Güzel SözlerSözler

Anneye Doğum Günü Mesajları Uzun Kısa 2022

Cenneti ayaklarının altında tutan güzel insanlar, annelerimiz için hazırladığımız anneye doğum günü mesajları yazımızı okuyacaksınız birazdan. Öncesinde bu konu üzerinde biraz konuşmak istiyorum. Annelerimizin değerini yeteri kadar biliyor muyuz bunu sorgulamak istiyorum.

Bir durun ve düşünün. Bazen sitem ediyoruz, kızıyoruz, bağırıyoruz hatta bazen haddimiz olmadığı şekilde emir ediyoruz. Oysa bir an tam tersini düşünün. Ütüsüz gömlek pantolon giydiğinizi, uyanmadan önce hazır olmayan kahvaltıları, anne şefkatinin olmadığı bir dünya düşünün. Yaşanılması en zor dünya kesinlikle bu olurdu öyle değil mi? Ne uzaylıların olduğu, ne zombilerin olduğu dünya. Yaşanması en zor olan distopya kesinlikle annelerin olmadığı dünya.

Bizde bu yazımızda onlara minnet duygularınızı gösterebileceğini anneye duygusal doğum günü mesajları listelemesi yaptık. Dünyanın en narin ve duygusal insanları olan annelerimizi bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayalım. Anne doğum günü mesajları uzun kısa veya anlamlı anlamsız hiç fark etmez. Çünkü sizin söyleyeceğiniz bir tek kelime bile onlara dünyalar kadar güzel gelecektir. Hadi durmayın anneye güzel sözler söyleyerek onlara hak ettiği değeri verin.

Anneye Doğum Günü Mesajları Uzun

Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımız. Onlara söyleyeceğimiz bir tutam güzel sözün yüzlerinde yarattığı gülümseme dahi dünyalara bedeldir. Anneye doğum günü mesajları uzun olsun kısa olsun hiç fark etmez, zira bizi koşulsuz ve şartsız seven insanların en başında anneler gelir. Yine de ben mesajımın uzun olmasını istiyorum diyenler için ayrı bir başlık altında uzun sözleri derledik.

Bir yıl daha bitti, ama sakın üzülme zaman çabuk geçiyor diye canım annem. Unutma ki herkes aynı şeyi yaşıyor. Bu yılın sonunda geriye baktığında umarım “Harika Bir Yıldı” dersin. Tüm dileklerinin gerçekleşmesi dileğimle… Nice yıllara canım Annem.

anneye doğum günü sözleri

Benim bir tanecik annem, şimdiye kadar verdiğin emeklerinin karşılığını bir ömür boyu istesem de ödeyemem. Seninle açtım gözlerimi bu hayata ve ölene kadar ellerinden tutmazsam nefes alamam…

Sen benim canımın yarısı, ömrümün sahibi bütün her şeyden daha güzeli sensin. Sen benim canıma can katansın nice mutlu senelere.

Hayatım boyunca hep yanımda oldun. Senin kadar harika bir anneye sahip olduğum için ne kadar minnettar olduğumu anlatacak kelimeler asla bulamayacağımı biliyorum ancak “Seni çok seviyorum!” diyerek başlayabilirim. Sevgi ve şefkat dolu geçen tüm yıllar için teşekkür ederim anne. Doğum gününde sana sevgi ve mutluluk diliyorum.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun.

Bu günde, cennetten gelen en iyi melek bu dünyada doğdu ve sonra güzel annem oldu. Sana çok müteşekkirim. Doğum Günün Kutlu olsun canım annem.

Doğum günün kutlu olsun anneanne O kadar çok özledim ki.. keşke memleketime geri dönebilsem ve bir kez olsun tekrardan sarılabilsem..

Annem… Başımın tacı, gözümün nuru. Hayata ilk geldiğin bugün benim hayatıma verdiğin canla devam etti. Sen doğdun, seninle birlikte bende doğdum. İyi ki doğdun iyi ki varsın annem.

anneye güzel sözler

Bana okuduğum kitapIarın en güzeIinin hangisi oIduğunu sorarsanız, söyIeyeyim: Annemdir. Ve bugün onun doğum günü. Sen benim canımsın seni çok seviyorum güzeI annem.

Bana bu hayatta en güzel hangi kitabi buldun diye sorsanız direkt cevabım annem olur. Bugün senin doğum günün canım annem. Hayatım boyunca yanımda olman dileğiyle seni çok ama çok sevdiğim bil. İyi ki doğdun.

Kuzey rüzgârı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim. Başımı dizlerine koymaya geldim güzel annem. Doğum gününü kutlamaya geldim…

anneye doğum günü sözleri

Hayat yolculuğumun en başından beri beni besleyen, üzerimden duayı hiç eksik etmeyen, benim için her an endişelenen, bana rehberlik eden ve her arayışımda beni destekleyen kişi sendin anneciğim. İhtiyacım olan sevgi için her gün orada olduğunu biliyorum. Anneler Günün kutlu olsun!

Dünyada senden kıymetli kim var ki bir taneciğim. Sen olmasan ben de olmazdım canım annem. Hayatımı, her şeyimi sana borçluyum. İyi ki doğdun güzeller güzeli annem…

Bu hayatta beni karşılıksız olarak seven tek kadın, güzeller güzeli annem. Beni bugünlere getirmek için verdiğin bütün çabalara teşekkür ederim. Nice doğum günlerin olsun, hep beraber olalım.

Canların canı biricik ɑnneciğim. Ellerinden öper, doğum gününü kutlɑrım.

Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve Temiz bir ömür dileğiyle. Doğum Günün Kutlu Olsun.

Şu hayatta eşsiz bir güzellik varsa o da kalbindedir anne, yaşamın bundan sonrası kalbinin güzelliği gibi geçsin İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun annelerin annesi.

Mutlu olmak için gülmeyi bekleme. Gülmek için yaratılmış gözlerde yaşlar niye. Doğum gününde mesaj yazdım sırf sen mutlu ol diye.

Annem ne desem sɑnɑ ɑz gelir, sen ɑnlɑtılmɑzsın. İyi ki Doğdun Anneciğim…

anneye doğum günü sözleri

Küçük bir çocukken dizimi yaraladığımda şefkatle yaklaşmıştın bana. Demiştin ki: “Dizinden akan kan en büyük acın olsun evladım”. Şimdi daha iyi anlıyorum demek istediğini. Bir ömür boyunca, nice doğum günlerine anneciğim.

Nur yüzlü, kalbi çocukları için çarpan güzeller güzeli kadın seni çok ama çok seviyorum. Doğum gününü kutlarım biricik annem.

Bana yolları göstermek için orada olduğun sürece, hiçbir şey için endişelenmem gerekmiyor. Seni seviyorum anneciğim. Anneler Günün kutlu olsun!

Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun doğum gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

Anneciğim senin sevgim benim hayatımı her zaman ışıtan bir güneş olarak yanımda oldu. Hiç ışığını benden eksik etmeyeceğini biliyorum ve varlığınla her zaman mutluyum. Doğum günün kutlu olsun.

Annem senin sevgin dünyаmı ışıtаn tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Vаrlığınlа mutuyum. Doğum günün Kutlu olsun sevgili аnnem.

Duygularımı sana anlatmak ne kadar zor olsa da senin bir gülüşün, bir bakışın bana en büyük hediye. Doğum günün kutlu olsun annem, birlikte nice yıllarımız olsun.

anne ile ilgili sözler

Annem senin sevgin dünyamı ışıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutuyum. Doğum günün Kutlu olsun sevgili annem.

Anne, bütün sevgini kalbimde sakladım. Bu gün hepsi çiçek açmışlardı. Seni çok seviyorum anne. Mutlu yıllar.

Bir anneyle yavrusu arasında kopan tek bağ göbek bağıdır. Sen benim canımsın. Nice sağlıklı, güzel yaşlara…

Bazen düşünüyorum da keşke hiç büyümeseydim. Küçükken her an yanımda sen vardın ve hep korurdun beni, kimse kıramazdı kalbimi. Şimdi büyüdüm ve sanki yalnızlaştım canım annem, ne olursa olsun sakın bırakma beni. Doğum günün kutlu olsun.

Varlığın sayesinde ben daha güçlü oluyorum. Bu güç sen benim hayatımda olduğun sürece hep var olacak. Bu gücüm hiç tükenmesin güzeller güzeli annem. Yanında mutlu olduğum tek insansın seni çok seviyorum iyi ki doğdun.

anneye doğum günü sözleri

Benim bir tanecik annem, nasıl da mis kokarsın sen. Yanındayken dünyalar benim olur sanki ve tüm dertlerim bir anda uçup gider. Doğum günün kutlu olsun benim canım annem.

Bir yıl daha bitti, ama sakın üzülme zaman çabuk geçiyor diye annem. Unutma ki herkes aynı şeyi yaşıyor. Bu yılın sonunda geriye baktığında umarım “harika bir yıldı” dersin. Tüm dileklerinin gerçekleşmesi dileğimle… Nice yıllara Canım Annem!

Senin o güzel ve kadife sesin bana hayat veren tek melodi oldu. Ağzından çıkan her kelime ruhumda hayat buldu. İyi ki senin çocuğun olmuşum ve iyi ki yanında büyümüşüm canım annem. Doğum günün kutlu olsun.

Bu dünyada en çok güvenebileceğim kişi sensin. Tüm her şeyimi hiç düşünmeden anlatabildiğim ve beni anlayan tek insan. Gösterdiğin yollar benim için bir ışık o ışığı hiç söndürme iyi ki doğdun iyi ki ışığım oldun.

Sen beni bu yaşıma kadar hiç yalnız bırakmadın, bundan sonra sıra bende annem. Sen kendini asla yalnız hissetme diye senin yanı başından asla ayrılmayacağım. Seni çok ama çok seviyorum benim kıymetlim… Doğum günün kutlu olsun.

Güzeller güzeli canım annem sen bizim evimizin neşesisin Allah seni başımızdan eksik etmesin.

Ne kadar uzakta olduğun önemli değil, bu özel günde kalbim hep aynı şekilde çarpıyor. Seni seviyorum anne, seni seviyorum anne.. Doğum Günün Kutlu olsun.

Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın. En aziz varlığımız. Doğum günün kutlu olsun annem.  

Cennet kokulum, ayaklarının altına dünyaları seresim geliyor. Sen bugün yeni bir yaş alırken aynı güçle yanımda durmaya devam ediyorsun. İyi ki doğdun annem iyi ki…

Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insаnsın. Doğum günün kutlu olsun bir tаnem.

Anneye Doğum Günü Mesajı Uzun Duygusal

Her zaman çocuklar için anneleri çok ama çok değerlidirler. Fakat sen benim için diğer çocuklardaki gibi değil farklı değerlisin annem. Seninle beraber tüm ömrüm büyük bir anlam kazandı ve sen yanımda olduğunda da düşsem de hemen ayağa kalkmayı bildim. Doğum günün kutlu olsun.

Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim: Annemdir. Ve bugün onun doğum günü. Sen benim canımsın seni çok seviyorum güzel annem.

Sarılmaya ihtiyacım olduğunda, kolların benim için her zaman açık. Bir arkadaşa ihtiyacım olduğunda, her zaman yanımdasın. Bir derse ihtiyacım olduğunda, en iyi öğretmensin. Gücün ve sevgin bana her zaman rehberlik ediyor. Seni çok seviyorum anneciğim, Anneler Günün kutlu olsun!

anneye doğum günü sözleri

Ah o tatlı gülüşüne, sevecen gözlerine, şefkatli yüreğine, hele birde yavrum deyişine ölürüm senin Annem. Doğum günün kutlu olsun canım anneciğim.

Daha küçücükken bana söylediğin ninnileri tutuyorum aklımda. Her gece uykuya dalarken ninnilerini hatırlıyorum. Böylece dünyanın en rahat uykusunu uyuyorum. Annem, senin bana kattığın her şeye minnet duyuyorum. Dünyanın en güzel kadını, doğum gününü kutluyorum.

Eğer bana gözlerinle değil kalbinle baksaydın, ne kadar çok sevdiğimi anlardın, canım anne, doğum günün kutlu olsun…

Senin sevginin yeri gönülde hep özeldir. Seni sevmek her şeyden güzeldir. Nice insanlar gördüm ama senin varlığın bin insana bedeldir. İyi ki doğdun.

Anneye Doğum Günü Mesajları Uzun Anlamlı

Sana sımsıkı sarılıp uyuduğum, küçücük ellerimle sana sımsıkı sarıldığım günler geride kaldı sanma annem Ben hala o yıllar evvelki küçük ve kırılgan kız çocuğuyum Ne kadar büyürsem büyüyeyim senin kokunu hep özlüyorum.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Doğum günün kutlu olsun…

anneye doğum günü sözleri

Mesɑfeler uzɑk olsɑ dɑ yüreğim hep seninle cɑnım ɑnnem. Doğum günün kutlu olsun.

Anneciğim; sen benim dünyamı aydınlatan bir ışıksın, çaresizliğe düştüğümde karşıma çıkan umudun adısın, sadece yanında huzur bulduğum en güzel kadınsın. Sonsuzluğa kadar ömrün olsun ki, doğum günlerin hep kutlu olsun.

Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım. İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim.

Çocukken, bana örnek olmak için benden önce; gençken, her ihtiyacım olduğunda beni gözetmek için arkamdan, yetişkin olduğumda ise destek vermek için hep yanımda yürüdün. Her an yanımda olduğun için sana minnettarım. Anneler Günün kutlu olsun!

Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Nice seneler benim melek annem.

Senin için ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde hakkını ödeyemem annem. Senin bana yapmış olduklarını senden başka biri yapamaz annem. Sen benim hayatta yürüdüğüm zorluklara karşı mücadele etmemi sağlayansın, seni hiçbir şeye değişmem. Doğum günün kutlu olsun.

Kuzey rüzgârı dа esse, kopsа dа fırtınа, sığınаcаğım tek limаn sensin аnnem. Hаkkını nаsıl öderim. Bаşımı dizlerine koymаyа geldim.

Senden aldığım güçle, senden aldığım azimle ve senden aldığım kararlılıkla tüm zorlukları aşıp geçiyorum. Bana verebileceğin en güzel hediye belki de bu. Benimse sana verebileceğim en güzel hediye koca bir öpücük sanırım. Doğum günün kutlu olsun annem.

Özledim…. Dizlerinde uyumayı saçlarımı okşayışını anne kokusunu özledim.. annelerin en güzeli iyi doğdun iyi ki varsın hep hayatım da ol bir doğum gününde daha yine senden çokk uzaklardayım annem. doğum günün kutlu olsun güzel kadın canım annem

anneye doğum günü sözleri

Anne sana şunu söylemek istiyorum. Her sene seni “Yılın en iyi annesi” ödülüne layık görüyorum. Bu hediyeye yaklaşabilen bir başka kişi tanımıyorum. Harika anneme mutlu yıllar.

Anneye Doğum Günü Mesajı Tumblr

Anne seni çok seviyorum hani bazen sevgimi sana gösteremiyorumdur. Beni affet annem, doğum günün kutlu olsun.

Senin yanında olmak ve gölgenden güç almak muhteşem bir duygu… Senin aşkınla büyümek benim en büyük şansım. Sen benim kazandığım, bana verilmiş en güzel armağansın. Seni çok seviyorum canım annem, iyi ki doğdun…

Hem arkadaşım hem annem, hem dostum hem de hayatımın en önemli parçasısın. Olurda seni bir gün kaybedersem bu parçam hep eksik kalır. Sensiz ben hep yarımım beni hiç yarım bırakma varlığın ömre bedel iyi ki doğdun.

Seni canımla, ruhumla seviyorum. Senin sevgin öyle güçlü ki ne olursa olsun senden asla vazgeçemiyorum. Sen benim bu hayattaki tek kahramanımsın, canımsın, her şeyimsin… Nice senelere annem, doğum günün kutlu olun.

Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir. Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun çünkü sana çok yakışıyor. Daha nice mutlu yıllara canım annem.

anneye doğum günü sözleri

Bu hayatta yaşadığım en kötü günleri senin sayende atlattım. Bu sıkıntı nasıl geçer dediğim her problemi sen çözdün, bana tekrar nefes almam için güç verdin. İyi ki varsın benim canım annem, başımdan hiç eksik olma.

Güneş gibi içimi ısıtan annem her ne kadar kızsan da 3 dakika sonra yine annem annem derim ben. Çünkü sensiz hayat bomboş seni çok ama çok seviyorum. Tüm doğum günlerini hep birlikte kutlamak dilediğimle nice mutlu bizli senelere.

Seni canımla, ruhumla seviyorum. Senin sevgin öyle güçlü ki ne olursa olsun senden asla vazgeçemiyorum. Sen benim bu hayattaki tek kahramanımsın, canımsın, her şeyimsin… Nice senelere annem, doğum günün kutlu olun.

Nur yüzlü, kalbi çocukları için çarpan güzeller güzeli kadın seni çok ama çok seviyorum. Doğum gününü kutlarım biricik annem.

Anne, senin yerine kalbime koyabileceğim hiç kimse yok. Bu dünyada en iyi anneyi bulduğum için çok şanslıyım. Senden ne kadar uzakta olduğum önemli değil her zaman bir numaralı anne olarak kalacaksın. Doğum günün kutlu olsun.

Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir. Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun çünkü sana çok yakışıyor. Daha nice mutlu yıllara canım annem

Yıllar geçiyor ama ben senin küçük bebeğin olmaya devam ediyorum. Bu öylesine güzel öylesine şirin bir duygu ki annem. Dilerim bundan yıllar sonrada senin küçük bebeğin olarak kalmaya devam ederim, doğum günün kutlu olsun iyi ki varsın, iyi ki benim annemsin.

anneye doğum günü sözleri

Birаz şаns, birаz sevgi ve sаbır, birer pаrçа zаmаn, bаşаrı ve memnuniyeti de eklersek mаlzemelere, hepsini kаrıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hаyаt pаstаsı” yаpаbiliriz sаnırım… Nice yаşlаrа cаnım аnnem!

Seninle ilk defa bu kadar çok uzak kaldık ve anladım ki senin özlemin çok ağırmış annem. Sen olmadığın zamanlarda elimde tutan kimse olmadı. Bu sıralarda da içimdeki özlem çaresiz bir şekilde artmaya devam etti. Bu özel gününde yanında olamadığım için çok mutsuz olsam da kalbimin seninle olduğunu bilmeni istiyorum. Doğum günün kutlu olsun ve bu yeni yaşında tüm güzel günler ve mutluluk seninle olsun.

Anneye Doğum Günü Mesajı Kısa

Anneliğin en heyecanlı, en güzel zamanlarıdır belki de ilk anne olunan zamanlar. Küçük bir bebeği kucağına alan annenin duygularını tercüme etmesi bir hayli zor olsa gerek. İşte yeni anneleri sevinç gözyaşlarına boğacak olan bu hediye en özel seçeneği sunuyor. Taze annelerin evinin baş köşesini almaya aday bir hediye bu.

Dalgalar vuruyor sahile, yıldızlar parlıyor sonsuz mavide, ben de bitmez sevgimle koşuyorum hep gecelerde. Doğum günün kutlu olsun.

anneye doğum günü sözleri

Güzel anneciğim, bir gün umarım bana gösterdiğin sevgiyi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Doğum günün kutlu olsun anneciğim. Seni çok seviyorum…

Doğum gününde sana huzurlu ve sevimli bir hayat diliyorum. Her zaman sağlıklı ve mutlu ol. Sana harika bir yıl ve çok mutlu yıllar dilerim. Seni seviyorum anne.

”Sen varken ben yoktum, sen açken ben toktum, şimdi de sonra da başımın tacı annem seni hep seveceğim. Benim canım annem doğum günün kutlu olsun.”

Senin güzel sonsuz sevgin her şeye bedel .  Canım annem. Seni çok arıyorum. Çok özledim seni. Doğum günün kutlu olsun biricik meleğim.

Sen hayata ne verirsen o da sana bir şey verirmiş, ben hayata ne verdim acaba ki seni bana verdi. İyi ki varsın. İyi ki doğdun.

İyi ki benim annemsin. Duygularımı tercüme eden başka bir söz, iyi ki sözcüğünden başka sana yakışan bir söz yok annem. İyi ki doğun. Hep yanı başımda kalman dileğiyle.

Bir insanın idealleri olmalı, sonsuzluk gibi. Bir insanın özlemi olmalı, özlemle açan çiçekler gibi. Bir insanın bir tanesi olmalı, o da senin gibi. Doğum günün kutlu olsun canım.

Karşılıksız sevginin, fedakârlığın eş anlamlı kelimesi anne. Doğum gününü en içten dileklerimle kutlarım. Benden hiç ayrılmayasın anacım. Seni çok seviyorum.

anneye doğum günü sözleri

Davranışım yıl boyunca çok iğrenç ve yuvada devam edebilir gibi güzel bir doğum günü kartı almak gerekir! İyi ki doğdun anne.

”Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Doğum günün kutlu olsun canım annem.”

Senden yok bir tane daha bu dünyada. İyi ki doğdun. Nice mutlu yıllara…

Anneye Doğum Günü Şiirleri Duygusal

Doğum günü mesajları kadar cazip olan bir değer şey ise kesinlikle anneye doğum günü şiirleri okumaktır. Şiirlerin, hele ki Türk Edebiyatı’nın usta şairlerinin kaleminden çıkan şiirlerin öyle güzel noktaları ve vurguları vardır ki bazen sözlerin anlatamadığını anlatırlar. Bizde doğum günü mesajı yerine şiir okumayı ve şiir yazmayı seven takipçilerimiz için anne temalı şiirlerden birkaç tanesini bir araya getirdik.

Ümit Yaşar Oğuzcan Anacığım Şiiri

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl

Kaç geceler bana ninni söylerdi

Hasta olunca oydu başucumda bekleyen

Biraz yorulmayayım, üzülmeyeyim, hemen

Alır kucağına okşardı, saçlarımı öperdi.

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl

Uzun kış geceleri masal masaldı

Güzel çoban kızları, iyi kalpli sultanlar

Bir suyun akışı gibi geçip gitti zamanlar

Şimdi ne o dünkü çocuk, ne de o masal kaldı.

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl

Yıkayan oydu mürekkep lekeli parmaklarımı

Akşam biraz geciksem yollara düşerdi

Sokağa çıkarken “Yavrucuğum üşütme” derdi.

Hemen bir kazak örerdi biraz boş kaldı mı.

Nasıl hatırlamam anacığım nasıl

Bilirim yine kalbinde yerim anacığım

Selam sana Anneler Günü İstanbul’dan

Yeni dönmüşçesine bir akşam okuldan

Vefalı ellerinden öperim anacığım.

Cahit Sıtkı Tarancı Anne Ne Yaptın Şiiri

Anne sana kim dedi yavrunu doğurmayı?

Sanki karnında fazla yaramazlık mı ettim?

Senden istemiyordum ne tacı ne sarayı

Karnında yaşıyordum kafiydi saadetim.

Bir kere doğurdunsa sonra niçin büyüttün?

Kundakta beşikte de bir zahmetim mi vardı?

Koynundan niçin attın yavrunu bütün bütün.

Bilmiyor muydun ki o yalnızlıktan korkardı?

Sütünden tatlı mıdır anne sanki bu hayat?

Bana sorsana anne yaşamak bir hüner mi?

El aç yalvar gündüze geceye boyun uzat

Bu uğurda bir ömür çürütmeye değer mi?

Karnında yaşıyordum kafiydi saadetim

Anne istemiyordum ne tacı ne sarayı

Anne karnında fazla yaramazlık mı ettim?

Anne sana kim dedi yavrunu doğurmayı?

Yusuf Hayaloğlu Hayat Nedir Anne Şiiri

Benim hiç sapanım olmadı anne,

Ne kuşları vurdum,

Ne kimsenin camını kırdım

Çok uslu bir çocuk değildim ama,

Seni hiç kırmadım, hep boynumu kırdım.

Ben hayatım boyunca

Bir tek kendimi vurdum!.

Suskun görünsem de,

Fırtınalı ve mağrurdum anne.

Bir mızrak gibi,

Aynada hep dik durdum anne!

Ben sana hiçbir gün laf getirmedim,

Leke sürmedim.

Ama göğsümü çok hırpaladım,

Kalbimi çok yordum

Ben hayatım boyunca,

En çok kendimi sordum!.

Benim hiç sevgilim olmadı anne,

Ne bir yuva kurdum,

Ne bir gün şansım güldü

Öpemeden bir bebeğin gıdısını,

Tükendi gitti çağım

Kimi yürekten sevdiysem,

Yüreğini başkasına böldü

Bir muhabbet kuşum vardı,

O da yalnızlıktan öldü

Sen beni hep, göğsünde

Acılarla mı soğurdun anne?

Yoksa, evlat diye,

Koca bir taş mı doğurdun anne?

Eziyet değilim, zahmet değilim,

Musibet hiç değilim;

Bir senin mi balına sinek kondu, söylesene!

Doğurdun da beni,

Ne ile yoğurdun anne?

Benim hiç hayalim olmadı anne

Ne seni rahat ettirdim,

Ne kendim ettim rahat

Bir mutluluk fotoğrafı bile çektirmedi bu hayat!

Kaybolmuş bir anahtar kadar

Sahipsizim anne

Ne omzumda bir dost eli,

Ne saçımda bir şefkat

Say ki yollardan akan,

Şu faydasız çamurdum anne

Say ki ıslanmaktan üşümektim,

Say ki yağmurdum anne!

Bunca yıldır gözyaşını,

Hangi denizlere sakladın?

Oy ben öleyim,

Sen beni ne diye doğurdun anne?

Hayat nedir, nedir ki anne;

Bir oyun, bir masal değil mi?

Bak, kırıldı oyuncaklarım

Ömrüm gitti,

Sevdam bitti

İnan, ben hiç büyümedim ki

Aşık Veysel Anama Şiiri

Dokuz ay koynunda gezdirdi beni
Ne cefalar çekti ne etti Anam
Acı tatlı zahmetime katlandı
Uçurdu yuvadan yürüttü Anam

Anaların hakkı kolay ödenmez
Analara ne yakışmaz ne denmez
Kan uykudan gece kalkar gücenmez
Emzirdi salladı uyuttu Anam

Doğurdu beni Sivas ilinde
Sivralan Köyünde tarla yolunda
Azığı sırtında orak elinde
Taşlı tarlalarda avuttu Anam

Ben yürürdüm Anam bakar gülerdi
Huysuzluk edersem kalkar döverdi
Hemen kucaklayıp okşar severdi
Çirkin huylarımı soyuttu Anam

Çocuğudum Anam bana ders verdi
Okumamı çalışmamı ön gördü
Milletine bağlı ol da dur derdi
Vatan sevgisini giyitti Anam

Tükenmez borcum var Anama benim
Onun varlığından oldu bedenim
Kimi köylü kızı kimisi hanım
Ta ezel tarihte kayıtlı Anam

Veysel der kopar mı Analar bağı
Analar doğurmuş ağayı beyi
İşte budur sözlerimin gerçeği
Okuttu öğretti büyüttü Anam

Anneye Doğum Günü Şiirleri Resimli

Şiirli doğum günü mesajları da aynı sözlü olanlar kadar anlamlı ve değerlidir. Yazılı bir mesaj göndermek istemiyorsanız, görsel iletişimin daha güzel olduğunu düşünüyorsanız sizleri için hazırladığımız aşağıdaki görselleri kullanabilirsiniz. Durmayın annenizi mutlu etmek sadece bir tık uzağınızda.

Anneye Doğum Günü Mesajları Resimli

Ve yine döndük doğum günü mesajlarına. Yazımızın sonunda sizlere anneye doğum günü mesajları resimli bir anlatım yapmak istedik. Şiir de de bahsettiğimiz gibi dilerseniz sözde de resimli olarak paylaşım ve kutlama yapabilirsiniz. İşte sizler için seçmiş olduğumuz harika doğum günü kutlama mesajları.

Anneye doğum günü mesajları kısa ve öz olur uzun ve anlamlı olur hiç fark etmez. Sizin her kelimeniz, bir tebessümünüz, bir gülüşünüz onlar için dünyalar kadar önemli duyguları ifade edecektir. Hadi onları mutlu edelim.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu