Ekonomi - Finans

En Karlı İş Fikirleri Nelerdir? En Kazançlı İş Fikirleri

Öncelikle kolay yoldan para kazanmak gibi bir rivayetin olmadığını anlatarak başlayalım. En karlı iş fikirleri arasında yazdığımız birçok işte kolay gibi görünen ancak içine girildiğinde oldukça plan gerektiren işler olacaktır. Aslında plan ve süreç yönetimi konusunda tüm işlerin ortak kümede toplandığını söyleyebiliriz. En kazançsız görünen iş dahi doğru bir planlama ve stratejik bir süreç yönetimi sonunda kar marjı yüksek bir iş halini alabilir.

Bu yazımızda konumuz ise yeni ve kazançlı iş fikirleri. İşte severek yapacağınız ve ilgi alanınıza giren 11 iş fikri.

Sosyal Medya Fenomenliği

Son yıllarda instagram kullanımının artması ile birlikte sosyal medya fenomenliği de ilgi gören iş fikirleri arasında yer almaya başladı. Tabi bu popülarite ile birlikte fenomen olmak için güzel veya yakışıklı olmak gerektiği algısı da yayıldı diyebiliriz. Ancak merak etmeyin bu algı hiç de öyle değil ve sizlerde çok güzel ve yeteneklisiniz bunu unutmayın. Sadece özel olan yanınızı keşfedin. Sürekli geziyorsanız gezilerinizle fenomen olun, makyaj yapıyorsanız makyajlarınızla, sesiniz güzelse sesinizle… Sadece en iyi olduğunuz alanı bulun ve arkadaşlarınızla paylaşın. Sonrasında fenomen olma yolunda hızla ilerlediğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın anahtar kelimeniz farklı olmak. Bu arada nasıl instagram fenomeni olunur adlı yazımızı okuyarak bu alanda doğru adımlar atabilirsiniz.

para kazanma fikirleri

Oda Kiralama

Oda kiralama işi de sermaye gerektiren iş fikirleri arasında diyebiliriz. Aslında sermaye olarak elinizde çok odalı daireleriniz veya müsait odalarınız olmalı. Günümüzde apart, bungalov, pansiyon gibi geçici konutların artmaya başlaması ile biraz modasını geçirmiş olsa da halen masrafsız bir şekilde en çok kar getiren işlerden bir tanesi. Özellikle 1930-1980 yılları arasında milyonlarca kişi tarafından kullanıldığını biliyoruz.

Bungalov İşletmeciliği

Oda kiralama üzerinden kazanç sağlamak gibi bungalov işletmeciliğinde de yer ve sermayeniz olması gerekiyor. Lakin yatırım tavsiyeleri almak istiyorsanız bizden sizlere küçük bir tüyo; Akdeniz Bölgesinde denize bakan bir mevkide yeriniz varsa burayı tatilcileri ağırlamak için dizayn edin. Zira artık koronavirüs dolayısıyla tatilciler ortak kullanım alanlarının az olacağı seçenekleri tercih ediyor. Bunlardan bir tanesi de bungalovlar tabi. Bu da küçük bir iş fikri olarak burada kalsın.

Youtube İçerik Üreticiliği

Youtube’a içerik üretmek sermayesiz iş fikirleri arasında en çok değer görenlerden bir tanesi. Tabi bu iş içinde olmazla olmazınız sizi herkesten farklı kılan bir yönünüzün olması. İyi oyun oynayabilir oyun videoları ile içerik üretebilirsiniz. Sokak röportajları yapıp gezilerinizden vloglar hazırlayabilirsiniz. Bunun içinde sizlere küçük bir tüyo; ne alanda olursanız olun akıcı konuşmayı ve Türkçeyi etkili kullanmayı öğrenin. BU Youtube platformunda olduğu gibi hayatınızın her alanında sizlere farkındalık sağlayacaktır.

Yaşam Koçu Olmak

Zekice iş fikirleri arasında gösterebileceğimiz işlerden bir tanesi de yaşam koçu olmak. Özellikle sınava hazırlanan lise veya üniversite öğrencilerine yardımcı olarak para kazanabileceğiniz bu işte önemli olan iki şey var. Birincisi bu alanda sertifika edinmek diğeri ise kişisel gelişim anlamında kendinize çok şey katmak. Zaten öyle ki birilerine yol gösterip o yolun sonunda onların başarıya ulaştığının farkına varmak sizlere motivasyon olacaktır.

en iyi iş fikirleri

Web Sitesi Açmak

Son yıllarda dijital ortamda bulunan kullanıcı sayısının hızla artması ile bu alanda büyük bir Pazar oluştu diyebiliriz. Kazandıran iş fikirleri arıyorsanız web sitesi açma düşüncesi de aklınızın bir kenarında bulunsun. Ancak burada önemli olan işi severek yapmanız olacağı için ilgi alanınız üzerine bir blog açmanız çok daha faydalı olacaktır. Ve birde bununla birlikte yazı yazmayı seviyor olmalısınız. Bu iki özelliğe sahipseniz ve yaratıcı düşünebiliyorsanız hiç durmayın. Hemen harekete geçin ve size özgü bir blog açarak yazmaya başlayın.

Organik Ürün Yetiştiriciliği

Belki de artık en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin başında organik gıdalar geliyor. Önümüzdeki yıllarda daha büyük bir talebin geleceğini de varsayarsak bu alanda bir girişime başlamanız çok mantıklı olacaktır. Tarlanızda organik domates, biber, patlıcan veya farklı gıdalar yetiştirerek şirketlere satabilir veya pazarlara açılabilirsiniz. Aslında bir bakıma sanalda pek çok kez oynadığımız farmville gibi oyunları gerçeğe yansıtmalısınız da diyebilirim. Ve son bir şey fısıldayayım size; toprakla uğraşmak stres seviyesini oldukça azaltıyor. En karlı iş fikirleri arıyor olabilirsiniz ancak sadece hobi olarak da tarım veya organik tarım ile ilgilenmenizi tavsiye ediyorum.

Fotoğrafçılık

Doğru açı, doğru renk, doğru pozlama ve bingo! Fotoğrafçılık pek çoğumuzun gönlünden geçirdiği ancak nerede başlayacağını tam olarak kestiremediği mesleklerden bir tanesi. Bu işi hobi olarak yapan ve gezilere merak duyan birisi olarak söylemeliyim ki doğanın resmini çekmek insana müthiş bir huzur veriyor. Ve bu huzur içinde çektiğiniz fotoğraflardan para kazanabileceğinizi söylesem ilginizi çeker mi? İnternet ortamında bu tarz pek çok platform bulabilirsiniz. Özellikle doğa ve manzara fotoğraflarının daha çok ilgi çektiğini söyleyebilirim. Bu platformlarda çektiğiniz resimleri ücretsiz veya ücretli olarak yayımlayarak para kazanabilir hobinizi gelire dönüştürebilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Yapmak

Alıcısı hazır işler arasında bulunan iş fikirlerinden bir tanesi de evde paketleme işi yapmak. Sizlere verilen ürünlerin ki bunlar genelde terlik, ayakkabı, giyim ürünleri olacaktır. Bunları paketleyerek para kazanabilirsiniz. Sıkıcı gibi gözükse de evinizde olacağınız ve istediğiniz şekilde çalışabileceğiniz için freelancer bir gerçek hayat işi diyebilirim. Bir denemenizi en azından tecrübe etmenizi öneririm.

en çok kazandıran iş fikirleri

Borsa Yatırımcısı Olmak

Borsa’da yatırım yaparak para kazanmak ilk bakışta çok kolay gibi gelebilir ancak altında büyük bir emek yattığını söyleyebilirim. Öncelikle bu işinde sermaye gerektiren bir iş olduğunu unutmayalım. Borsada alım satım yapmak için beş on bin lira yeterli olmayabilir. Gerçek anlamda kar elde etmek için yüz binlerle oynamanız, gerektiğinde risk almanız gerekecektir. Bu yüzden güvenilir ve doğru kaynaklar belirlemeli, bu işin uzmanı olan kişileri çevrenize almalısınız. Bu sayede borsada ne zaman alım satım yapacağınızı daha doğru kestirir kazancınızı da aynı oranda katlayabilirsiniz.

E-Ticaret Yapmak

E ticaret yaparak para kazanmakta artık mümkün diyebiliriz. Sosyal medya kullanımının giderek artması bu alanda e ticaret pazarını oluşturdu. Sizlerin de karşısına instagram veya facebook gibi ortamlarda mutlaka farklı şekilde çıkmıştır. Sizde güçlü ve geniş bir kitleye sahip olan sayfa alarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında satacağınız ürünleri belirleyin ve doğru bir reklam planlaması ile ulaşmak istediğiniz hedef kitleye ulaşın. Unutmayın artık dijitalin egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu yüzden bu imkanları yağına sütüne kadar kullanmanız size bir şey kaybettirmeyecek aksine çok kazandıracaktır. Bu arada E-ticaret içi küçük sermayeyle ne iş yapılır diye sorarsanız komisyonlu satışı önerebilirim. Uygun fiyata bir toptancı ile anlaşıp belli bir komisyon karşılığında ürünleri satmayı deneyebilirsiniz. Hatta ilk etapta bu şekilde başlayıp işe ısınmanız çok daha yararlı olacaktır.

Bu yazımızda siz genç girişimciler için en kazançlı iş fikirleri nelerdir bunları inceledik. Daha birçok iş fikri sıralanabilir ancak son yıllarda en göze batanları bu şekilde. Ve siz artık bunları öğrendiğinize göre size en uygun olanı seçip hemen harekete geçmelisiniz. Unutmayın genç bir girişimciyseniz kaybedeceğiniz bir saniye bile yoktur. Harekete geçin ve kazanmaya başlayın.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu