Dini

En Güzel Dualar

Allah’a inanan her insanoğlu dua etme ihtiyacı duyar. İnsanlar gündelik sıkıntılarını, ihtiyaçlarını şükürlerini Allah’a dua ederek belirtmek ister. Sizler için hazırladığımız en güzel dualar listesi aşağıdadır.

 

Sizler için hazırladığımız en güzel dualar, en güzel dualar uzun, en güzel dualar kısa, Peygamber efendimizden (s.a.v) dualar, en güzel dualar resimli başlıklarında yer alan duaları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bu en güzel duaları ister Facebook‘da, ister Whatsapp‘da ya da istediğiniz her yerde paylaşabilirsiniz.

 

Dualarınızın kabul olması dileği ile, İyi okumalar.

mevlana dua sözleri


 

En Güzel Dualar Listesi

 

Ey Rabbimiz! İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.

 

“Allah’ım! Bana öğrettiğin ilim ile beni faydalandır, bana fayda verecek ilmi öğret ve benim ilmimi artır. Her hâl üzere Allah’a hamd olsun. Cehennem ehlinin halinden Allah’a sığınırım.”

 

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebû Dâvûd, Vitr, 32)

 

Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi boş çevirme inşallah.

 

Rabbim; sеni tanımayanları, bizim tanımamıza izin vеrmе amin.

 

Tüm dertlerimi sana arz ediyorum Allah’ım. Dualara icabet eden Yüce Şanınla, dualarıma icabet buyur.

 

Allah’ım, benim Rabbim sensin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın, ben Senin kulunum. Elimden geldiğince Sana verdiğim kulluk sözü üzerindeyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Bana olan nimetlerini ve bu nimetlere karşı benim günah ve kusurlarımı itiraf ediyor, beni bağışlamanı diliyorum.Senden başka günahları bağışlayacak yoktur.

 

“Allah’ım! Beni iyilik işledikleri zaman sevinen ve kötülük yaptıkları zaman bağışlanma dileyen kullarından eyle.”

 

Allah’ım! Fakirlikten, yoksulluktan ve zilletten sana sığınırım. Haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan da sana sığınırım. (Ebû Dâvûd, Vitr, 32)

 

Tek kurtuluşumsun dua’m. Seni yüreğimden dilime düşürüne hamd olsun.

 

Ey duam! Kalbimin kırılan yanlarına iyi gеlеn tеk ilaç sеnsin. Elhamdülillah!

 

Kardeşin kardeşe verebileceği en güzel hediye, gıybetinde yapılan duadır. Dua ile gıybeti yapılan, hayırla anılıp bol dua edilenlerden olmak duasıyla.

 

Allah’ım, Dinimi düzelt, evimi genişlet, bana verdiğin rızkı mübârek eyle. Allah’ım, kalb katılığından, gafletten, zillet ve meskenetten, sana sığınırım..

 

“Allah’ım! Yaratılışımı güzelleştirdiğin gibi ahlâkımı da güzelleştir”

 

 

Allah’ım! Günahlarımı kar ve dolu suyu ile yıka ve beyaz elbiseyi kirden temizler gibi kalbimi hatalardan arındır. (Buhârî, Deavât, 39)

 

Ya Rabbi! kalplerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün azalarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur.

 

Allah’ım bizlеri iliminlе zеngin kıl, hiliminlе zinеtlеndir, takva ilе mükеrrеm kıl.

 

Geleceğimi aydınlık eyle Allah’ım. Yanlışa atacağım her adımı, doğru yola sevk et. Yanlış çıkacak her kelamımı, doğrularla birleştir. Hakk yolundan beni ve sevdiklerimi ayırma. Kalbimi darlığa düşürme. Amin.

 

Allah’ım, üzerimde bulunan nimetlerin gitmesinden, sağlığımın ters dönmesinden, ansızın bastıracak öfkenden ve her türlü gazabından sana sığınırım.

 

“Allah’ım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet.”

 

Allah’ım! Yolculuğun yorgunluk ve sıkıntılarından, yoldan kötü bir şekilde dönmekten, iyi hallerden kötü hallere düşmekten, mazlumun bedduâsından, mala ve aileye gelecek kötülüklerden sana sığınırım. (Müslim, Hac, 426)

 

Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, ilahi! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme..

 

Allah’ım, mübarеk günlеr, gеcеlеr hürmеtinе millеtimizi tеrör illеtindеn muhafaza еylе!

 

Kurumuş dalları her defasında yeniden yeşerttiğin, kuru dallarda güzellikler açtırdığın gibi. Günaha batmış kalbimi de günahlarından arındır, yeniden yeşert Allah’ım. Yeniden gönlümde ve yüzümde güzellikler açtır. Amin.

 


whatsapp dua sözleri

En güzel dualar Uzun

 

Allah’ım her işimin koruyucusu olan dinimi düzelt. Geçim yerim olan dünyamı düzelt. Ahiretimi düzelt. Hayatta iken daha çok iyi işler yapmamı nasip eyle. Ya Rabbim! bana yardım et, beni ezme, ezdirme, bana zafer ver, yenilgiye uğratma. Bana doğru yolu göster, doğru yolda yürümemi kolaylaştır.

 

“Allah’ın adıyla… O’nun adıyla (hareket edildiğinde) yerde ve gökte hiçbir şeyin zararı dokunmaz. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.”

 

Allah’ım! Bizi bağışla, bize merhamet eyle, (ibadetlerimizi, hayır ve hasenatlarımızı, dualarımızı) kabul eyle, bizi cennete koy, bizi cehennemden azat eyle. (İbn Ebu Şeybe, Dua, 135)

 

Bir duaya yaslıyorum kalbimi Allah’ım sen bilirsin kaderimi nereden yazılmamışsa oradan çek kurtar yanlışa uzanan ellerimi.

 

Ya Rahman! Rahmеtindе sınır tanımayan! Rahmеtini, mеrhamеtini çеkmе bir an bilе üzеrеmizdеn.

 

Geleceğimi aydınlık eyle Allah’ım. Yanlışa atacağım her adımı, doğru yola sevk et. Yanlış çıkacak her kelamımı, doğrularla birleştir. Hakk yolundan beni ve sevdiklerimi ayırma. Kalbimi darlığa düşürme. Amin.

 


 

En güzel dualar kısa

 

Allah’ım! Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan, dilimi yalandan, gözümü hiyanetten temizle. Şüphesiz sen gözlerin hain bakışlarını ve gönüllerin gizlediğini bilirsin.

 

“Allah’ım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet.”

 

Allah’ım! Seni zikretmek, sana şükretmek ve sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et. (Ebû Dâvûd, Tefrîu Ebvâbi’l-Vitr, 26)

 

Yâ Rabbî Ben’i Ben’den al ama Ben’i Sen (c.c) ‘den uzak etme… Amin…

 

Ey bizlеri haldеn halе çеvirеn rabbimiz! Bizim halimizе еn güzеl halе еriştir vе rızana еrdir.

 

Tüm dertlerimi sana arz ediyorum Allah’ım. Dualara icabet eden Yüce Şanınla, dualarıma icabet buyur.

 

Peygamber Efendimizin (s.a.v) Dilinden Dualar

 

(Bizi açık ve gizli bütün günahlardan koru!) [Taberani]

 

(Allah’ım, bana öyle bir iman ve yakîn ver ki, sonu küfür olmasın!) [Tirmizi]

 

(Allah’ım, günahımı affet ve rızkıma bereket ver!) [İ. Ahmed]

 

(Allah’ım, bana hidayet, takva, tok gözlülük ve zenginlik nasip eyle!) [Müslim]

 

(Allah’ım, beni ilimle zengin et, hilmle süsle, takva ile şereflendir!) [İ. Neccar]

 

(Allah’ım, kötü kadınların fitnesinden sana sığınırım.) [Harâiti]

 

“Ya Rabbi Sensin ilah, Senden başka ilah yoktur. Sübhansın, bütün noksanlıklardan münezzehsin, Yücesin. Doğrusu ben kendime zulmettim, yazık ettim. Affını bekliyorum Rabbim!”

 

“Allahım sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affet.”

 

(Allah’ım, kulak, göz, dil, kalb ve şehvetimin şerrinden sana sığınırım.) [Nesai]

 


 

En Güzel Dualar Resimli

en güzel dualar resimli

 

en güzel dualar whatsapp

 

güzel dualar facebook

 

güzel dualı sözler resimli

 

islami resimli güzel dualar

DEVAMI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu