Fiyatlarİlaç

Evigen Ampul Fiyat Ne Kadar? Eczane Fiyatı 2022

Evigen ampul her ne kadar reçeteli bir ilaç olsa da bilhassa bayanlar tarafından sıklıkla başvurulan adeta bir bakım ürünüdür. 5 adet 2 ml değerinde ampüller içeren ambalajlarda satılan E vitamini normal şartlar altında kas içine zerk edilen bir ilaçtır. DL-Alfa Tokoferol Asetat bileşeni olarak da anılan bu ilaç halk arasında E vitamini olarak tanınmaktadır. E vitamini eksikliğinin tedavisi için hekimler tarafından reçete edilerek kullanılan ilaç, reçetesiz olarak da eczanelerden temin edilebilmektedir. Ancak doktor önerisi olmadan uygulanması önerilmemektedir. Bilhassa e-vitaminine ya da ilacın içeriğinde yer alan diğer bileşenlerden herhangi birine karşı hassasiyetiniz var ise kesinlikle kullanmayınız. Kullanmadan önce küçük bir damlacığı bileğinize sürünüz ve hassasiyet geliştirip geliştirmediğinizi gözlemleyiniz. Evigen ampul fiyat 2021 yılında 18 TL olmuştur. Her yıl ortalama %25 oranında zam gelen bir ilaçtır.

Evigen Ampul Fiyat 2021 Reçetesiz

Evigen ampul satın al işlemi için yalnızca eczaneler yetkili kılınmıştır. Lütfen internet ortamından bu ürünü satın almaya kalkışmayınız. Evigen ampul eczane fiyatı şu an 18 TL’dir. Hekiminize bile yazdırsanız vitamin olduğu için aynı fiyatı ödemek zorundasınız. Çünkü devlet tarafından geri ödeme kapsamında değildir. Yalnızca hastalık ve tedavi nedeniyle rapor düzenlenerek reçete edildiği takdirde geri ödeme çerçevesindedir. Evigen ampul fiyat 2020 yılında 14 TL idi. Evigen ampul muadili de mevcuttur. Evofor gibi isimlerle satılan ampül ve kapsül formları da vardır. Yetkili üretim markası Aksu Eczacılık olan ilaç Ankara’da üretilmektedir.

evigen ampul fiyat 2021

Evigen Ampul İçeriğinde Neler Var?

Ana etken maddesi E Vitamini olan ilacın içeriğindeki bir diğer madde de Zeytinyağı olup güvenli kullanım imkanı sunar. Cilt, saç, tırnak gibi bakım amacıyla sıklıkla tercih edilen ilaç kolayca kırılabilen ampül formundadır.

Evigen Ampul Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Herhangi bir nedenden dolayı vücut tarafından yeterince üretilemediği – alınamadığı durumlarda destek olarak kullanılan Evigen bilhassa diyet yapanlarda vitamin takviyesi olarak reçete edilebilmektedir. Böylece dengesiz ve yetersiz beslenmeden kaynaklanan E vitamini desteği sunulabilmektedir.
 • Saç problemlerinin giderilmesinde, önlenmesinde tercih sebebi olabilmektedir.
 • Nemlendirici ve destekleyici özellikleriyle ön plana çıkması sebebiyle cildin nemlendirilmesi, daha canlı ve doğal görünmesinde etkili bir bakım ürünü olarak uygulanabilmektedir.
 • Saç ve cildin ihtiyaç duyduğu ana etken madde olduğu kadar tırnak sağlığı için de hayati değere sahip olan bir vitamin olması sebebiyle tırnakların güçlendirilmesi, tırnak kırılması –  tırnak çatlaması gibi sorunların önlenmesinde tercih edilebilir.
 • İlaç olarak kolestazlı hepatobilyet hastalıkları, biliyer atrezi, egzokrin pankreas, kısa barsak hastalığı ile kas ve bağ dokuya dair yaşanan hastalıkların tedavi sürecinde ana ilaç ya da tedaviye yardımcı ilaç olarak reçete edilebilmektedir.

Evigen Ampul Faydaları Nelerdir?

 • Saç bakımına yardımcı olur.
 • Saç dökülmesi problemleri ile mücadele eder.
 • Saçların daha gür, daha canlı ve daha parlak görünmesinde destekleyici rol oynar.
 • Sakal – bıyık bakımında da kullanılabilir.
 • Kepeklenme, pullanma sorunlarında kullanılabilir.
 • Cilt, saç, tırnak hücrelerinin beslenmesine, yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olur.
 • İnce telli saçlarda saçların hacimlendirilmesine katkı sunar.
 • Cilt lekelerinin önlenme ve giderilmesine yardımcı olur.
 • Sivilce, siyah noktaların giderilmesi ve engellenmesine katkı sunar. Akne izlerinin daha hızlı giderilmesine hizmet sunar.
 • Saç bakım, tırnak bakım, cilt bakım ürünlerine doğrudan alternatif olabileceği gibi bazı vitamin ilaçları, doğal bitki yağları ile kolayca karıştırılarak bakım maskesi – bakım ürünü olarak kullanılabilir.
 • Kaç gürleşmesini, kaşların daha siyah – daha kalın görünmesine yardımcı olur.
 • Yaşlılığı engelleyici özelliğinden dolayı kırışıklık ve ince çizgi bakımında da tercih edilebilir.
 • Cildin gerek duyduğu nem kapasitesine ulaşmasına yardımcı olur.
 • Yaşlılık lekeleri, sivilce lekeleri, güneş lekelerinin daha hızlı giderilmesinde aktif rol alır.
 • Cilt dokularının mevcut yağ oranının dengelenmesinde etkilidir.
 • Çatlak, selülit bakımında oldukça etkili bir destekleme özelliğine sahiptir.
 • E vitamini yetersizliğinden kaynaklanan saç, tırnak, cilt problemlerinin giderilmesini sağlar.
 • Göz altı şişmesi, göz altlarında oluşan morluk – kararma ve göz altı torbalanması sorunlarıyla mücadele eder.
 • Dudakların daha parlak, daha nemli, daha canlı, daha kırmızı görünmesine yardımcı olur.
evigen ampul nasıl kullanılır

Evigen Ampul Dudaklarda Nasıl Kullanılır?

Dudakları canlandırmak, nemini arttırmak, daha güzel ve canlı görünmesi için ve bilhassa dudak çatlaklarını gidermek için; üç damla limon suyuna bir adet evigen ampül kırınız ve son olarak bir çay kaşığı oranınca doğal süzme bal ekleyerek günde bir defa 7 gün uygulama yapınız.

Evigen Ampul Saçlarda Nasıl Kullanılır?

Bunun için çok fazla seçenek ve tarif vardır. Saçlarınızda herhangi bir problem yoksa yani destekleyici olarak kullanmak isterseniz her 100 ml şampuan için 1 adet evigen ampül kırarak şampuan şişenize dökünüz ve iyice çalkalayarak kullanınız. 500 ml şampuan şişesine doğrudan 5 adet ampül koyabilirsiniz. Her banyodan önce şampuan şişenizi çalkalamanız yeterlidir. Eğer doğrudan bakım yapmak isterseniz saçlarınızı şampuanınızla bir defa yıkayınız. Tamamen kurutmayınız. Saç diplerinize evigen ampülü yediriniz. Bir adet ampül yetersiz gelirse 2 ampül kullanabilirsiniz. Uygulamadan sonra bone ya da tülbent ile saçınızı kapatınız ve bir saat bekledikten sonra yıkayınız. Bu kürü üç ay boyunca haftada bir defa, üç aydan sonra ayda bir defa kullanabilirsiniz.

Evigen Ampul Kirpiklerde Nasıl Kullanılır?

Kirpikleri beslemek, daha hacimli  olmasını sağlamak, daha gür çıkmasını desteklemek gibi amaçlarla kullanmak için 1 adet evigen ampülü kırınız, üzerine bir çay kaşığı kadar hint yağı ekleyiniz, bir çay kaşığı kadar da badem yağı ekleyerek karıştırınız ve kirpiklerinize sürünüz. Bir saat bekleyerek yıkayınız. Bu kürü kirpiklerinizde sorun yok ise yani sadece bakım için kullanacaksanız haftada bir defa, dökülme vb gibi sorunlar yaşıyorsanız bir ay boyunca günde bir defa kullanınız.

Evigen Ampul Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Normal bakım için yapılacaksa ayda bir defa 2 ampülü kırarak önceden temizlemiş cilde masaj yaparak yediriniz. Bir saat bekleyerek yıkayınız. Sivilce bakımı ya da sivilce izleri için kullanılacaksa 2 adet ampüle bir yemek kaşığı limon ekleyerek aynı uygulamayı yapınız. Nemlendirme, yenileme bakımından üst düzeyde yararlanmak için madem yağı gibi doğal yağları bu küre ekleyebilirsiniz.

Evigen Ampul Çatlak ve Selülitler için Nasıl Kullanılır?

Çatlak ve selülitlerin boyutuna göre kullanım süresi değişiklik arz eder. Çatlak ve selülitleriniz büyük ise bir yıl boyunca haftada üç defa bir adet ampülü kırarak sorunlu bölgeye yediriniz. Yeniden durulamaya gerek yoktur. Durulamaya ihtiyaç duyarsanız en az bir saat bekleyiniz. Etkiyi arttırmak için kürünüze Acnelyse ve Madecassol ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde kürünüze C vitamini ampülü, kapsülü, badem yağı, bepanthol gibi ürünlerde ekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu