Güzel SözlerSözler

Kocaya Güzel Sözler 2022 Eşe Güzel Sözler Uzun, Kısa

Hayatınızda ki herkes sizden güzel sözler duymak ister ancak bunların en üstlerinde de eşleriniz gelir. Bu yazımızda dünyanın tatlısı kadınlarımızı için kocaya güzel sözler listesi oluşturduk. Hani toplumumuzda şöyle bir aldı vardır. Koca serttir, evin reisidir, direğidir. Tabi ki böyle bir sosyolojik karşı olgusunda durmak güç ancak sevgili kadınlar, kocalarınız sizden güzel söz duyunca inanın dünyanın en mutlu adamları oluveriyor.

Bunu sadece eş veya koca olarak da algılamamak lazım. Eşe güzel sözler söylemek tabi ki önemli ancak hayattaki herkes sizden bir tutam güzel söz bekliyor. Sadece bir cümle bile bazılarının hafızasında öyle bir yer ediniyor ki sadece o cümle bile bir insanın hayatı boyunca mutlu yaşamasını sağlayabiliyor.

Bu konuda sizin de fazla kendinizi kasmanıza gerek yok. Kocama etkileyici sözler uzun kısa fark etmez söyleyeyim kendimi de onu de mutlu edeyim ki bir zorlama içerisinde de olmayın. Sadece duygularınızı en iyi tercüme eden söz öbeğini seçin ve ona söyleyin. Ve karşınızdaki dağ gibi adamın yumuşacık bir insan olmasını seyredin. İşte eşlere söylenen güzel sözler.

 

Kocaya Güzel Sözler Uzun, Kısa

Dünyadaki en güzeI şey, kocasını seven kadının hissettikIeridir. Seni çok ama çok seviyorum biricik kocacığım.

Koca bulmak bir sanattır. Elde tutmak ise bir görevdir. Seni çok seviyorum kocacığım. Sen benim her şeyimsin.

Geceye inat gün ağarmakta, ağaca inat dal çoğalmakta, ölüme inat insanlar çoğalmakta… Bense sana inat sevmekteyim.

Hayatın bana verdiği en güzel hediye sensin kocacığım. Benim hiç keşkem olmadı hep iyikileri yaşattığın için sana minnettarım.

Dünyadaki en güzel şey, kocasını seven kadının hissettikleridir. Seni çok ama çok seviyorum biricik kocacığım.

Kocacığım, biricik eşim, hayatımın ortağı, sırdaşım sana ne söylesem az hayatta bulduğum en nadide varlığım. Seni çok seviyorum.

Bir eşi oImaIı insanın, bakarken yüreğinin kabardığı, gözIerinden gözIerine yüreğinin kabardığı.

Kocaya güzel sözlere ne gerek var, o romantiklikten anlamaz, ona tasarruf et ona bu en büyük romantikliktir.

Bugün tencerem de buram buram sevgi var, yanında bir tutam mutluluk var, içecek olarakta aşk şarabı var. Soframda sevgili olarakta sen varsın bitanem. Erken gel seni seviyorum.

BağIıyım sakIıyım sana kocacığım mühürIendim adeta.

Biliyorum şuan yanımda olsaydın beni öperek uyandırır günaydın canım derdin. Ama olsun sen benim uzağımda da olsa tek sevdiğim uğrunda öldüğümsün.

”Sen günler boyunca gözlerimin aradığı tek sevdamsın, sen her şeyden çok sevdiğim uğrunda ölümü göze aldığım kara sevdamsın.”

Aşkımızın yıllara meydan okuyacağına, imrenilecek bir aşk yaşayacağımıza, sevgimizin hiç bitmeyeceğine söz veriyorum hayatım. Benim bugünüm de yarınım da sensin.

İnsan önce annesini sonra babasını severmiş ama evlendikten sonra ömürlük seveceği bir insan daha olurmuş. Evet işte o ömür boyu seveceğim insan sensin benim güzel kocam.

Koca demek sırdaş demek, hayatın zorluklarına birlikte göğüs germek demek, birlikte gülmek birlikte ağlamak..

eşe güzel kelimeler

Eşe Güzel Sözler Kısa

Canına can oImayı seviyorum. Seni seviyorum diyebiImek için geIdim bu dünyaya. Seni seviyorum biriciğim.

Bugün tencerem de buram buram sevgi var, yanında bir tutam mutluluk var, içecek olarakta aşk şarabı var. Soframda sevgili olarakta sen varsın bitanem. Erken gel seni seviyorum.

Biliyorum şuan yanımda olsaydın beni öperek uyandırır günaydın canım derdin. Ama olsun sen benim uzağımda da olsa tek sevdiğim uğrunda öldüğümsün.

Sarhoş oImaya gerek yok ki; Sen ‘SAR’. Ben ‘HOŞ’ oIurum zaten. Seni çok seviyorum kocacığım.

Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde. Ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde.

Bu gözler seni gördü, başkasını göremez artık. Bu yürek seninle güldü başkasıyla gülemez artık. Bu gönül seni sevdi, başkasını sevemez artık. Bu ömür seninle biter, başkası olamaz artık. Bir tanem, hayat arkadaşım, can yoldaşım. İyi ki girdin hayatıma, seni çok seviyorum…

Senden dolayı seviyorum seni ey sevgili.. Öyle ki kıskançlığımdan kendi gözümle bile dost değilim…

Seni sevdiğimi ve kilometrelerce uzaktan yumruk kadar küçük olan bir kalbin senin var oluşunla attığını unutma.

Evlilik parası, malı, mülkü olanla değil, cesur yüreği, kocaman kalbi olan, sevdiğini bir ömür boyu mutlu edecek olanla yapılır. Yani seninle yapılır canım aşkım.

BağIıyım sakIıyım sana kocacığım mühürIendim adeta.

Günler, aylar, yıllar geçse de gönül sana doyar mı? Senin için çarpan bu kalbim sensiz hiç atar mı? Bu gözlerim seni gördü başka göz arar mı? Benim canım kocam seni seviyorum.

Sen benim gözlerime baktığın zaman benim kalbim sızlıyordu sence bu normal mi be sevdiğim? Seninde beni düşündüğün zaman kalbin heyecanla atıyor mu?

Koca buImak bir sanattır. EIde tutmak ise bir görevdir. Seni çok seviyorum kocacığım. Sen benim her şeyimsin.

Kafanı boşalt ki yeniden doldurabilesin, su nasıl bulunduğu bardağın şeklini alırsa sevgi de senin kalbinin şeklini alır.

”Eş dediğin senin gibi olmalı, gözlerime bakınca kalbim mutluluk dolmalı, yanında olunca dünyalar senin olmalı.”

Ya hayatımdaki tüm güzellikleri seninle yaşadım ya da hayatımdaki tüm güzellik sendin? Seni çok seviyorum hayat arkadaşım.

eşe güzel sözler

Kocaya Güzel Kelimeler

Hiçbir zaman yalnız değilsin kocacım. Duam seninle, kalbim seninle; ben her şeyimle seninleyim.

Sen benim en kıymetlimsin, en güzel vazgeçilmezimsin. Sevmekle bitmeyenimsin, Sen benim hakikatlimsin. En derin, en içimdesin. Sen benim en güzel derdimsin.

SevgiIi kocacığım hayatımda oIduğun için dünyanın en şansIı insanı oIduğunu düşünüyorum.

Eş seçimi ve iş seçimi, eşini iyi seçemezsen ömür boyu mutlu olursun, işini iyi seçemezsin başarılı olamazsın demiş atalarımız. Ben eşin en iyi seçmişim çünkü onunla beraber mutluluktan uçuyorum.

Günler, aylar, yıllar geçse de gönül sana doyar mı? Senin için çarpan bu kalbim sensiz hiç atar mı? Bu gözlerim seni gördü başka göz arar mı? Benim canım kocam seni seviyorum.

Seni yıIdızIara benzetiyorum onIar kadar uzak onIar kadar erişiImezsin ama bir farkın var onIar bin tane sen benim bir tanecik kocacığımsın.

Hayat ne gariptir; birini seversiniz önce aşkınız olur, sonra aşkınızı onula paylaşırsınız sevgili olur, sevgi artıkça kalp yerinde duramaz nişanlı olur ve finale gelinir ömür boyu mutluluğun biricik kocan olur.

”İnsanın bir eşi oldu mu her şeyi oluyormuş, sevgiyi, aşkı ve mutluluğu onda tadıyormuş.”

Ben senin yanındayken her şeyin nasıl geçtiğini bir türlü anlamıyorum ama sen yanımda yokken zaman bana inat geçmek nedir bilmiyor sevgilim.

Aşkımızın yıllara meydan okuyacağına, imrenilecek bir aşk yaşayacağımıza, sevgimizin hiç bitmeyeceğine söz veriyorum hayatım. Benim bugünüm de yarınım da sensin.

Aşkımın ortağı kalbimin sahibi. Ruhumun eşi olduğun için teşekkürler sana. Girip hayatıma bana dünyaları verdiğin için, teşekkürler sana..

MatematikIe hesapIadım fizikIe ispatIadım Türkçe iIe söyIüyorum seni seviyorum biricik kocacığım.

Seni ilk gördüğüm anla şimdi ki heyecanım aynı ama seni ilk gün sevdiğim ile şimdi ki sevgim bir değil çünkü seni şimdi canımdan çok seviyorum.

Bana kimlerin senin gibi baktığını bilmiyorum ama ben sana baktığım gibi kimseye bakmadım güzel kocam benim.

Her zaman güI, hayata güIücük saç, güImeyi benimse, Çünkü senin bir güIüşün için, Koca dünyada yaşayan biri mutIaka biri vardır.

Gözlerin gözlerimde, ellerin ellerimde, aşkın içimde ve ruhun bedenimde olduğu sürece seni çok sevmeye devam edeceğim.

”Benim en güvenli limanın sensin, her fırtınada, her alabora da en güvenli yerimsin. Benim canımdan çok sevdiğim eşimsin.”

Ben seninleyken ağladım ama gözlerime yaş dolmadı, yürüdüğüm yollarında engel kalmadı,kalbime sus dedim olmadı, benim kalbim sana hiç doymadı.

Bin yıl ömrüm oIsa bin yıl seni severdim, bin yıl seni sevseydim bin yıI daha isterdim sevgilim, iIk ve son aşkım.

Ben seninle evlendiğim zaman pişman oldum, o pişmanlığım da seninle keşke daha önce evlenseydim oldu. Sen benim geç kalmış sevgimsin ama hiç bitmeyecek ömürlük sevdiğimsin.

ese etkileyici sözler

Seni düşünür, seni özIerim, sevgiIerin özIemIerin derinIiğinde. Ne oIur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırIa, bir sonbahar serinIiğinde.

Her zaman gül, hayata gülücük saç, gülmeyi benimse, çünkü senin bir güIüşün için, koca dünyada yaşayan biri mutlaka biri vardır.

Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın. Şimdi güneşin doğmasını bekle.

Seni düşünür, seni özIerim, sevgiIerin özIemIerin derinIiğinde. Ne oIur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırIa, bir sonbahar serinIiğinde.

Beni öperek uyandıracak kadar değil, uyandırmaya kıyamayacak kadar çok sevmelisin.

Yüreğimle yüreğinin kapısındayım; bilirsin ki Sevgili, Allah’ın misafiri geri çevrilmez. Buyur et beni aşkına, Allah aşkına.

Gece midir insanı hüzünlendiren yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren, yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Bu aksam yine sensizlik düştü içime,bu aksam gözlerin doğdu yüreğime,çekilmez oldu hasretin bedenime, ağladım anılara sessizce.

Mutlu bir çift, yüzlerinde başkalarının aslı anlayamayacağı özel bir gülümseme taşır. Sen biliyorsun o gülümsemeyi bir tanem. Seninle güneş doğuyor adeta yüzümde. Yıl dönümümüz kutlu olsun bir tanem.

Ömrümün sonuna kadar yanı başından ayrıImayacağıma söz veriyorum.

Eğilip gözlerime baktı: seni seyredebilir miyim dedi usulcacık. Gözlerindeki okyanusa doyulmaz dedi..

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım canım kocam.

Bir ilkbahar sabahıydı. Seninle karşılaşmamız. Ve ben o gün biliyordum. Sensiz yaşayamayacağımı. Canımdan öte.

Benim en güvenli limanın sensin, her fırtınada, her alabora da en güvenli yerimsin. Benim canımdan çok sevdiğim eşimsin.

Evimin sarsılmaz direği, gönlümün iyi kalpli meleği, benim dünya döndükçe seveceğim sevgimin tek sahibi canım kocam seni çok özledim.

Yan yana seninle uyumak, hayatımın en özel anıdır. Sabah birlikte uyanmak, mutluluğu bana yaşatır.

Hayatımın en güzel kadını, çocuğumun annesi. Çocuğumuz güzelliğini senden almış benim bir tanem, ikinize de bakmaya kıyamıyorum. Sen benim canımsın.

Evlilik parası, malı, mülkü olanla değil, cesur yüreği, kocaman kalbi olan, sevdiğini bir ömür boyu mutlu edecek olanla yapılır. Yani seninle yapılır canım aşkım.

Tüm kelimelerim sana çıkıyor sevgilim… Tüm yollar beni sana götürüyor. Kaderimizi birlikte yazana şükürler olsun.

İyi geceler sevgili. Keşke yarın üzülmeden uyanabilmen için dua ettiğimi bilseydin.

Her zaman aklımdasın öylesine bendesin ki hiç bitmek, tükenmek bilmeyen bir şey bu, bu can bu bedenden çıkana, bu diyardan göçene dek görebildiğim tek gerçek rüyam sensin tatlı rüyalar meleğim.

Ve bazen her şeyi unutmak için uyumak gerek. Rüyaları hesaba katmadan… İyi geceler.

Bir hüzün saklıdır ve bin umut vardır her yeni gün doğumunda! Hüzünsüz uyuyup bin bir umutla uyanmanız dileğimle, iyi geceler.

Uykuya dalınca bütün hüzünler yok olurmuş. Ancak bir tek şey gerçekteki gibi devamlılığını sürdürecek. Oda sana olan sonsuz sevgim olacaktır aşkım. Bu varlığım uykuda da olsa gerçek hayatta da olsa her daim varlığına büyük bir hayranlık duyacaktır sevgilim.

Birbirimizden uzakta olabiliriz ama ruhlarımız her zaman aşkla bağlantılıdır sevgilim. İyi geceler.

Bu gönül sana tutkun. Sözlerin yine suskun. Ne olursa olsun artık, sessizlikten korkuyorum. Bir aradayken ayrıyız. Her şeye rağmen dayanmalıyız. Kayıp gitme ellerimden, korkuyorum sensizlikten, gecelerden. İyi geceler aşkım…

Gece olup güzel gözlerin yenik düştüğünde uykusuzluğa, seni gökyüzünden alıp düşlerime emanet ediyorum, gözlerimden uzaksın belki ama daima yüreğimdesin unutma. İyi geceler.

Sensiz bu gecenin soğukluğu çekilmiyor hayalin gözümün önünde yalnızım odamda resmin duvarda sabahlarım hayalinle, tatlı rüyalar aşkım, iyi geceler.

 

Kocaya güzel sözler yazımızın sonuna geldik. Hayatınınız boyunca size yol arkadaşlığı yapan, düştüğünüzde size elini uzatan, biraz aksadığınızda size omuz olan bu insanı mutlu etmek işte bu kadar basit.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu