şimdi ayrılık vaktiyse birbirimize saygı duyalım. Paylaştığın her şey için sana sonsuz teşekkür ederim. Yolun açık olsun.

hoşçakal sözleri uzun

Avuç dolusu gözyaşıyla yıkanmış bir Aşk’tık biz, ve kucak dolusu hoşçakalların gözünden düştük.

Bir gün bensiz bir yerde ağlarsan her düşen göz yaşında beni hatırla hafifçe yağan bir yağmurda saçlarını okşayan her damlada beni hatırla hiç aşık oldun mu diye soran olursa olmadım derken beni hatırla seni sevdiğimi daima hatırla…

Ben isteyerek gitmedim ki; sen dünden gitmeye hazırdın, Susmam yetti gitmene, Sen gitmeye dünden razıydın.

hoşçakal sözleri uzun

Bana söyleyeceğin bir şey varsa tutma içinde, birazdan öyle bir gideceğim ki, şimdi konuşmazsa hayat boyu keşke konuşsaydım diyeceksin.

Hoşçakal Sözleri Kısa

Vedalaşırken bir tutam güzel söz söylemek vedanın yarattığı acının kapanmasına bir nebze faydalı olur belki. Sahi dünyada ki en acı anlardan birisi değil midir vedalar. Bir daha göremeyecek olmak, belki yakınında olamayacak, dokunamayacak olmak. Hoşça kal sözleri kısa olsun uzun olsun hiç fark etmez. Bazı yaraların hafifletilmesinde kelimeler ilaç olur. İşte o kelimelerden bazıları.

Usta bir vedabazsın Yüreğimdeki aşkı dudağından ‘hoşça kal’ diye çıkartabiliyorsun.

hoşçakal sözleri uzun

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim. Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim. Elvedalar sana…

Her ayrılıktan sonra ya güle güle ya da hoşça kal denir sevgiliye. Sahi gülen ya da hoşça kalan var mıdır sizce?

Gidişimin acısını kaldıramasın yüreğin. Ne kadar zaman geçerse geçsin kimseyi sevemeyesin. Her sevmeye çalıştığın da aklına ben geleyim.

Bunca yılın ardından kırık bir kalple seni hala çok severek senden sonsuza kadar ayrılmayı seçiyorum Elveda…

Gözüm, kulağım, kalbim, aklım hep sende, senden ayrılamam istesem de istemesem de… hayalın her an gönlümde, gözlerimde, seni seviyorum istesen de istemesen de…

Gözlerim senden başkasını görmezken, senin gözün benden başka herkesi görecek kadar genişmiş, gözlerin gibi midenin de geniş olması normal hoşçakal.

veda mesajları

Hoşça kal Sözleri Tumblr

Sana ne şarkılar ne şiirler yazdım ama kal diyemedim ELVEDA.

Sipariş Aşkların Bir menüsü Olmuşum Bu hayatta Kim istediyse aldı gönlümü sahte gülücüklerle sonra kuru bir elveda ile kaldım hayata ölümle baş başa.

Kokuşmuş zihniyetlerin ve yalan gülümsemelerin içinde yer almaktansa uzaktan onlara seyirci kalıp insanlığımı korumayı öğrendim. Varlığımı hak edenleri hayatıma dahil etmeyi, hak etmeyenlere hoşçakal demeyi öğrendim.

24 Saat içinde neler yaşadık fiLm gibi neleri kazandık neleri kaybettik, aşkım derken birden nefret ettik severken birden kalplerimize küsüp gittik, Şimdi Elvedalar için sebepler çoğaldı ayrılıklar için sebeplerimiz elimizde ya sen bana elveda de yada ben Sessizce Senzsizliğe gideyim!

hoşçakal sözleri uzun

Ağlıyorsundur belki sormam sebebini gülüyorsundur belki hatırlamazsın güzel günleri, elveda diyen unutur gider günleri ağlayan ise elveda ile kalır baş başa anlatır derdini, sen bana elveda dedin gül hayata şimdi ağlayacaksın sonunda!

Şimdilik hoşçakal arkadaşım.. Yine gel.. Yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu…  

Uzun ömrümüz varken bu hayatta yaşamayı haram kıldın bana dualarım yinede hep yanında olsun bu son elveda..

Veda Şiirleri

Hoşça kal sözleri gibi etkili bir şeyde varsa o da veda şiirleri kesinlikle. Edebiyatımızın usta şairleri öyle güzel ayrılık şiirleri kaleme almış ki içinde bulunduğunuz hüzünlü ana neredeyse ortak olmuşlar. Sizde aşağıda bulunan şiirleri okuyabilir, hoşunuza gidenleri kendinize saklayabilirsiniz.

Ayrılıklardan –Turgut Uyar

Böyle sessiz ayrılıklarda,

her şey önceden belli olur.

en güzel zamanında, aşkın ve hayatın

insan deli olur…

O, kadırga taraflarında bir evden çıkmıştır.

masum bir yalanla -halama diye-

gözleri pabuçlarında, mahcup

ellerine yapışmış gibidir

harçlığından arttırıp aldığı

sevimli hediye…

ah, insan nasıl çıldırmaz nasıl

bir çaresizlik,

bir umutsuzluk sarmış her yanı.

aranızdan insanlar geçer.

bulutlar geçer.

O, kırmızı mürekkep gibi dudaklarıyla, zoruna

utanarak gülümsemeye çalışır.

bu gülüş en aldatmazıdır vaatlerin.

yıllarca sonra bir uzak gurbette bile;

zulmüne dayanılmazken yalnız saatlerin,

bir yeşil yaprak üstünde gözlere,

görünür, uzaklaşır…

Karasevda –Cahit Sıtkı Tarancı

Bir kere sevdaya tutulmaya gör;

Ateşlere yandığının resmidir.

Aşık dediğin, Mecnun misali kör;

Ne bilsin alemde ne mevsimidir.

Dünya bir yana, o hayal bir yana;

Bir meşaledir pervaneyim ona.

Altında bir ömür dönedolana

Ağladığım yer penceresi midir?

Bir köşeye mahzun çekilen için,

Yemekten içmekten kesilen için,

Sensiz uykuyu haram bilen için,

Ayrılık ölümün diğer ismidir

Ayrılık –Nazım Hikmet

Ayrılık, demir çubuk gibi sallanıyor havada

Çarpıyor yüzüme yüzüme

Sersemledim

Kaçıyorum ayrılık kovalıyor beni

Yolu yok elinden kurtulmanın

Dizlerim kesildi, yıkılacağım…

Ayrılık, zaman değil, yol değil;

Ayrılık, aramızda bir köprü…

Kıldan ince, kılıçtan keskin.

Kıldan ince, kılıçtan keskin;

Ayrılık, aramızda bir köprü.

Seninle diz dize otururken de…

Balkon –Necati Cumalı

Sana geldiğim yağmurlu günleri hatırlar misin?

Pencerene açılan yol dönemecini.

Aralar mısın hatırama öyle her akşam

Ilık gülüşlerinin gölgesiyle yüklü perdelerini.

Bulutlar terkederdi şehri daima

Akşamları gemiler terkederdi.

Bir balkonun kalırdı sanırım

Kaybolan gölgelere aşina.

Vapur iskelesinde buluştuğumuz bir akşam

O akşam, erkenden ayrıldık ve sonra

Hâlâ hafızamızda devam ediyordu

Unutulmuş hayatı maviliklerin

Hâlâ hatırımdadır odama son gelişin,

Ve gitmeden önce

Saçlarını tarayışın hâlâ aynada…

Benim küçük öksüzüm, genç dulum

Ben senin hem baban, hem kocanım.

Erken tenhalaşan karanlık arka sokaklarda

Bütün servetin gibi ellerini

Avuçlarıma bıraktığın geceler

Sana küçük bir evden sözetmeliydim…

Uzun bir aşktan sonra tekrar

Bütün beni sevenleri hatırlıyorum

O şehirde bütün tanıdıklarım ve sen

Sen beni severdin

Sen iyiydin, güzeldin!

Cemal Süreya hoşça kal sözleri

Dilsizdir benim acılarım

Konuşmazlar kimseyle

Sadece benim canımı acıtırlar

Hem de hiç hak etmediği halde

Can Yücel hoşça kal sözleri

Gittiğinde büyük gideceksin!

Ayrılık bile gurur duyacak seninle.

Hoşça kal Sözleri Resimli

Hoşça kal sözleri yazımızın sonuna geldik. Umarım sizleri vedalarınızda yalnız bırakmamışızdır. Bir tutam hoş söz ile vedalarınızı biraz daha kalbinizde yaşayıp sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu