Güzel SözlerSözler

Duygusal Hasret Sözleri

Duygusal hasret sözleri uzun vedaların birer yansımasıdır aslında. Gerçekten dünyanın en sahi duygusu özlem olabilir. Bazen aileye özlem, bazen sevgiliye, bazen de bir şehre özlem duyar insan. Öyle ki benim en çok özlem duyduğum şey geçmiş. Belki de geçmişteki anılar, güzel günler. Masum hayaller ve yaşanılan hayatlar. Özlem sözleri nedir bilinmeyen hayatlar. Tabi hiçbir şeyin farkına varılmıyor, ayrılık gibi, veda gibi.

Birçok insanın özlemi ise sevdiğinedir. Sevgiliye hasret sözleri uzun ilişkilerin bir parçasıdır aslında. Sevgi ne kadar parçası ise hasrette bir o kadar parçasıdır sevginin. Belki de büyük aşkların genelde kavuşulmayan aşklar olmasının sebebi budur.

Ve aile. Dünyada ki en değerli ve önemli varlıklarımız. Aileye hasret sözleri de genelde askerde, üniversitede, gurbette düşer aklımıza. Birkaç sözcükten oluşan bir cümle dahi yeter gözümüzden yaş akıtmaya. Bizde bu yazımızda sizler için ailenizden sevdiğinize, hemen her konuda hoşunuza gidebilecek duygusal özlem mesajları derlemesi yaptık. İçeriğimizi okuyabilir hoşunuza giden sözleri alarak dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Özleminizin, hasretinizin en kısa sürede son bulması dileğiyle, iyi okumalar.

etkileyici özlem sözleri

Hasret Sözleri Kısa

Bir gülün peşinde ömür geçirenler çiğneyerek öldürdükleri kır çiçeklerinin farkına bile varamaz.

Uzak şehirlerin hasreti çöktü yüreğime. Sahi, sen hiç özlemedin mi?

Aklımdasın sabah akşam. Uyuyamıyorum başka düşüncelere dalamıyorum sensiz. Ne olur bana bir yol göster bir çıkar yol bu çaresizliğime. Sensizliğime sana olan hasretime.

Ne olurdu saadetlerin en büyüğü İşte ellerimde al, diyebilseydim Anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi Bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

hasret sözleri uzun

Dün gene özledim diye ağladı gökyüzü.

Sen olmadan ne gülmek, ne de mutlu olmak bana haram Bitanem, sen yokken benim her şeyim eksik, seni çok özlüyorum.

Sen benim yıldız kayarken tuttuğum dilek değil ezan okunurken ettiğim duamsın

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken, bir tatlı sevda gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü seni ve gülüşünü çok özledim.

Bu gece gözIerinde ayın dogmasını bekIe , yıIdızIara dokunmaya çaIış dokunamagın için üzüIme onIarı segretmekIe yetin benim seni özIemekIe yetindiğim gibi.

hasret sözleri uzun

Gençliğim Yoluna feda Olsun, Gözyaşlarım Sadece Senin Olsun, Bu kalp Sadece Senin Adınla Atsın, Hasretinle Bu Bedenim yansın, Seni Seviyorum Sen Benim Hayatımsın..

Yoruldum artık gurbet ellerde memleket özlemi yüreğimde.

Sen, Solgun baharlardaki mavi yağmurum, Akşam kızıllığında yorgun gölgem, Kış ayazında yaz güneşimsin. Bulutlardaki saklı düşlerim, Her günün sonunda özlediğimsin. Yüzün kadar temizdir kalbin, Hangi sevgi alabilir yerini? Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, Sensizlik ölüm kadar acı…

hasret sözleri mevlana

Nerde o eski aşklar, mektuplara dökülen yazılar, masum aşklar . Hasret kaldım gerçek sevilmelere
Hasretim sevdamdan büyük sana. Acı çekerek kıvranıyorum bu hayatta.

Yorgun argın uyanıyorum artık her sabah, kendimi düşlerimle yoruyorum uykularımda. Hasretlik denen illet, beni ne gündüz ne de gece uykularımda bırakmıyor.

Geceler çığlığımı duymuyor yorgun düşüyorum sabaha gözlerim gözlerini arıyor, esir oluyorum hasretine yine çaresiz, uykusuz, mutsuzum en önemlisi bir tanem sensizim.

hasret sözleri uzun

“Hasretinden prangalar eskittim. Saçlarına kan gülleri takayım, Bir o yana Bir bu yana…” Ahmed Arif

Sevgilim, sanadır hasretim ve her şey eksik şimdi; öğrendim artık beni ve her şeyi tamamlayan sendin.

Bana ne kadar çok acı çekiyorsun deyip anlamıyorsun ve her gün kapıyı açacağın günü hayal ediyorum.

Bugün yine Özlem kokuyor bu şehrin her yanı. İçimde fırtınalar kopuyor İsyanlar alt üst ediyor kalbimi Bağırıp çağırmak istiyorum Özledim SENİ diye. Tarifi yok içimde kopan fırtınaların Ve tasviri yok hissettiğim özlemin Sadece tek bir kelime Fakat belkide en uzun kelime ÖZLEDİM.

Severken anlamıyoruz değeri, gidince biliyoruz kıymeti, hasret elde öğrendim sevgiyi, gurbet ellerde anladım değerini!

İnsan birini özlediğinde, onlarında seni özlediğini söylerler, fakat benim seni özlediğim kadar senin beni özleyebileceğini sanmıyorum.

Ruhum sensiz koca bir boşlukta gibi; gel de bitsin bu eziyet…

Ben Seni özlem duyduğum yar gibi sevdim. Hasret ilgili sözleri sana yolluyorum. İşte kucak aç ve beni bekle. Gül kokan yarim. Seni ne kadarda sevmişim benim haberim yokmuş. Sen özlemlere gönül bağlayan beni umutlandıran sevgilisin. Sen benden ne kadar uzak kalsanda ben seni hiç bir zaman unutmayacam. Aşk nelere kadirdir bunu bilmiyormusun. En sonunda sana hasret duyduğum duygularım olucak. Ve kimine göre yürek, kimine göre sevda değişmeyecek.

hasret sözleri uzun

Hasretinle yandı gönlüm, yandı yandı söndü gönlüm, evvel yükseklerden uçtu, düze indi şimdi gönlüm, aramızda karlı dağlar, hasretin bağrımda kışlar, başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm, gözlerimde kanlı yaşlar, hasretin bağrı kışlar, başa geldi olmaz işler, yokluğundan öldü gönlüm

İçimde bir sıkıntı bir kasvet… Bir duman. Dünya dar gelir inan seni düşündüğüm an titreyen ellerimde sevgimiz Arapsaçı umurumda değil zaman çalsa da bilmem kaçı zincirlere vurulur umutlar liman liman…

Yıllar geçecek ve yaşlanacağız… Ne kadar zaman geçerse geçsin hep aynı aşkla hep aynı heyecanla tutacağım ellerini… Her doğum gününde seninle yan yana diz dize olmak umuduyla… Doğum günün kutlu olsun bir tanem…

Biliyorum bugün kulakların bir başka çınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andığımı, özlediğimi ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüreğimde neler hissettiğimi!

Aramıza binlerce yollar, okyanuslar koydun; beni burada yalnız bırakıp nereye kayboldun?

hasret sözleri uzun

Saniyeler arasındaki boşluklara ne ad verildiğini bilmiyorum – ama seni hep o aralıklarda düşlüyorum.

Şimdi saat sensizliğin ertesi, yıldız doğmuş gökyüzü ayaydın, avutulmuş çocuklar çoktan uyudu. Bir ben kaldım tenhasında gecenin, bir avutulmamış ben.

Yanında olmak vardı her düşüncene sahip her tutkunu yaşamak istiyorum arzu tutku ve ihtiras en güzel teninde olmak vardı.. Şimdi kapat gözlerini ve hisset sana dokunuşlarım ve bizden başka herşey yok olsun…

hasret sözleri uzun

Gerçekten büyük sevgiler nadiren mücadele olmadan gelirler. Döktüğümüz her gözyaşı çok acı verici ama sonunda buna değecektir.

Seni böyle sever ve özlerken seni sensiz ve senden uzakta yaşamak ne zor ve ne açıtıymış, bir bilsen!

Birini özlediklerinde muhtemelen aynı şeyi hissettiklerini söylediler, ama şu anda seni özlediğim kadar beni özlemenin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Edna St.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

hasret sözleri resimli

Tuhaf olan ikimizin de birbirini olduğundan fazla sevmesi. Sanırım bizim aşkımız bizi çok aştı, belki de biz bu yüzden hasret içindeyiz, özlemimiz bizi yaktığı için.

Hiç bir zaman mükemmel bir aşk istemedim hayattan, sadece gerçek sevgilere hasret duydum her zaman.

Aşk içime işleyen en büyük sevdan bu dünyada. Kader beni sana hasret bırakmışsa, susarım…

Sabahları seviyorum, insanları seviyorum, filmleri ,şarkıları , kitapları,sıcak ekmeği, kalabalık sofraları,çikolatayı, minicik bebekleri, rüzgarda yaprak olmayı, geceleri yıldız olmayı, yaz gecesinde yağmur olmayı sevdim… Ve en çokta seni sevdim, Hep yokluğunda…

hasret sözleri resimli

Yorgunum özlemekten hayalini, ağlarım gözlerimde yaşlar seli, unutmadım yıllardır bir de ben ağlarken gittiğini. Dayanamam inan dayanamam buna unutamam bir an dokunamam sana harcanırım uğruna aldırmadan zamana diyemem dilim varmaz diyemem elveda.

sevgiliye hasret sözleri

Gözlerimde gezdirdigin gözlerine senin sevginin verdigi güvene kelimelerimi çalan dudaklarina kisacasi sana özlemim var… Merhaba hasret kokan sevgilim Satirlarim seninle baslayip seninle bitiyor. Ama ne gecem ne gündüzüm sen siz geçiyor hasretin yüregimde alevlenirken seni ariyor bu yürek ve sevgin damarlarimda akarken lanet okuyor bana zalim felek !

İki Şaşkın yıIdız gibi parIayan gözIerine bakıp da, senin ruhunu tüm içtenIiğiyIe görebiIenIer anIar ki sen bir ömre bedeIsin !!

Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken, bir tatlı sevda gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alem de hangi düşlerde isen gel çünkü seni ve gülüşünü çok özledim.

hasret sözleri resimli

Hasret Sözleri Uzun

Gözlerimi her kapattığım zaman gözlerini görüyorum sana sensizliğin ne kadar “ACI” Olduğunu anlatsam değil dakikalar belki asırlar sürer SEN BENİM TEK YANLIZLIĞIMSIN “Seni görmesem bile içimdesin sesini duymasam bile sözlerimdesin yanında olamasam da sadece ve sadece kalbimdesin

Sen hangi şiirde ya da hikayeden fırlayıp geldin kalbimin tam orta yerine

Artık vakit gece yarısı gökyüzü karanlık, çocuklar yorgunluktan uykuya dalmış, Bir ben kaldım gecenin sessizliğinde uyamamış, sensiz san hasret sabahı beklemekte.

Uzak topraklar, uzak hayaller hep gözümün önünde özlemler avucumun ta içinde sıcacık yollar gidilmesi zor, mevsimler yaşanılası imkânsız, bu yabancı şehirde yaşasam da. Uzak denizler maviliğin göz kamaştıran rengi, yok buralarda. Gri renksiz memlekette rüzgârı başka eser, havası başka koku yayar, çiçek bahçesinde olsan da. Renkler değişik tatlar lezzetsiz gelir özlemin doruğunda yaşarken kulağımda ezan sesi yüreğimde anamın sıcacık eli başımı okşarken sessizce. 

dini hasret sözleri

Bir gün bana soracaksın ,ben mi yoksa hayatımı daha çok seviyorsun diye.hayatı diyecem.küsüp gideceksin ama hiç bir zaman bilmiyeceksin benim hayatım sensin.

Dalar gider derinden derine, hasret duyar o güzel tenine, diken konmaz gülün yerine, sevdiğinden ayrı kalanların.

Suskunluğuma bakıp da seni unuttum sanma, şu dünyada özlediğim biri varsa o da sensin. Yanımda olmasan bile yüreğimde hep benimlesin.

Sözlerin, hayalin, sesin içimde yaşıyor. Aklımdasın her daim. Yüreğimde saklıyorum nefesini.

hasret sözleri resimli

Dostu yok gecelerin, geceler çok uzun, geceler bir ömür ömür dediğin bir tutam ümit, ümidi yok yarınların, tıpkı senin yokluğun gibi ve ben biraz daha sana hasret.

Uzundur bu yollar giderim gözüm kara, sanma ki başım dönmez sana, beni bekle seni ben alam ola ki vurulmuşum senden beterim, yalnız vurulmuşum dağ başına nöbetteyim sevdalı.

Sözlerin aklımda ya da aklımın ardında, hayalin karşımda ya da sesin kulağımda, ya ben çıldırıyorum, ya da çok özlüyorum, ya özlemek, ya da özlenen çok özel bir tanem.

Seni bir gün değil, ömür boyu beklemeye hazır bu kalbim…

Hissetme ve özlem, tüm insan çabalarının ve insan yaratımlarının ardındaki itici güçlerdir.

Gurbetlik ne uçsuz bucaksız mavi denizde olmak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Gurbetlik sevdiklerinden uzak ve yalnız kalmaktır.

hasret sözleri resimli

Konuşmadan anlattım tutkumu sana.. Derin derin denizlere bakarak , içten içe titreyerek . Ve sustum.. Yüreğim konuştu…İçime attım her şeyi… ÖZLEMİMİ…HASRETİMİ…TUTKUMU… Sen ÇÖZ istedim… Yüreğimde ne büyük yerin olduğunu , SEN bul istedim

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlemle özlenmektesin sen var ya sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin.

Şairler gibi hissediyorum konu sen olunca. Geçen ibadetlerin kazası var ama sensiz geçen anların telafisi yok işte!

Bazen sana baktığımda, uzak bir yıldıza baktığımı hissediyorum. Göz kamaştırıyor, ama ışık on binlerce yıl önceydi. Belki de yıldız artık mevcut değildir. Ama bazen bu ışık benim için her şeyden daha gerçek görünüyor.

Hasret vuruyor gecenin koynunda anılar vuruyor göz yaşlarıma çılgın bulutlar dönüyor başımda uykusuz geceler kapımda yıkılsa dünya kıyamet kopsa yine da vaz geçmem ölürüm derdimden kar beyazdır ölüm ellerinden gülüm yine yoksun diye düşmanım her güne dursun dünya dönmesin sensiz yaşatmasın off Allah’ım sensiz.

Ne zaman duymak istediğimiz, olmasını beklemediğimiz bir şey olsa, anında başımıza gelir. Bir insan seversin gitmez dersin, gider. Geriye sana bıraktıkları, acı, hasret, özlem ve en çoğu da pişmanlıktır.

Sıkıntı çekecek kadar gücüm acı çekecek kadar sabrım kalmasa da Seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır. Hani dağlarda dört mevsim erimeyen kar olur ya; yokluğunda yüreğimden eksilmeyensin sevgi…

Parmak kaleme hasret, kalem kâğıda hasret, kâğıt kelâma hasret, kelâm ilhama hasret, âşık sazına hasret, sazı sözüne hasret, yarın umuda hasret, umut düşüne hasret.

Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek, tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık… Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa…

seni hatırIarım güz yağmurIarında hoyrat türkümsün yankıIanan dağIarda birden yokIuğun geIir akIıma seni sensiz yaşarım döküIen yaprakIarda.

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesine hasretim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan sana hasretim.

duygusal hasret sözleri

Hayatımda olmayabilirsin Konuşmuyor olabilirsin sen Sesimi duymuyor olabilirsin Gözlerine doyumsuz Bakamıyor da olabilirim Ama Bunların hiç biri Seni Hissetmeme engel değil Sevmemede senin varlığın Yokluğunu olduktan sonrada Sen bu kalpte bu bedendesin SEN Zaten!!

Ömrümün en virane sapağında denk geldi sana düşlerim, seni seven kalbim ve saçlarına vurulan gözlerim oldu en büyük suçlu

Biliyorum sevgilim bugün kulakların çınladığında yine gülümseyeceksin seni nasıl deliler gibi özlediğimi hissedeceksin.

Ard arda kaç zemheri, kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu. Dışarıda gürül gürül akan bir dünya… Bir ben uyumadım, kaç leylim bahar, hasretinden prangalar eskittim. Saçlarına kan gülleri takayım, bir o yana bir bu yana… 

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, Suyun damlasında, selin coşkusunda Kimi yanımdasın kimi rüyamda Ama hep aklımdasın sakın unutma.

Gözlerinin ta içine bakıp da, “Nerde kaldın, hasretinden öldüm öldüm dirildim” deyip sımsıkı sarılacağım günlerin hayali var yanı başımda. Beni hayata bundan daha çok ne bağlayabilir ki?

Canımın içi, yokluğun patlamaya hazır bir volkan gibi. Yüreğimi özleminle yakma. Kalbim seni istiyor.

Sağanak yağmurun altında dolaştım dün gece. Hasta olursam belki koşarak yanıma gelirsin diye.

Yalan söylüyorsun, sen beni özlemedin. Sen bi insanı özlemek ne bilmezsin. Sen özleyemezsin. Öyle masum duygular besleyemezsin içinde. Sen neyi özledin söyleyeyim mi sana? Herkeste bulamadığın rahatlığı özledin. Sen, birinin seni canından çok sevmesini özledin. Biri sana aşık olsun, acı çeksin onu özledin. Birinin sana kendinden çok değer vermesini özledin. Sen, beni üzmeyi özledin.

Duygusal Hasret Sözleri Resimli

Hasret sözleri resimli olarak da hoşunuza gidebilir. Fotoğraflardaki o derin hüznü ve manayı içinizde bir yerlerde hissedebilirsiniz. İsterseniz duvar kağıdı yapabilir isterseniz de sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. İşte birbirinden anlamlı hasret sözleri.

Duygusal hasret sözleri yazımızın sonuna geldik. İlk satırlarda da belirttiğimiz gibi veda, özlem, hasret sevginin ve aşkın hamurunda vardır. Bu yüzden sabretmek hem sizi yoğurur, hem de daha derin ve yüce bir insan yapar. Ve unutmayın, her veda bir başlangıcın kapısını aralar. Giden daima kapıyı aralayarak gider. En kısa sürede hasretliğinize kavuşmanız dileğiyle.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu