Güzel SözlerSözler

Veda Sözleri Kısa, Uzun

Veda sözleri vedaların busesidir aslında. Çünkü vedalar acımasızdır ve mutlu olunması için bir buse gerekir. Gidenin de kalanın da içinde buruk bir tat bırakır vedalar. Giden kalanın, kalan da gidenin nasıl olduğunu pek anlamaz aslında. İkisi de buruk bir acı çeker ancak kimse kimseyi bilmez. İşte bu bilinmezin içerisinde söylenen o son kısa veda sözleri akılda kalır bir tek.

Uzun veda sözleri de aynı şekilde. Kelime fark etmeksizin dilden çıkan her bir şey akılda kalır vedalardan sonra. İllaki insanın olmasına da gerek yok. Memlekete veda sözleri de aynı ruhu barındırır içerisinde. Çünkü insanlar, insanları sevdiğinden çok daha fazla sever yaşadıkları yeri. Ve bunun farkına varmazlar sadece. Sadece o yaşanılan, havası solunan yerden ayrılman gerekirken anlarsın ne kadar da sevdiğini. Taşını, toprağını, rüzgarını ne kadar sevdiğini o zaman anlarsın.

Bazen de sevgiline veda etmek durumunda kalırsın. Sevgiliye veda sözleri, her biri bir kurşun olup saplanır kalbine ama bu ilişkiden sonra en çok hatırlayacağın şey yine o sözler olur. Çünkü onlar en anlamlı veda sözleridir.

Bu yazımızda sizlere ayrılıkların, terk edişlerin ve vedaların eşsiz bir busesi olan veda sözleri listemizi paylaşıyoruz. İçinizdeki burukluğu dindirmeye bir nebze faydası olacaktır.

Veda Sözleri Kısa

Oyun bitti sevgilim sevildiğini gördün ve şimdi seni nasıl unutacağımı izlemelisin.

Ahtım seni sevmekti ya varsın imtihanım özlemek olsun.

Adam öldürmek için senin silah almana gerek yok, tek hoşça kal deyişinle beni öldürdün zaten.

Pencere kapandı ömür sahnemde, artık bana elveda…

Aşkımız su üzerine yazılan bir masaldı, göz kirpimi kısalığında kelebeğin ömrü uzunluğundaydı. Kalbimizde bir ömür boyu çekeceğimiz yaralar bıraktı.

Bak yine soldu güneş yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliyim kederliyim gelmezsen kahrolurum yıkılırım sevgilim ben seni çok seviyorum

Ve… Öyle bir gün gelecek artık. O’nu görünce hiçbir şey hissetmeyeceksin.

Sus diyorum kalbime, sus işte çıkarma sesini. Eğer seni bu kadar çok sevse kısacık bir vedayla çekip gider miydi?

Bir çocuk gülüşünde, rüzgarın en çapkın öpüşünde, yağmurun her saçına düşüşünde beni hatırla

anlamlı sözler

Sevdiğin kadının saçlarının kokusu omuzlarına sinse, ne sırtın yere gelir, ne kalbin ayrılığa…

Vedalar gözüyle sevenler içindir, çünkü gönlüyle sevenler ayrılamaz Mevlana

Sensizliğe yelken açmış gözlerim sensizlik oldu tüm dertlerim.

Yapacak bir şey yok yine özler yine bekleriz. Çay içer, kitap okur, namaz kılar, dua ederiz.

Sen gittikten sonra çok denedim içimdeki seni öldürmeyi. Özür dilerim sevgili, bugün son tetiği çektim ve sen bittin. Bundan sonra başka hikayelerin ve başka filmlerin kahramanı olma vakti.

Bir gidişi asla tek kişi hazırlamaz biri iter biri gider bunu anla artık elveda…

Ayrılığın resmini çizdim sarı odalara, yüreğimi soğuttum zemheri ayazında. Sonra uzun uzun rüzgarın gülüşünü seyrettim çaresizce. Ve gecenin en koyulaştığı yerde ölümü kucakladım masmavi yüreğimle…

Gönderdiğim mektubu okurken ağlama sakın. Senin bir tek göz yaşına kıyamam aşkım. Beni senelerdir ağlatıyorsun ama. Gözyaşlarım boşa değil içinde sen varsın.

Bir otobüs aşkıydı belki bizimkisinin yolum “son durak” seninkisi “Müsait bir yer”di…!

Vedalar çok acıtır doğrudur. Ama daha da acı olanı sürekli denemek ve sürekli yenilmektir. Bu sevda için hep denedim hep yenildim. En sonunda acı da olsa yenilmemek için vazgeçtim.

Gitmeden önce iyi düşün sevgili; çünkü döndüğünde bulduğunla, giderken bıraktığın asla aynı olmayacak

Bir gidişi asla tek kişi hazırlamaz biri iter biri gider bunu anla artık elveda…

Sana ne olursa olsun ellerimi bırakma düşersin demiştim güzel kız, dinlemedin attın kendini yalnızlığın uçurumundan, artık kalbimde değilsin.

Bana unutmamı söylüyorsun o kadar kolay ise sen onu unutup bana dönsene.

Sana sözlerim sana elveda deme bana seni sevdim bu dünyada ne olur bırakma elveda deme bana.

Anladım ki, hiçbir zaman sen gibi olmayacak kimse. Senin gibi bakmayacak, dokunmayacak. Ama yüreğimde ki bu kor ateşi tekrar yakmak istersen, çabuk ol sevgili. Korun üstüne su dökmeden gel geri.

Bir de hakkını helal et derler giderken. Haram ettikleri hayattan helallik isterler.

Ben hayatı rakı niyetine içtim, kafayı meze niyetine yedim, hani sarhoşluk kötüydü, sevdiklerimi hep ayıkken kaybettim.

Aldığım nefeste soluyordum da, verdiğim nefeste bulamıyorum seni ve iki nefes arası ne kadarlıksın işte onu bilemiyorum.

Acının umutları yok ettiği anda, umutları yeşertecek bir sevgiye ihtiyaç duyarsan ben hep o bildiğin adresteyim. Ama şimdilik elveda aşkım…

Ölümün çeşidi olur mu? Olur elbet. Ölümün en acı şeklidir veda edilip de çekilen hasret. Yok bir çaresi, yok bir ilacı. Ah gönlümün baş tacı, sen gittin ben öldüm. Yalnız değil sensiz kaldığım için…

HAYATTA HIC KIMSENIN BILMEDIGI ENGIN DENIZLERDE, YUNUSLAR GIBI YUZMEKTIR SENI SEVMEK UMITLERIM VARDI TESBIH MISALI SEN GIDERKEN DAGILIVERDILER BIRDEN

Ezdin kalbimi tek lafınla elveda oldu bu aşkın sonu da…

anlamlı veda mesajları

Veda Sözleri Uzun

Gittiğin zaman büyük gitmeyi bileceksin. Ayrılık bile arkadan helal diyecek.

Gençliğine güvenip vakit çok erken derken, belki elveda bile diyemezsin giderken.

Yüreğimin derinlerinde bir yerdesin. Sana doğru koşmak istiyorum. Ama sen çoktan gitmişsin. Arkandan anca el sallıyorum.

Veda etmek. Aslında işin en zor yanı buydu.”Paulo Coelho

Ne çıkar terk ettiyse, bırakıp da gittiyse. Kolayı var arkadaş, sende ona gülersin onun yaptığı gibi başkasını seversin.

Ay gibi parlak bir gecenin ölüme götürecek kadar sihirli bir şarkısısın, seni ben dilde değil yürekte sevdim senin için ben ölüme not bıraktım anla beni ne olur notum sadece sana elveda.

Birlikteyken ‘Ben sana resmen aşığım’ ayakları. Ayrılınca ‘Zaten sevmiyordum’ yalanları. Helal olsun

Aslında veda ettikten sonra düşman olmak önemli değildir. Önemli olan ve geri dönüşü olmayan nedir bilir misin? Pişman olmak. O pişmanlık ki ne çaresi vardır ne ilacı. O yüzden gitme be bahar gözlüm ne düşman olalım ne de pişman…

KOLAYMI AYRILMAK CANIMA CAN OLMUSSUN ASKININ ESIRIYIM HERSEYIM SEN OLMUSSUN..

Kural bu: en çok seven hep en önce terkedilir. Unutma; vedalar acıtsa da bazen gitmek gerekir. – Can Yücel

Tamir etmeye kalkma kalbimi, başaramazsın! sözlerimin önüne geçme durduramazsın, ok yaydan çıktı bir kere pişman olacaksın Elveda sana seninle olan anılara umutlara.

Ayrılık işte her şey gibi bitecek ve gidecek. Her şeyden uzakta olacağız ve kimse birbirini merak etmeyecek.

Elveda sevgilim elveda sana göçüp gidiyorum hayatından bıraktım güzel yaşanmamış anıları sana gidiyorum boş bir karanlığa.

Sen çok kötü bir insanmışsın. Yüreğime önce şevkatle sevdalarını ektin. Daha sonra da ayrılık biçtin. Şimdi paramparçayım. Gel topla beni. Seninle beraber doğrulayım.

Herkese benden iyi akşamlar… Sana da iyi akşamlar.. Artık sen de HERKES’sin..

Çeker gideriz be gülüm kime ne. Gidişinin hüznü gözlerimde, acısı yüreğimde kaldı, gel de dindir bu ıstırabı.

sevgiliye veda sözleri

Sevgiliye Veda Sözleri

Arada bir yokluyorsun sol yanımı. Öyle bir seni seviyorum dedin ki inan olsun kalbime indin.

Tayinim çıkıyor yüreğinden, yüreğinin olmadığı herhangi bir yere.

Severek ayrılmak diye bir gerçek var ya hayatta. Biz de öyle diyelim kendimize. O zaman belki yeniden kavuşuruz, yarım kalan hikâyemizde tekrar mutlu oluruz. Sen benim veda edemediğim, elveda diyemediğimsin.

Veda şarkıları çalıyor etrafımda sanki gördüğüm her şey ayrıldığımızın resmi nereye baksam kopmuş bir hayat nereye baksam ağlayan gözler nereye baksam elvedalar yalnızların dünyasında bir yalnızım.

Git ardına bile bakmadan, beraber hüzün yağmurları bile bizi ıslatmasın artık istemem

Giderken asla arkana bakma bir daha asla aynı masalı yaşamam ben. Bu son şansındı ve bir daha sevmem.

Sadece hayatın acı bir piyonuyum, dert keder hüzünler bende saklı, seni bulmuşken mutluluğu yakalamışken şimdi ellerimiz ayrı elveda zamanı.

Teşekkür ederim. Seni sevdiğimden beri, her acıyı tattım. Mutluluğu da gördüm. Mutsuzluğu da. Seni de yaşadım, sensizliği de. Sen gidiyorsun ya, alışmamı asla benden bekleme.

Büyük insanlar veda ederek gider gider. Küçük insanlar ise ihanet ederek. ”Lao Tzu “

Ben ne aşklar yaşadım ne vedalar ettim, ne kızgın çöllerinde yürüdüm aşkın, senin kor dudakların vız gelir güzelim.

Ben elindekilerin değerini kaybedince değil, değer verdiği için kaybedenlerdenim..

Bir gece ay bana sordu neden seni ağlatan bir kızla berabersin? Aya baktım ve dedim ki sen hiç gökyüzünden vazgeçebilirsin…

Zaten dünyada oynadığımız hayat komedisi de böyle değil mi? Bir kere hayata veda edince hepimiz eşit olmuyor muyuz? – Miguel De Cervantes

Veda etme fırsatı dahi bulamadın, gelen ayrılıklar daha ne zamana kadar devam edecek…

memlekete veda sözleri

Yarınsız bir sözüm geçecek için değersiz bir insanım anladım bunu, senin için sadece biriymişim senin için ayrı bir dünyaymışım anladım bunu elveda.

Çocuklar ağlar oyuncaklarını kaybettiklerinde. Ben seni kaybettiğimde ağlayamam. Ama sanma ki hiç yanmam. Yanarım yanarım, da acımı seninle asla paylaşmam.

Vedalarda başarısız olan kavuşmalardan pek büyük bir şey bekleyemez.”Milan Kundera “

Anlamaz ki seni anlamış olsaydı şimdi yanında olurdu. Uzaklık insanın içindeki yalnızlık da gizlidir.

Üstüne basarak söylemiştim seni seviyorum diye. Sen ise üstüme basa basa gitmeyi tercih ettin.

Bir gün sende seversin bir gün sende ağlarsın o zaman ben gelirim aklına belki geri dönmek bile istersin ama vakit çok geç olacak elimde değil seviyorum, özlüyorum hep de öyle olacak.

Gitmek cesaret ister gideceğin yer neresi olursa olsun sevdiklerinle arana mesafe girince varış yerin hiçbir anlamı kalmaz. Vedalaşmak zor iştir.

Kendine iyi bak diyerek gitmek en kolay iştir ama asıl olan gittikten sonra yüreğindeki acıları dindirebilmektir.

Biraz dertli biraz kederliyim aslında dert biraz değil bakma gururumdan diyorum bunları ben hep dertliyim hep kederliyim elveda dediğin günden beri hayata sinirliyim senin için nöbetteyim soğuk gecelerde.

Sen benim seni nasıl sevdiğimi iyi bilirsin. Senin için nasıl yandığımı da. Kelimelere gerek yok. Gözlerime bakınca anlarsın. Yüreğimin seninle çarptığını, nefesimin nefesin olduğunu bilirsin. Ama yok yine de bitsin bu ilişki gitsin diyorsan, sen bilirsin.

1 düş gibi başladı mutluluklar yaşandı şimdi terk ediyorum yalan dünyayı bana yaşattığın yalan mutlulukları bırakıyorum sana elveda.

Gitmek istiyorsa, bırak gitsin! Aklı seninle olmayanın bedeni yanında olmuş ne yazar?

Sana uyanmak üzere kapatırken gözlerimi, sensiz bir sabaha daha merhaba dedi yüreğim. Ki ben yokluğunda ser sefil!

Gençliğe güvenip de vakit çok erken derken; Belki elveda diyemessin giderken. – Necip Fazıl Kısakürek

Öyle bir gidiyorum ki hayatından, bana ait bir harf bile kalmasın beni hatırlatan.

Veda sözleri yazımızın sonuna geldik. Birbirinden derin ve anlamlı bu sözleri daima aklınızda bulundurun çünkü hayat sandığınızdan daha fazla vedayla dolu.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu