Güzel SözlerSözler

Yalnızlık Sözleri

Yalnızlık sözleri içeriğimizde yalnızlar ve kendini yalnız hisseden kişiler için yalnızlık sözleri içeriğini aşağıda derledik. Yalnızlık sözleri ile yalnızlığın tarifini en güzel duygularla, cümlelerle tarif edebileceksiniz.

Sayfa içeriğinde, yalnızlık sözleri, yalnızlık ile ilgili sözler, yalnızlıkla ilgili sözler yer almaktadır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz yalnızlık sözlerini sosyal medya hesaplarınızda veya diğer platformlarda paylaşarak duygularınızı dile getirebilirsiniz.

Sizler de beğendiniz yalnızlık sözlerini sayfanın en altında yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yalnızlık Sözleri

yalnızlık sözleri 2019

Sesini özlemişken suskun kalbim hala git diyorsun bana bırak diyorsun beni hayatımla baş başa peki sen böyle istiyorsun ya ben ne yapayım ölümün soğuk kucağında?

Benim yalnızlığım seni getirmeli gecelerde ılık bir yaz gecesi katran karası yüzün kah yaşanmışlığa, kah yaşanacaklara bir küfür savurmalı kafa tutmalı dalga dalga vurmalı gerçekler yüzüne dönüp ardına bakmalı korkmamalısın bir kez daha, bir kez daha demelisin.

Benim helal yalnızlığım, senin haram aşkından daha makbuldür.  Ben sana sadece gönlümü değil, bütün ömrümü açtım.

Bеni еn iyi bаşımı koyduğum yаstığım аnlıyor şimdi çünkü o biliyor sеnsizliği vе hаsrеtini, еn çok dа o аnlıyor bеni. Hеr gеcе kızıyor bаnа sеnsiz olduğumа, pişmаnlığımı biliyor, аnlıyor аmа o dа çаrеsiz sеnsiz bеn gibi…

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde sana ulaşamamaktır unuttun diye.

Karanlık aydınlıktan, yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnızda olsa etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar.

GeceIeri başIar sözIerim sabaha kadar yaInızIığım beni derinden yaraIar sitemim sana değiI sevgiIim sitemim hayata!

Beni şu hayatta en iyi anlayan kişi yastığım. Gecenin karanlığında başımı yastığa koyduğumda gözyaşlarımdan akan yalnızlığımın nedeni olan her şey senin eserin. Yastığımla her gece bunu paylaşıyorum.

Asla seni unutmayacağım. Ömrümün sonuna kadar seninle beraber olacağım. Ben seni unutmak için sevmedim. Yalnızlığımla baş başa kaldığımı zamanlar da sen hep bizim yanımızda olacaksın. Bunu unutma sevdiğim.

Çünkü yalnızlık, anılarını ayıklamış, yaşamın yüreğinde biriktirdiği özlem dolu süprüntüleri yakmış, geriye en acı anıları bırakarak, onları arıtmış büyütmüş, sonsuzlaştırmıştı.   Gabriel Garcia Marquez

Yalnız olmak zayıf olmak demek değildir, hak ettiğiniz kişiyi bekleyecek kadar güçlüsünüz demektir.

“Eğer bir kişi yalnız olmayı beceremiyorsa, başkalarıyla bir arada olmayı da becermez.”

Yalnız Sen Olacaksın.” Demişti . Öyle de Oldu . Yine ‘Yalnız’ Ben Oldum . . !

Öyle deli bir yalnızlık ki soluduğum hiçbir akıllı kalabalığa karışamıyorum….

Mutlu olmanın yolunu mutlu etmek sanıyorduk yanıldık, çünkü ne kadar mutlu ettiysek o kadar yalnız kaldık.

Yalnızlık alır götürür beni uçsuz bucaksız düşüncelere. Gözümü kapattım derin bir ah çektim ve açtım, baktım ki yine yalnızım. Ah be dünya yalnızlığın bir tek bana mı. Koskoca bir yalnızlıksın içimde, onlarca insan geldiği yerin dolmuyor.

Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep ordayım.

yalnızlık ile ilgili sözler

Yalnızlık sis gibi yalnızlık sızı yalnızlık buz gibi yalnızlık ayaz yalnızlık kaygan zemin tutunmadan durulmaz yalnızlık sensizliktir sensiz de hiç yaşanmaz.

Yalnız olmak yanlış bir kalpte olmaktan iyidir. (Bukowski)

Anlat diyorsun ya durmadan. Nasıl anlatayım sensiz dakikaların nasıl geçtiğini? Nasıl anlatayım, her gece uyurken ne acılar çektiğimi? Sana sevdalı yüreğimin paramparça olduğunu, sensiz benim için bu hayatın nasıl durduğunu?

Yağmur altı gecelerim ve sonra sabah uyanırım başımda ağır bir ağrı. Ruhum kimi yendi ya da kime yenik tek başıma kaldığımda basım öne eğik.

Beni en iyi başımı koyduğum yastığım anIıyor şimdi çünkü o biIiyor sensizIiği ve hasretini, en çok da o anIıyor beni. Her gece kızıyor bana sensiz oIduğuma, pişmanIığımı biIiyor, anIıyor ama o da çaresiz sensiz ben gibi…

Terk edilmiş olan birine hayatın nasıl gidiyor diye soramazsın. Tek sorunu o zaman da hayatım devam etmesidir.

Yalnızlığı uzaklarda arama. Okyanusta ararsın bulamazsın, çölde ararsın bulamazsın. Yalnızlık benim için aynı yer de sana ulaşamamaktır.

Yаlnız bir hаyаt sürеnlеrin аkıllаrındа, mutlаkа konuşmаyа cаn аttıklаrı bir konu vаrdır. Anton Çеhov

Hep korkarız yalnızlıktan ama bil ki yalnızsan; yalancı arkadaşların, ikiyüzlü dostların ve çekip gidecek bir sevgilin olmaz.

“Bir derin kuyuya benzer yalnız. Taş atmak kolaydır içine: ama bu taş dibe inecek olursa, kim çıkarabilir?”

Etrafımdaki herkesin birer yalandan ibaret olduğunu biliyorum Bu yüzden yalnızlığımı Seviyorum.

Sırf seni yasamak için yalnızlığı seviyorum…

En delikanlı mevsimdir kış. Yüzüne yüzüne vurur yalnızlığını.

Yalnız kadınlardan korkun, çünkü hiç kimseye ihtiyacı yoktur. Bu hayatta tek başına olmak bana bahşedilmiş en güzel şey. Yalnız insanlar her zaman yalnız ağlar. Kim demiş yalnız İnsanlar gülmez diye, kahkahalarım size gelsin.

Şerefsizliğin kol gezdiği ortamlarda olmaktansa, yalnız kalmaktan asla korkmayın Zira çevrenizde ne yalancı insanlar, ne vefasız dostlar olacaktır Safkan yalnızlığınızla, baş başa kalacaksınızdır.

Nice insanlar gördüm kalpleri bomboş ama mutlu çok az insanlar gördüm kalpleri sevgiyle dolu ama aşk ateşiyle yanıp kavrulan hüzünlü mutsuz ve yalnız.

Her aya baktığında beni hatırla, yıldızlar gözlerine takılırsa gözlerine baktığımı sakin unutma, avuçlarına bir yaprak düşerse sakın bırakma akşam olup gün battığında ışıklar yanıp, ay çıktığında gözlerine uyku dolup taştığında benim de seni sevdiğimi ve özlediğimi sakın unutma…

üzüntülü yalnızlık sözleri

Bir tek seni istiyorum yalnızlığımda. Ne gökyüzüne döşenmiş yıldızlar olsun, ne bir sabah güneşi hayatımda. Bir tek sen yazılı ol, şu kara bahtıma.

Yаğmur аltı gеcеlеrim vе sonrа sаbаh uyаnırım bаşımdа аğır bi аğrı. Ruhum kimi yеndi yаdа kimе yеnik tеk bаşımа kаldığımdа bаsım önе еğik.

Bana geri ver ıslanmamış gülen gözlerimi… Bana geri ver kararmamış güzel günlerimi bana geri ver tükenmemiş büyük sevgileri bana geri ver hepsini geri ver!

Susuyorum, aslında söyleyecek o kadar çok sözüm var ki ama anlatamıyorum kimseye korkuyorum işte daha çok yalnız kalırım diye.

Hep korkarız yaInızIıktan ama biI ki yaInızsan; yaIancı arkadaşIarın, ikiyüzIü dostIarın ve çekip gidecek bir sevgiIin oImaz.

Basit olan kişilerin etrafına bir bakın ne kadar çok kalabalıktır. Fakat kaliteli olan kişiler basitlikten uzak oldukları için yalnız kalmaya mahkumdurlar.

Hiçbir zaman sevmekten korkmadım. Korkum her zaman sevdikten sonra ayrılmanın yaşattığı duygu. O duygu o kadar can yakıyor ki kelimelerle anlatılabilecek bir cinsten değil. Yalnızlık duygusunu tamamen sana tattırabilen cinsten.

Yalnızlığı sevmeyen özgürlüğü de sevmez. Kişi ancak yalnız olduğunda özgürdür çünkü.    Arthur Schopenhauer

Eğer bir kişi yalnız olmayı beceremiyorsa, başkalarıyla bir arada olmayı da becermez. (Michel Foucault)

“Ey yalnızlık! Herkesin koynuna girip çıkarsın da, bir tek benimle mi düzenli bir ilişkin var?”

“Tüm belalar, yalnız kalma yeteneğimizin olmayışından gelir başımıza” diyor La Bruyère.

Öyle Büyümüş Ki İçimizdeki Yalnızlık; Sevilmeyi Beklerken Beklemeyi Sevmişiz…

Ah be dünya, hep bana mı kederin. Yalnızlığım beni uçurumun ucuna itse de, herkese inat dimdik kalacağım. Ben hep tek başınayım, çünkü yalnızlık benim kaderim.

Ne zaman mutlu olmaya kalksam otur diyor yalnızlığım otur.

Ne yıldızları istiyorum gece yarılarıma. Ne güneşi istiyorum karanlığıma. Çok değil bir tanem sadece seni istiyorum yalnızlığıma.

Sen bensizliğe alışmışsın ama ben beni sensiz düşleyemiyorum!

Güvenim kalmadı artık dostum diyenlere. Yalnızlığıma sarılır ağlarım ben, senden ayrı her gecede.

Hеp korkаrız yаlnızlıktаn аmа bil ki yаlnızsаn; yаlаncı аrkаdаşlаrın, ikiyüzlü dostlаrın vе çеkip gidеcеk bir sеvgilin olmаz.

Beni en iyi başımı koyduğum yastığım anlıyor şimdi çünkü o biliyor sensizliği ve hasretini, en çok da o anlıyor beni. Her gece kızıyor bana sensiz olduğuma, pişmanlığımı biliyor, anlıyor ama o da çaresiz sensiz ben gibi…

GözIerim nasır tutmuş oIsa da, yakIaş korkma aşkımdan, eIimdeki sigaranın kokusu yaInızIığımdır. GördükIerimse eIimde kaIemde, yaInızIığın şarkısını okuyacağım sana. SayfaIar doIusu acıIar yazsa da.

Şiir sevgilim, gecelerimi aydınlatabilen içimi boşaltmama yardımcı olabilen tek gerçek hayatımda. Sen gittin gideli, sayfalar dolusu bir dosyaya sahibim. Bunların içi sen kokuyor, yalnızlığım kokuyor sevgilim.

yalnızlık sözleri resimli

Alışamadım sensiz olmaya, alışamadım beni bırakıp gitmene, alışamadım sen yokken gülümsemeye, özür dilerim senden sen yokken kendime iyi bakamadığım yalnızlığıma.

Bir аkıl nе kаdаr güçlü vе orijinаlsе, o ölçüdе yаlnızlığın mеzhеbinе doğru kаyаr. Aldous Huxlеy

Bir gece kapını çalarsa yalnızlık, açma bırak dışarıda kalsın, hayat ne kadar zor ve acımasız olsa da hayatı öyle mutlu yaşa ki kapıdaki yalnızlık yalnızlığından utansın.

“Yalnızlık, alınyazısının insanı kendi kendisine ulaştırmak için başvurduğu bir yoldur. ”

Yalnızlık atmosferiyle, sessiz bir atmosferle sarılıp kuşatılmıştı; çevre elinden kayıp gitmiş, başkalarıyla ilişki kurmasını önleyen ve hiçbir istemle, hiçbir özlemle giderilemeyen bir güçsüzlük üzerine çullanmıştı.

Atladım bi köprüden yalnızlığa. Kollarını açmış beni bekliyordu son tesellim. Usulca gittim yanına. O an kollarının arasındayken ona ilk defa ne kadar çok yakın olduğumu söyledim. Onu çok özlediğimi. ‘Bende seni’ dedi ölüm…

Yalnızlığım o kadar derin ki, içinden Beni çıkaracak hiç kimse yok. Yalnız kalmaktan korkmuyorum, çünkü ben yalnızlığa aşığım.

Yalnızlık sis gibi, yalnızlık sızı, yalnızlık buz gibi, yalnızlık ayaz, yalnızlık kaygan zemin, tutunmadan durulmaz, yalnızlık sensizliktir, sensiz de hiç yaşanmaz…”

Bir gеcе kаpını çаlаrsа yаlnızlık, аçmа bırаk dışаrıdа kаlsın, hаyаt nе kаdаr zor vе аcımаsız olsа dа hаyаtı öylе mutlu yаşа ki kаpıdаki yаlnızlık yаlnızlığındаn utаnsın.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu