Hal Fiyatları

Muğla Hal Fiyatları

FETHİYE KARAÇULHA TOPTANCI HALİ
SEBZE FİYATLARI SEBZE FİYATLARI
ÜRÜN CİNSİ FİYATI.ÜRÜN CİNSİ FİYATI
Domateskg3,204,00TL.     TL.
Domateskg  TL. Sarımsakkg  TL.
Domateskg  TL. Sarımsak Tazekg  TL.
Salatalıkkg4,504,70TL. Semizotubağ  TL.
Kabakkg3,504,00TL. Soğankg  TL.
Patlıcankg4,504,70TL. Soğan Yeşilbağ  TL.
Fasulye serakg10,00 TL. Turpkg  TL.
Biber Sivrikg4,00 TL. MEYVE FİYATLARI
 kg  TL. Armut kg  TL.
 kg  TL. Ayvakg  TL.
 kg  TL. Çilek  kg  TL.
Barbunya Oturakkg  TL. Elma kg  TL.
Barbunya Sırıkkg  TL. Elma kg  TL.
Bezelyekg  TL. Erik kg  TL.
Biber Carlistonkg  TL. Erik Yeşil kg  TL.
Biber Dolmalıkkg  TL. Karpuz kg  TL.
Biber Kapyakg  TL. Kavunkg  TL.
Fasulye Sırıkkg  TL. Kavun serakg  TL.
Brokolikg  TL. Kayısıkg  TL.
Lahana Beyazadet  TL. Kirazkg  TL.
Lahana Kırmızıkg  TL. Limonkg  TL.
Maruladet  TL. Limon yatak(17kg)kasa  TL.
Marul Kıvırcıkkg  TL. Mandalinkg  TL.
Maydanozbağ  TL. Muz yerlikg  TL.
Patateskg  TL. Narkg   
 kg  TL..Portakal Washingtonkg  TL.
Patlıcan Topakkg  TL. Şeftalikg  TL.
Pırasakg  TL. Üzüm Beyazkg  TL.
Rokabağ  TL. Üzüm Siyahkg  TL.
           
KARADERE – KUMLUOVA TOPTANCI HALİ
ÜRÜN CİNSİ FİYATI ÜRÜN CİNSİ FİYATI
Domateskg3,504,50TL.  kg  TL.
Domates ovalkg5,50 TL.  kg  TL.
Domates Kokteylkg  TL.  kg  TL.
Salatalıkkg4,504,80TL.  kg  TL.
Kabakkg4,00 TL.  kg  TL.
Patlıcankg4,50 TL.  kg  TL.
Biber Sivrikg4,00 TL.  kg  TL.
Fasulyekg6,50 TL.  kg  TL.
 kg  TL.  kg  TL.
           
ORTACA TOPTANCI HALİ
ÜRÜN CİNSİ FİYATI ÜRÜN CİNSİ FİYATI
Domateskg3,204,00TL. Limon kg2,003,00TL.
Domates yeşilkg  TL. Limon yatak (17 kg)kasa  TL.
Salatalıkkg4,504,70TL. Portakalkg1,001,50TL.
Kabakkg3,504,00TL. Narkg  TL.
Patlıcankg4,504,70TL.      
Fasulye serakg10,00 TL.      
Biber Sivrikg4,00 TL.     

 

Güncel Muğla Hal Fiyatları

Egenin incisi olarak adlandırılan Muğla, kendine has yapısı ve coğrafi konumuyla insanların cezp etmektedir. Eşsiz bir doğaya sahip olmasının yanı sıra topraklarıyla da oldukça verimlidir. Bölgede onlarca farklı sebze ve meyve üretimini yapabilmek gayet mümkündür. Bu detaylardan kaynaklı olarak Muğla hal fiyatları oldukça merak edilen hallerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Muğla gün geçtikçe kendini geliştirmeye ve tam donanımlı bir şehir olma yolunda ilerlemektedir. Bu gelişim tarım alanında da olduğu su götürmez bir gerçektir. Bölgede üretilen ürünler sayesinde hal noktasında gözler görülür bir gelişim yaşanmıştır.

Muğla hal fiyatları noktasında da oldukça avantajlı bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği gibi bölgenin toprakları üretime gayet açıktır. Üretimin fazla olduğu bölgelerde de hal fiyatları oldukça uygun fiyatlar üzerinden oluşmaktadır. Keza Muğla hal fiyatları da gayet uygundur. Muğla’da üretilen ürünlerin önemli bir avantajı da tamamen doğal olarak üretilmiş olmasıdır. Bölgede işbirliği içerisinde olan üreticiler; kaliteli, sağlıklı ve güvenli bir üretim metodunu izlemektedir. Bu yüzden ürünlerine olabilecek en küçük madde eklemesi yapmaktadırlar. Ayrıca bölge ekipleri tarafından da sıkı, sıkıya denetlenme işlemleri gerçekleştirmektedir. Zaten bölgede GDO gibi maddeleri reçete ile satılmaktadır. Bu yüzden olası bir istisnai durumun önüne rahatlıkla geçilmektedir. 

 

Muğla Hal Fiyatlarını Kim Belirliyor?

Muğla hal fiyatlarının kimin veya kimlerin belirlediği önemli bir merak konusudur. İlk olarak söylenmesi gereken detaylardan birisi; hal fiyatlarını bir kişi belirlememektedir. Türkiye’deki tüm hallerde olduğu gibi Muğla halinde de toplanan komisyon tarafından hal fiyatı belirlenmektedir. Toplanan hal, temel olarak üretici ve tüketicinin menfaatini koruyarak adaletli bir fiyat belirlemeyi hedeflemektedir. Yani komisyonun Muğla hal fiyatları noktasında son karar veren konumdan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Muğla Hal Fiyatları Neden Sürekli Değişiyor?

Muğla hal fiyat değişikliği günümüzde oldukça merak edilmektedir. İlk olarak sadece hal fiyatları değil, piyasada hiçbir ürünün net ve standart fiyatı olmamaktadır. Bazı durumlara ve koşullara göre fiyatlarda hızlı bir düşüş ve çıkış olabilmesi gayet mümkündür. Keza günümüzdeki tüm ürünlerde de bunları rahatlıkla gözlemleyebilmekteyiz. Hal fiyatlarının sürekli değişmesinin sebepleri ise şu şekildedir:

  • Kur Değişimi

Kur değişimi hayatımızdaki birçok noktada oldukça etkileyici olmaktadır. Bunlardan birisi de hal fiyatları üzerinden oluşmaktadır. Üretici, ürünlerin temin ederken dolar üzerinden temin etmektedir. Örneğin hasat yapabilmesi için mazot, ürünü ekebilmek için tohum, bakımlarını gerçekleştirmek için ilaç ve bunlar gibi birçok temel ürünlerin alımı için dolara ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yüzden kurda yaşanacak olan herhangi bir değişiklik direk olarak Muğla hal fiyatı başta olmak üzere tüm hal fiyatlarını etkileyebilmektedir.

  • Tüketici Talebi

Tüketici talebi de hal fiyatlarında belirgin değişikliğinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak tüketici herhangi bir ürüne yoğun bir talep gösteriyorsa bu ürünün hacmi / sayısı çoğaltılır. Kısa bir süre içerisinde piyasada talebi yüksek olan üründen fazlasıyla bulunur. Bu sayede de o ürünün fiyatında düşüş olur.

 

  • Ürün Hacmi

Halden çıkan tüm ürünler kısa bir süre içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü %90’ı hızlı bir şekilde bozulabilecek bir yapıdadırlar. Bu yüzden piyasada olası fazla ürünün olması durumunda fiyatta oynamalar olacaktır. Ürün fazlalığı bulunuyorsa düşüş olacaktır, ürün azsa fiyatının yükselmesi oldukça mümkündür.

 

Hallerden Alışveriş Yapmak Daha Mı Uygun?

Hallerde alışveriş yapmak her zaman daha uygun olacaktır. Çünkü günümüzde mahsullerin sofraya ulaşana kadar birçok kişinin elinden geçmesinden kaynaklı ücreti artmaktadır. Eğer ki tüketici direk halden ürünlerini temin ederse; araya 2. Veya 3. Kişi girmeden satış fiyatından yarısına kadar alabilecektir. Bazı durumlarda yarısından daha da aşağıya alabilmek mümkündür. Market üzerinden yapılacak olan alışverişlerde ise fahiş fiyatlar bulunmaktadır. Pazarlara bakılınca da en halden sonra en uygun yerler olduğunu söyleyebiliriz.

 

Güncel Muğla Hal Fiyatları

Muğla hal fiyatlarını güncel olarak takip edebilmek için platformumuzu ziyaret edebilirsiniz. Muğla hali ve diğer şehirlerin hal fiyatları sürekli olarak değişmektedir. Bunların takibini tek bir platform üzerinden yapmak ve istediğiniz kentin hal fiyatını öğrenmek için platformumuzdan faydalanabilirsiniz. Başta Muğla hal fiyatı olmak üzere diğer tüm şehirlerin hal fiyatlarını platformumuzdan öğrenebilirsiniz.

İnsanoğlu yerleşik hayata geçmesinin ardından avlanma ile beslenme alışkanlığının yanında toprağı kullanmayı da öğrenmiş tarım ve hayvancılık konusunda bugünlere ışık tutan buluşlara imza atmıştır. Toprağın kullanıma başlanması ile tarım ve sebze yetiştiriciliği sürekli olarak ilerleme göstermiş ve günümüze gelmiştir. Anadolu’nun birçok medeniyete ev sahipliği yapma nedeni de budur. Bereketli topraklara sahip olması üzerinde birçok ulusun yaşamasına sebep olmuştur.

 

Batı’da incir, tütün ve zeytin yetiştiriciliği, kuzeyinde çay ve fındık yetiştiriciliği, doğusunda kayısı, karpuz, ortasında tahıl, güneyinde biber, domates, patlıcan ve çok daha fazlasına imkan veren Anadolu tarım açısında çok zengin bir ambara benzetilebilir aslında.

 

Ülkemizin tarım alanına bu kadar yatkın olması ve çiftçilerin büyük bir sınıf oluşturması yönünden sitemizde Muğla hal fiyatlarını yayınlayıp çiftçilerimizin Muğla sebze fiyatlarına daha kolay ulaşmasını sağlıyoruz.

 

Muğla hali fiyat listesi her gün komisyoncuların günün erken saatlerinde bir araya gelip Muğla hal piyasasını belirlemesi ile oluşturulmaktadır. Muğla tarıma elverişli topraklara sahiptir bu yüzden Muğla hali geniş bir müstahsil ve komisyoncu ağına sahip bulunmaktadır.

 

Muğla hal fiyatları bugün aşağıdaki gibi şekillenmiştir. Genç Klavye’nin kolay ve rahat ulaşılan ara yüzü sayesinde günlük güncel sebze meyve fiyatlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Üstteki butonlardan fiyat listesini çevrenizdeki dostlarınıza da güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm hallerdeki fiyatları öğrenmek için tıklayın.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu