Fiyatlar

Güncel Tekila Fiyatları 2022

Tekila Fiyat Listesi

Olmeca Tekila Fiyatları
35 lik Olmeca Gold115,00 ₺
70 lik Olmeca Gold215,00 ₺
35 lik Olmeca Blanco105,00 ₺
50 lik Olmeca Blanco145,00 ₺
70 lik Olmeca Blanco200,00 ₺
100 lük Olmeca Blanco280,00 ₺
70 lik Olmeca Altos Reposadd280,00 ₺
70 lik Olmeca Altos Plata270,00 ₺
70 lik Olmeca Dark Chocolate200,00 ₺
Avion Tekila Fiyatları
70 lik Avion Silver390,00 ₺
70 lik Avion Reposadd410,00 ₺
Tres Magueyes Tekila Fiyatları
100 lük Tres Magueyes200,00 ₺
Don Julio Tekila Fiyatları
70 lik Don Julio450,00 ₺
70 lik Don Julio Reposadd270,00 ₺
70 lik Don Julio Anejo450,00 ₺
El Jimador Tekila Fiyatları
70 lik El Jimador Blanco175,00 ₺
70 lik El Jimador Reposado180,00 ₺
Mariachi Silver Tekila Fiyatları
70 lik Mariachi Silver145,00 ₺
Pueblo Tekila Fiyatları
70 lik Pueblo Silver125,00 ₺
Jose Cuervo Tekila Fiyatları
70 lik Jose Cuervo Clasico140,00 ₺
70 lik Jose Cuervo Especial140,00 ₺
Sierra Tekila Fiyatları
35 lik Sierra Gold105,00 ₺
70 lik Sierra Gold155,00 ₺
35 lik Sierra Silver105,00 ₺
70 lik Sierra Silver155,00 ₺

Tekila fiyatları günümüzde birçok kişinin merak ettiği noktalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de de yoğun bir tüketici kitlesi olan tekila her geçen gün farklı fiyatlara ev sahipliği yapıyor. Tekila tarihiyle de oldukça yaşlı bir içki olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzden 2000 yıl önce Aztekler agave bitkisinin özsuyun bir içki üretmişlerdir. Bu içki zamanlar dönüşerek günümüzdeki halini almıştır. Sulu bir meyve olan ve Türkiye’de de ‘’Sabır otu’’ ismiyle bilinen agaye bitkisinin bir çeşidi olan Tequliana bitkisinin damıtılmasıyla gerçek bir tekila yapabilmek mümkündür. Damıtarak elde edilen içkilerden birisi olan Tekila günümüzde birçok kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir.

Türkiye’de de tekila tüketicilerinin sayısı oldukça yüksektir. Alkol oranını yüksek olması ve sunum şeklinin hoş olmasından kaynaklı dikkat çekmektedir. Tekila tüketicilerinin bu denli yüksek olmasından kaynaklı olarak birçok kişi tekila fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bilindiği gibi Türkiye’de yerli tekila üreticisi neredeyse yok denecek kadar azdır. Olan markalar ise Türkiye’nin her bir bölgesinde değil, çeşitli yerlerinde satış sağlamaktadır. Bundan kaynaklı olarak tekila markalarının birçoğu yabancı kuruluşlardır.

Güncel Tekila Fiyatları

Güncel tekila fiyatları günümüzde birçok kişinin araştırdığı konulardan birisidir. Bilindiği gibi sürekli fiyat güncellenmesi ve eklenen vergilerden kaynaklı olarak tekila fiyatları değişmektedir. Bundan kaynaklı olarak standart bir fiyat belirtilememektedir.      Güncel tekila fiyatlarını takip etmek ve piyasalardaki değişikliklerden faydalanmak için platformumuzu takip edebilirsiniz. Sizler için düzenli olarak güncel tekila fiyatlarını takip etmekte ve sizlerle paylaşmaktayız.

Tekila Fiyatlarının Pahalı Olmasının Sebebi Nedir?

Tekila fiyatları dönem, dönem yükselmektedir. Bu fiyat farklılığın dolaylı ve doğrudan olarak etkileyen noktalar bulunmaktadır. Türkiye’de yerli tekila üretiminin neredeyse sıfır olmasından kaynaklı olarak yurt dışından tekila getirilmektedir. Getirilen tekilalarda Dolar veya Euro üzerinden alınmaktadır. Bunlardan kaynaklı olarak fiyatı yüksektir. Bu tekila fiyatlarında en önemli olan etkilerden birisidir. Diğer önemli etkenlerden birisi de yüksek vergi eklenmesidir. Bu konuları detaylandırmak ve tekila fiyatlarının yüksek olmasının sebepleri ise şu şekildedir:

  • Marka Bilinirliği

Marka bilinirliği, tekila fiyatı üzerinde oldukça etkilidir. Piyasada bulunan güvenilir ve lezzetli tekila markalarının fiyatları oldukça yüksektir. Yani tekila fiyatlarında marka bilinirliği fiyat üzerinde oldukça etkilidir.

  • Vergiler

Bilindiği gibi Türkiye’de alkoller yoğun vergiler uygulanmaktadır. Bunlar arasında Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi eklenmektedir. Bunların eklenmesiyle birlikte reyon fiyatı 1 katına daha çıkabilmektedir. Bazı alkol çeşitlerinde daha da fazlası gözlemlenebilmektedir.

  • Alkol Oranı

Tekila fiyatları üzerinden alkol oranı oldukça etkilidir. Alkol oranlarının yükselmesi durumunda tekila fiyatı da yükselebilmektedir. Alkol oranı düştükçe de fiyatının da düşmesi beklenmektedir.

 

En Kaliteli Tekila Markaları

Günümüzde birçok tekila markası bulunmaktadır. Tekila markalarının büyük bir kısmı yurt dışında ithal edilmektedir. Gerçek tekila uzun bir süre dinlendikten sonra içilmesi durumunda lezzetine erişebilmektedir. Keza bazı tekila markaları, bu tadı yaratabilmekte ve tüketicilerine hoş bir deneyimi yaşatabilmektedir. Genel olarak en kaliteli tekila markaları şu şekildedir:

  • Don Julio
  • Mariachi 
  • Avion 
  • Olmeca 

En kaliteli tekila markaları bu şekilde listelenmektedir. Fiyat noktasında da baya farklılık göründüğünü söyleyebilmek mümkündür. Yukarıdaki tekilaların hepsi farklı alkol oranlarına sahiptirler. 35, 75 ve 1000 MG çeşitleri de bulunduğunu söyleyebiliriz.

Tekila Alkol Oranları Ne Kadardır?

Tekila bilindiği gibi yüksek alkollü bir içkidir. Gerçek ve orijinal tekilalarda alkol oranları %70 ila %80 arasında değişebildiğini söyleyebiliriz. Ancak günümüzde bu alkol oranlarında tekilaların, Türkiye’de bulunması mümkündür. Avrupa’dan da birçok ülke dahil olmak üzere birçok ülke belirli alkol oranlarının üzerindeki içkileri satışını yasaklamıştır. Türkiye’de de bu yasaklara sahip olan ülkelerden birisidir. Büfelerde satılan tekilaların ortalama alkol oranları %38 ila %50 arasında değiştiğini söyleyebiliriz. %50 oranlarında bulunan tekilaların fiyatları oldukça yüksektir. Ayrıca bu oranlardaki tekilaları her yerde bulabilmek pek mümkün değildir.

Tekila fiyatları üzerinde oldukça etkili olan alkol oranından kaynaklı olarak birçok kişi daha düşük oranlı tekilaları tercih etmektedir. Bu sayede sorunsuz ve daha bütçeli bir alışveriş olanağını sağlayabilmektedir. Piyasada bulunan uygun fiyatlı, bandrolsüz tekilalardan uzak durmanız sağlığınız için oldukça önemlidir. Bandrolsüz tekilaları asla tüketmemelisiniz.

NOT: Düzenli alkol kullanmak sağlığınızda ciddi hasarlar oluşturmaktadır. Alkol dostunuz değildir, sizlere kalıcı zarar vermektedir. Bu yüzden uzmanlar tarafından yoğun ve düzenli alkol kullanımı önerilmemektedir. Sağlığınızı ve çevrenizdeki insanların korumak için düzenli alkol kullanmayın.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu