Hal Fiyatları

Fethiye Hal Fiyatları 2022

27.01.2020

FETHİYE KARAÇULHA TOPTANCI HALİ
SEBZE FİYATLARI SEBZE FİYATLARI
ÜRÜN CİNSİ FİYATI.ÜRÜN CİNSİ FİYATI
Domateskg3,204,00TL.     TL.
Domateskg  TL. Sarımsakkg  TL.
Domateskg  TL. Sarımsak Tazekg  TL.
Salatalıkkg4,504,70TL. Semizotubağ  TL.
Kabakkg3,504,00TL. Soğankg  TL.
Patlıcankg4,504,70TL. Soğan Yeşilbağ  TL.
Fasulye serakg10,00 TL. Turpkg  TL.
Biber Sivrikg4,00 TL. MEYVE FİYATLARI
 kg  TL. Armut kg  TL.
 kg  TL. Ayvakg  TL.
 kg  TL. Çilek  kg  TL.
Barbunya Oturakkg  TL. Elma kg  TL.
Barbunya Sırıkkg  TL. Elma kg  TL.
Bezelyekg  TL. Erik kg  TL.
Biber Carlistonkg  TL. Erik Yeşil kg  TL.
Biber Dolmalıkkg  TL. Karpuz kg  TL.
Biber Kapyakg  TL. Kavunkg  TL.
Fasulye Sırıkkg  TL. Kavun serakg  TL.
Brokolikg  TL. Kayısıkg  TL.
Lahana Beyazadet  TL. Kirazkg  TL.
Lahana Kırmızıkg  TL. Limonkg  TL.
Maruladet  TL. Limon yatak(17kg)kasa  TL.
Marul Kıvırcıkkg  TL. Mandalinkg  TL.
Maydanozbağ  TL. Muz yerlikg  TL.
Patateskg  TL. Narkg   
 kg  TL..Portakal Washingtonkg  TL.
Patlıcan Topakkg  TL. Şeftalikg  TL.
Pırasakg  TL. Üzüm Beyazkg  TL.
Rokabağ  TL. Üzüm Siyahkg  TL.
           
KARADERE – KUMLUOVA TOPTANCI HALİ
ÜRÜN CİNSİ FİYATI ÜRÜN CİNSİ FİYATI
Domateskg3,504,50TL.  kg  TL.
Domates ovalkg5,50 TL.  kg  TL.
Domates Kokteylkg  TL.  kg  TL.
Salatalıkkg4,504,80TL.  kg  TL.
Kabakkg4,00 TL.  kg  TL.
Patlıcankg4,50 TL.  kg  TL.
Biber Sivrikg4,00 TL.  kg  TL.
Fasulyekg6,50 TL.  kg  TL.
 kg  TL.  kg  TL.
           
ORTACA TOPTANCI HALİ
ÜRÜN CİNSİ FİYATI ÜRÜN CİNSİ FİYATI
Domateskg3,204,00TL. Limon kg2,003,00TL.
Domates yeşilkg  TL. Limon yatak (17 kg)kasa  TL.
Salatalıkkg4,504,70TL. Portakalkg1,001,50TL.
Kabakkg3,504,00TL. Narkg  TL.
Patlıcankg4,504,70TL.      
Fasulye serakg10,00 TL.      
Biber Sivrikg4,00 TL.     

Güncel Fethiye Hal Fiyatları

Fethiye, Türkiye’nin en güzel, Dünyanın sayılı bölgelerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ege’nin en güzel bölgelerinden birisi olarak gösterilmesinin yanı sıra Muğla’nın bir ilçesi olarak yer almaktadır. Fethiye, önemli bir turist geliri sağlamasının yanı sıra tarım alanında da oldukça gelişmiş bir ilçedir. İlk olarak bölgede tam donanımlı, eksiksiz ve sorunsuz tarım alanları bulunmaktadır. Keza ilçenin toprağı üretim için oldukça elverişlidir. Bölgede halin gelişmesinden kaynaklı olarak birçok kişi Fethiye hal fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Fethiye hal fiyatları noktasından bakılınca oldukça avantajlı bir hal olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgede üretim noktasında herhangi bir sorun olmamasından dolayı; satışa sunulan mahsullerin fiyatları uygun olarak tutulmaktadır. Keza gün geçtikçe bu ürünlerin çeşitliliği de artış göstermektedir. Fethiye halinin diğer önemli bir avantajı ise kendine has ürünlerinin olmasıdır. Dünyadan birçok insan Fethiye bölgesine geldiği için bu ürünlerin lezzetini tadabilme imkanı yaşamıştır. Keza bu ürünler yurt dışına da gönderilmektedir. Bu metnimizde Fethiye hal fiyatları ve Fethiye hali hakkında çeşitli bilgileri sizlere sunacağız.

Fethiye Halinde Hangi Ürünler Bulunur?

Fethiye hali ürün çeşitliliği noktasında oldukça önemli bir noktada olduğunu söyleyebiliriz. Bölge doğal yapısı gereği bünyesinde onlarca çeşit ürünü yetiştirebilmektedir. Bu avantajından kaynaklı olarak birçok kişinin de dikkatini çekmektedir. Fethiye halinde satışa sunulan ve oldukça popüler olan bazı meyve ve sebzeler şu şekildedir: domates, salatalık, roka, nane ve üzüm gibi ürünler örnek olarak verilebilir.

Fethiye hal fiyatları noktasından avantaj sağlamaya devam ederken; ürün çeşitliliğiyle de dikkat çekmektedir. Ancak bölge bazı ürünlerin yetişmesine olanak sağlamaktadır. Bu ürünler Limon, Portakal, Greyfurt ve Muz gibi Akdeniz iklimini isteyen meyve – sebzelerden oluşmaktadır. Bunların teminini ise diğer şehirlerden sevkiyat alarak gidermektedir. Haliyle şehirde üretilmeyen ve dışardan getirilen ürünler fiyat noktasında biraz daha cep yakabildiğini unutmamakta fayda var.

Fethiye Hal Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 Fethiye hal fiyatları belirlenmesi bir sürece yayılarak oluşturulmaktadır. Günümüzde birçok kişi ürünlerin fiyatlarını sadece satıcının belirlediğini düşünmektedir. Elbette satıcının hamlesi fiyat üzerinde oldukça etkileyicidir. Ancak üründeki tek fiyat belirleyen kişi satıcı değildir. Dolaylı ve direk olarak etki eden koşulların olduğunu bilmekte önemli fayda var. İlk olarak mahsuller hal üzerinde toplanır ve komisyon kurulur. Kurulan komisyon hem tüketici, hem de satıcının faydasını koruyarak bir fiyat politikası belirlenir. Bu sayede ürünlerin net bir alış fiyatı oluşur. Genel olarak hal fiyat belirlenmesi bu şekilde yapılmaktadır.

Fethiye hal fiyatları belirlenmesinde dolaylı yollardan da birçok nokta bulunmaktadır. Dolaylı yollardan etki eden koşullar fiyatlar üzerinde çok daha radikal bir değişim sağlayabilmektedir. Bunların ilki olarak ülke ekonomisidir. Ülke ekonomisinde ve kurlarda yaşanacak olan değişimler veya dalgalanmalar sonucunda hal fiyatları direk etkilenecektir. Bu etkilenme kurun düşme veya çıkmasına göre değişecektir. Kurların neden bu denli bir etki içerisinde olmasının sebebi ise tarımda kullanılan çeşitli materyallerin, mekanizmaların, araçların, tohumların ve araç ihtiyaçlarının (mazot) Dolar – Euro üzerinden alınmasıyla alakalıdır. Üretici kurdaki değişiklikleri fark ettiği noktada direk fiyata müdahale edebilmektedir. Çünkü alım gücü düşecek ve daha fazla masraf ödeyecektir. Elbette ki kurların düşmesi durumunda fiyatlarda da düşüş yaşanacaktır.

Fethiye hal fiyatları göründüğü gibi dolaylı ve direk olarak etkilenebilmektedir. Bu etken durumlar sadece Fethiye için değil, Türkiye’deki tüm haller için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenlerden kaynaklı sürekli olarak hal fiyatları değişmektedir. Keza sadece hal fiyatları değil, Türkiye’deki tüm ürünlerdeki fiyat farklılığı gözlemlenebilmektedir.

Güncel Fethiye Hal Fiyatları

Güncel Fethiye hal fiyatları takip etmek için platformumuzu kullanabilirsiniz. Bilindiği gibi hal piyasası sürekli olarak değişiklik gösteren bir piyasa olarak karşımızda durmaktadır. Her hafta düzenli olarak değişimlerin olmasından kaynaklı takibi zorlayıcı olabilmektedir. Sizlerde bu durumun önüne geçmek ve güncel Fethiye hal fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için web adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Her fiyat değişiminde listeli günleyerek sizlere sunuyoruz. Bu sayede alışverişleriniz için rahat ve konforlu bir olanak sağlayabilirsiniz.

İnsanoğlu yerleşik hayata geçmesinin ardından avlanma ile beslenme alışkanlığının yanında toprağı kullanmayı da öğrenmiş tarım ve hayvancılık konusunda bugünlere ışık tutan buluşlara imza atmıştır. Toprağın kullanıma başlanması ile tarım ve sebze yetiştiriciliği sürekli olarak ilerleme göstermiş ve günümüze gelmiştir. Anadolu’nun birçok medeniyete ev sahipliği yapma nedeni de budur. Bereketli topraklara sahip olması üzerinde birçok ulusun yaşamasına sebep olmuştur.

Batı’da incir, tütün ve zeytin yetiştiriciliği, kuzeyinde çay ve fındık yetiştiriciliği, doğusunda kayısı, karpuz, ortasında tahıl, güneyinde biber, domates, patlıcan ve çok daha fazlasına imkan veren Anadolu tarım açısında çok zengin bir ambara benzetilebilir aslında.

Ülkemizin tarım alanına bu kadar yatkın olması ve çiftçilerin büyük bir sınıf oluşturması yönünden sitemizde Fethiye hal fiyatlarını yayınlayıp çiftçilerimizin Fethiye sebze fiyatlarına daha kolay ulaşmasını sağlıyoruz.

Fethiye hali fiyat listesi her gün komisyoncuların günün erken saatlerinde bir araya gelip Fethiye hal piyasasını belirlemesi ile oluşturulmaktadır. Fethiye tarıma elverişli topraklara sahiptir bu yüzden Fethiye hali geniş bir müstahsil ve komisyoncu ağına sahip bulunmaktadır.

Fethiye hal fiyatları bugün aşağıdaki gibi şekillenmiştir. Genç Klavye’nin kolay ve rahat ulaşılan ara yüzü sayesinde günlük güncel sebze meyve fiyatlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Üstteki butonlardan fiyat listesini çevrenizdeki dostlarınıza da güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Fethiye hal fiyatları günlük olarak güncellenmektedir. Fethiye hali Türkiye’nin en çok sebze ve meyve toplanım merkezi bölgelerindendir. Fethiye hal fiyatlarını her gün düzenli olarak sayfamızdan takip edebilirsiniz.  İşte bugünkü Fethiye hal piyasası;

Tüm il ve ilçelerdeki hal fiyatlarını öğrenmek için tıklayın.

Fethiye hal fiyatları hakkında, sebze meyve satışı hakkında ve diğer pek çok konular hakkında bilgi almak için aşağıya yorum yapabilirsiniz.

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu